سم زدایی ترک الکل

سم زدایی ترک الکل - کلینیک پیام تندرستی
مدیرسایت
11 جولای 2023

کسی که می خواهد اعتیاد به الکل خود را ترک کند باید از راه درست آن، یعنی مراجعه به مراکز ترک اعتیاد معتبر اقدام کند تا نتیجه درستی دریافت کند. اولین مرحله در درمان اعتیاد به الکل، سم زدایی ترک الکل می باشد. در ادامه تعریف کامل فرآیند سم زدایی الکل را برای شما عزیزان شرح داده ایم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

علائم در طول سم زدایی الکل

فرد هنگام ترک الکل ممکن است علائم و نشانه هایی را تجربه کند که باعث بروز احساس ناخوشایندی در او می شوند. از جمله این علائم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پرخاشگری
 • ایجاد حالت پارانوئید
 • لرزیدن بدن
 • تعریف
 • اختلال در خواب
 • حالت تهوع و استفراغ
 • سردرد
 • کاهش اشتها

این علائم را می توانید در طی دوره سم زدایی الکل از بدن بیمار، مشاهده کنید. بهتر است در این مرحله به تغذیه بیمار نیز توجه زیادی شود زیرا فرد به واسطه مصرف الکل مواد مفید زیادی را از دست داده است و دچار ضعف بدنی زیادی است که در مرحله سم زدایی باعث بروز نشانه هایی در فرد می شود که در بالا به آنها اشاره کردیم.

سم زدایی الکل از بدن چیست؟

منظور از سم زدایی الکل، پاکسازی بدن از الکل به طور کامل می باشد. سم زدایی می تواند شروع زندگی سالم و بدون الکل باشد. نکته قابل توجه این است که ترک الکل با سم زدایی بهتر است به صورت همزمان با روان درمانی بیمار پیش رود. بیمار در مرحله سم زدایی، از نظر جسمی سلامت خود را به دست می آورد و روانپزشکان و روانشناسان موظفند مشکلات روانی ایجاد شده برای بیمار به خاطر سومصرف الکل را نیز مورد درمان قرار دهند. ما در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی با استفاده از روش های جدید، جسم و روانی سالم را به شما عزیزان هدیه می دهیم.

در مرحله پاکسازی بدن از مشروب بیمار باید رژیم غذایی مناسبی را داشته باشد تا بتواند حجم زیادی از ویتامین ها و مواد معدنی را که به دلیل مصرف الکل از دست رفته است را به بدن خود برساند. در جهت مقابل مواد مضری که از طریق سومصرف الکل وارد جریان خون بیمار شده و به اندام های مهم و حیاتی وی آسیب رسانده اند باید از بدن او خارج شوند.

سم زدایی ترک الکل - کلینیک پیام

انواع سم زدایی

روش پاکسازی بدن از الکل می تواند از شخصی به شخص دیگر متفاوت است. ترک الکل با سم زدایی به میزان مصرف الکل فرد، مدت زمانی که از الکل استفاده کرده و حتی به شرایط جسمانی او نیز بستگی زیادی دارد. راه های سم زدایی از الکل را می توان در سه طبقه دسته بندی کرد:

 • سم زدایی تدریجی
 • سم زدایی سریع
 • سم زدایی فوق سریع

وقتی بیمار برای مدت طولانی و با دوز بالا اقدام به مصرف الکل نموده است بهتر است برای او از روش سم زدایی الکل به صورت تدریجی استفاده شود تا سموم به صورت آهسته تری از بدن او خارج شوند و فرد عوارض کمتری را تجربه کند. در روش سم زدایی تدریجی بیمار در مرکز ترک اعتیاد بستری شده و به صورت 24 ستعنه تحت مراقبت کادر درمان قرار می گیرد. اما از روش های سم زدایی سریع و فوق سریع برای درمان بیمارانی که مدت زمان کمتر یا دوز کمتری از الکل را مصرف کرده اند استفاده می شود.

مدت زمان پاکسازی بدن از الکل

مدت زمان پاکسازی بدن از الکل کاملا به میزان الکل مصرفی و مدت زمانی که فرد در حال مصرف الکل بوده است، بستگی دارد. بالطبع بیماری که ده ها سال در حال مصرف روزانه الکل بوده است بایدها هفته ها تحت درمان، آن هم توسط مجرب ترین پزشکان قرار گیرد. در صورتی که شخصی که طی چند ماه اخیر دچار اعتیاد به الکل شده است می تواند در زمان کمتری روند ترک اعتیاد به الکل خود را به پایان برساند.

برای اطلاع از بهترین شیوه درمان و مدت زمان پاکسازی الکل از بدن خود می توانید با مشاوران ما در مرکز ترک الکل  ترک اعتیاد پیام تندرستی تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بهترین روش پاکسازی بدن بعد از مصرف الکل

پاکسازی بدن بعد از مصرف الکل یکی از وظایف اصلی پزشک ترک اعتیاد است و بهترین روش پاکسازی بدن بعد از مصرف الکل نیز مراجعه به کلینیک ترک اعتیاد می باشد. ما در کلینیک پیام تندرستی با استفاده از روش های پیشرفته و انتخاب بهترین روش های سم زدایی و روان درمانی برای هر بیمار توانسته ایم به تعداد زیادی از مراجعان خود در راستای به دست آوردن سلامتی شان یاری رسانیم.

5/5 - (1 امتیاز)
مدیرسایت
Latest posts by مدیرسایت (see all)
دسته بندی مقاله : مقالات ترک اعتیاد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

همین حالا تماس بگیرید

02158225
Call Now Buttonمشاوره رایگان