پیام تندرستی > خدمات روانشناسی ترک اعتیاد

خدمات روانشناسی ترک اعتیاد

خدمات روانشناسی ترک اعتیاد

ارائه خدمات روانشناسی برای ترک اعتیاد و برای بیماران اعصاب و روان بصورت مشاوره گروهی، انفرادی و خانوادگی

در کلینیک ترک اعتیاد شبانه‌روزی پیام تندرستی، بصورت روزانه، بیماران توسط بهترین روانشناس ترک اعتیاد ویزیت می‌شوند و هر گونه تغییر روحی و یا بهبودی در روند درمان بیمار ثبت و پیگیری می‌شود. درمان انواع اختلالات درمانی و اقدامات لازم در جهت کاهش و از بین رفتن علائم ناراحت‌کننده‌ جسمانی، روانی، مشکلات بین فردی و درونی افراد در طی دوره درمان اعتیاد و اعصاب و روان توسط روانشناس ترک اعتیاد در این مرکز انجام می‌شود.

انواع درمان‌های روانشناسی تخصصی از جمله گروه درمانی، درمان شناختی رفتاری، روانکاوی، خانواده درمانی و علوم اعصاب شناختی در کلینیک ترک اعتیاد شبانه روزی پیام تندرستی تحت نظر بهترین روانشناس ترک اعتیاد صورت می‌گیرد. بهترین و سریع‌ترین روش ترک اعتیاد در این مرکز به صورت کاملاً تخصصی با جدیدترین داروی ترک اعتیاد انجام می‌شود و با تمرکز خاص روی هر بیمار خدمات درمانی منحصر بفرد ارائه می‌شود.

بستری
1
- تماس با کلینیک. - پرزنت بیمار توسط پذیرش و ارائه توضیح روند درمان. - هماهنگی جلسه با روانشناس مجموعه به منظور ارائه مشاوره رایگان به بیمار. - توضیح روند درمان به بیمار در جلسه رایگان مشاوره.
روند درمان
2
روند درمان ترکیب دو روش دارو درمانی و روان درمانی است. حداقل طول دوره درمان از 2 تا 3 هفته (10 تا 21 روز) است که مدت زمان آن با توجه به وضعیت بیمار، میزان دوز مصرفی و نوع ماده ای که مصرف می شود، تعیین خواهد شد.
سرویس ها
3
اتاق های 1 تخته و 2 تخته در کلینیک در نظر گرفته شده است که دارای کمد و یخچال هستند. صبحانه، ناهار و شام سرو می شود. امکان حضور همراه در اتاق های یک تخته فراهم است و همچنین امکان استفاده از تلفن همراه و اینترنت رایگان وجود دارد.
سم زدایی
4
سم زدایی با توجه به نوع اعتیاد و مواد مصرفی انجام می شود. روانپزشک بعد از اتمام دوره درمان نیز بیمار را فالو می کند و همچنین به جهت بهبود اختلالات روانشناسی ناشی از مصرف مواد در کنار ترک اعتیاد، روانکاوی با حضور روانشناس انجام می شود.
ترخیص
5
کارهای ترخیص بیمار بعد از اتمام دوره درمان و در صورت منفی بودن تست و نرمال شدن وضعیت بیمار از نظر روحی و فیزیکی با تایید پزشک متخصص انجام می شود. بعد از ترخیص نیز با توجه به نیاز بیمار جلسات مشاوره و روانکاوی با روانپزشک ادامه خواهد داشت.

مهم‌ترین وظایف بهترین روانشناس ترک اعتیاد

خدمات مشاوره و روانشناسی ترک اعتیاد در این مرکز برای تشخیص، ارزیابی، درمان و حمایت از بیماران اعتیاد و اعصاب و روان قابل ارائه است. با توجه به تجربه می‌توان گفت، درمان اعتیاد و بیماری اعصاب و روان بر پایه مداخلات روانشناسی بسیار موثر است. جلسات روان درمانی، گروه درمانی اعتیاد و مشاوره در بهبودی بیمار و جلوگیری از عود بیماری او نقش بسزایی دارد.

 

 

وظایف روانشناس در مراکز ترک اعتیاد چیست؟

در زیر به مهم‌ترین وظایف روانشناس در مرکز ترک اعتیاد و اعصاب و روان پیام تندرستی اشاره شده است:

۱. ارائه خدمات روان درمانی

این نوع خدمات به صورت فردی و گروهی برای بیماری‌هایی مانند اضطراب، افسردگی، PTSD، اختلالات شخصیتی، اسکیزوفرنی، اختلال دوقطبی و … تحت نظر بهترین روانشناس ترک اعتیاد انجام می‌شود. برای دریافت مشاوره روانشناسی تلفنی رایگان نیز می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با کلینیک تخصصی اعصاب و روان پیام تندرستی تماس بگیرید.

۲. خانواده درمانی

کار روانشناس در کلینیک ترک اعتیاد این است که به درمان ریشه‌ای اعتیاد بپردازد. از این رو آن دسته از افراد معتادی که در خانواده مشکلات روحی دارند، باید به جلسات خانواده درمانی بروند. از طرفی گاهی اعتیاد خود فرد نیز موجب بروز مشکلاتی در خانواده خواهد شد، بنابراین برای حل مشکل روابط بین اعضای خانواده لازم است تا جلسات مشاوره بصورت خانواده درمانی انجام شود.

۳. زوج درمانی

در بزرگسالان، ایجاد یک رابطه پایدار و دوست‌داشتنی با شریک زندگی، برای سلامتی و شادی مهم است. زوج درمانی به دو صورت مشاوره قبل ازدواج و یا حل مشکلات بعد از ازدواج شناخته شده است. در این نوع درمان، زوج‌هایی که در روابط خود با مشکل روبرو می‌شوند و نیاز به مشاوره و راهکارهای درمانی دارند، با مراجعه به کلینیک پیام تندرستی می‌توانند به حل مشکلات خود با بهترین درمان‌های روانشناسی بپردازند. در روابط زناشویی، تمرکز بر روابط است نه هر فرد. با این حال، برخی مسائل مربوط به یک رابطه، ناشی از مسائل فردی است و این نوع درمان، به عنوان بهترین درمان برای حل مشکلات پیش آمده مورد توجه قرار گرفته است.

۴. مدیریت استرس

یک نقش روانشناس در ترک اعتیاد، نحوه مواجه درست با استرس است. استرس یکی از شایع‌ترين مشکلاتی است که منجر به کاهش سلامت و کیفیت زندگی می‌شود. استرس می‌تواند باعث بی‌خوابی، سردرد، تحریک‌پذیری، عدم صبر، مشکلات دستگاه گوارش و طیف وسیعی از مشکلات جسمی شود. در کلینیک اعصاب و روان پیام تندرستی، روانشناس ترک اعتیاد می‌تواند بدون مداخلات درمانی و استفاده از داروهای روانپزشکی با روش‌های مختلفی از قبیل مهارت‌های آرام‌سازی و روان درمانی، به مدیریت استرس کمک کند.

۵. تست روانشناختی توسط روانشناس اعتیاد

تست روانشناختی یکی دیگر از روش‌های ارزیابی و تشخیص نوع بیماری افراد است. بهترین دکتر روانشناس ترک اعتیاد در تهران در کلینیک پیام، در مدیریت و تفسیر آزمون‌های روانشناختی برای طیف وسیعی از مسائل آموزش دیده است، همچنین تمام بیماری‌های اعصاب و روان در این مرکز قابل تشخیص و درمان بوده و بیماران می‌توانند دوره درمان خود را با مجهزترین خدمات بستری، هتلینگ و جدیدترین روش‌های درمانی سپری کنند.

۶. ارائه خدمات روانشناسی برای بزرگسالان و نوجوانان

برای ترک اعتیاد به چه دکتر روانشناس ترک اعتیادی باید مراجعه کنیم؟ مرکز پیام، بهترین کلینیک ترک اعتیاد در تهران است که در آن خدمات درمانی متنوعی برای تمامی افراد در گروه‌های سنی نوجوانان و بزرگسالان برای آقایان و خانم‌ها ارائه می‌شود. خدمات روانشناسی ترک اعتیاد و اعصاب و روان توسط روانشناس متخصص ترک اعتیاد، در زمینه مشاوره رفتاری برای تمامی سنین با اختلالات شناختی قابل توجه، مانند عقب ماندگی ذهنی، ناتوانی‌های رشدی و آسیب‌های سر، افراد با رفتارهای چالش برانگیز یا مشکل‌ساز و افراد با مشکلات سلامت روان و … در کلینیک ترک اعتیاد و اعصاب و روان پیام تندرستی ارائه می‌شود. برترین گروه روانشناس ترک اعتیاد در تهران، در کلینیک پیام تندرستی با بیماران و حامیان آن‌ها و سازمان‌هایی که با این افراد درگیر هستند به شکل دائم در ارتباط بوده و بر روی برنامه‌های رفتاری و فردی آن‌ها کار می‌کنند.

روانشناسان ترک اعتیاد پیام تندرستی با بیماران و حامیان آن‌ها و سازمان‌هایی که با این افراد درگیر هستند به شکل دائم در ارتباط بوده و بر روی برنامه‌های رفتاری و فردی آن‌ها کار می‌کنند.

روانشناسی ترک اعتیاد فرد مصرف‌کننده

شخصیت، مجموعه‌ای است از الگوهای رفتاری و شناختی منحصر به فرد و نسبتاً پایدار که باعث پیش‌بینی رفتار فرد می‌شود. روانشناسان برای شناخت و طبقه‌بندی افراد، ویژگی‌ها و بیماری‌ها، از همان ابتدای پیدایش روانشناسی، در پی شناسایی الگوهای رفتاری، شناختی و هیجانی پایدار بوده‌اند تا با استفاده از آنها بتوانند رفتار افراد را در موقعیت‌های مختلف پیش‌بینی کنند. اما وقتی صحبت از شخصیت یک فرد به اصطلاح معتاد می‌شود، با یک مشکل اساسی مواجه می‌شویم! و آن این است که آیا ویژگی‌هایی که اکنون در یک شخص مصرف‌کننده مواد اعتیادآور مشاهده می‌شود، از قبل وجود داشته یا پس از اعتیاد به تدریج در او به وجود آمده‌ است؟ بر طبق نظر روانشناس معتادان، بعضی از این خصوصیات را می‌توان قبل از اعتیاد در برخی افراد مستعد اعتیاد مشاهده کرد که پس از اعتیاد تشدید خواهند شد، مانند احساس حقارت. برخی از ویژگی‌های شخصیتی نیز فقط از طریق اعتیاد شکل می‌گیرند و از قبل وجود نداشته‌اند، مانند از هم پاشیده شدن سیستم روانی مبتنی بر واقعیت و استفاده از هر نوع مکانیسم روانی برای کسب لذت حاصل از مواد مخدر.

ویژگی‌های رفتار شناختی در افراد مصرف‌کننده مواد اعتیادآور

برای ویژگی های رفتاری و شناختی افراد که سوء مصرف مواد مخدر دارند، باید یک دسته بندی وجود داشته باشد که بتوان به راحتی یک فرد مصرف کننده را شناخت و به او کمک کرد. حتی یک شخص معتاد به مواد اعتیادآور نیز برای کمک به خودش، نیازمند شناخت رفتارهای خود در اثر مصرف مواد است. برای بررسی ویژگی‌های شناختی رفتاری مراجعه به یک روانشناس خوب برای ترک اعتیاد توصیه می شود.

۵ ویژگی بارز در افرادی که مواد اعتیادآور مصرف می‌کنند:

  • عزت نفس پایین
  • سیستم روانی لذت محور
  • عدم مسئولیت‌پذیری
  • درماندگی
  • اختلالات هیجانی

آشنایی با خصوصیات مشترک افراد مصرف‌کننده

آشنایی با این خصوصیات باعث درک عمیق‌تری از دنیای درونی یک فرد دچار اعتیاد می‌شود و بهتر خواهیم توانست رفتار او را در شرایط مختلف پیش‌بینی کنیم. البته باید دانست که شدت و ضعف این ویژگی‌ها و میزان اعتیاد در یک فرد، حالت نسبی دارند و هر چه اعتیاد شدیدتر باشد، این ویژگی‌ها نیز بیشتر بروز پیدا خواهند کرد و باید در روانشناسی برای ترک اعتیاد به آن توجه کرد. مثلاً ممکن است افرادی وجود داشته باشند که چندین سال به طور تفریحی مصرف‌کننده مواد بوده‌اند، ولی هیچ یک از این ویژگی‌ها را به شکل واضح از خود نشان نداده‌اند، در مقابل ممکن است فردی تنها دو سال مصرف مواد را شروع کرده و در این مدت، وابستگی شدیدی به آن پیدا کرده باشد و این ویژگی‌ها را نیز شدیداً از خود نشان دهد.

برای دریافت مشاوره دکتر روانشناس برای ترک اعتیاد با کلینیک پیام در تماس باشید.

سوالات متداول در مورد دکتر روانشناس ترک اعتیاد

  1. وظیفه روانشناس ترک اعتیاد چیست؟

بهترین روانشناس ترک اعتیاد وضعیت فرد را بررسی می کند و به ترک مواد و رفع مشکلات اعصاب و روان کمک بسیار زیادی می کند.

  1. ویژگی بهترین روانشناس ترک اعتیاد چیست؟

روانشناس ترک اعتیاد در بحث روانشناسی ترک اعتیاد باید مهارت کافی را داشته باشد و با ارائه برنامه درمانی مناسب هر فرد، به بهبود کامل کمک کند.

  1. هزینه خدمات روانشناسی ترک اعتیاد چه میزان است؟

هزینه روانشناسی ترک اعتیاد بعد از ویزیت توسط متخصص مطابق برنامه درمانی ارائه شده، مشخص می شود.

مدیرسایت
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

همین حالا تماس بگیرید

02158225
Call Now Buttonمشاوره رایگان