خدمات روانشناسی

خدمات روانشناسی ترک اعتیاد کلینیک پیام تندرستی

ارائه خدمات روانشناسی برای بیماران اعصاب و روان و اعتیاد بصورت مشاوره گروهی، انفرادی و خانوادگی

در کلینیک ترک اعتیاد شبانه روزی پیام تندرستی روزانه تمامی بیماران به صورت مجزا مورد ویزیت روانشناس حاضر در بخش بستری قرار می‌گیرند و هر گونه تغییر روحی و یا بهبودی در روند درمان بیمار ثبت و پیگیری می‌شود. هرگونه اختلالات درمانی و اقدامات لازم در جهت کاهش و از بین رفتن علائم ناراحت کننده‌ی جسمانی، روانی، مشکلات بین فردی و درونی افراد در طی دوره درمان اعتیاد و اعصاب و روان توسط تیم متخصص روانشناسی در این مرکز انجام می‌شود.

انواع درمان‌های روانشناسی تخصصی از جمله گروه درمانی، درمان شناختی رفتاری، روانکاوی، خانواده درمانی و علوم اعصاب شناختی در کلینیک ترک اعتیاد شبانه روزی پیام تندرستی تحت نظر بخش روانشناسی صورت می‌گیرد. بهترین و سریع ترین روش ترک اعتیاد در این مرکز به صورت کاملاً تخصصی با جدیدترین داروی ترک اعتیاد انجام می‌شود و با تمرکز خاص برای هر بیمار به صورت انفرادی و جداگانه خدمات درمانی ارائه می‌گردد.

مهم‌ترین وظایف روانشناسان در مرکز ترک اعتیاد شبانه روزی پیام تندرستی

خدمات روانشناسی و مشاوره ترک اعتیاد در این مرکز برای تشخیص، ارزیابی، درمان و حمایت از بیماران اعتیاد و همچنین بیماران اعصاب و روان قابل ارائه می‌باشد. با توجه به تجربه می‌توان گفت درمان اعتیاد و بیماری اعصاب و روان بر پایه مداخلات روانشناسی بسیار موثر می‌باشد. جلسات روان درمانی، گروه درمانی و مشاوره در بهبودی بیمار و جلوگیری از عود بیماری او نقش بسزایی دارد. به همین دلیل در زیر به مهم‌ترین وظایف روانشناسان کلینیک ترک اعتیاد و اعصاب و روان پیام تندرستی اشاره شده است:

1.ارائه خدمات روان درمانی

این نوع خدمات به صورت فردی و گروهی برای بیماری‌هایی مانند اضطراب، افسردگی، PTSD ، اختلالات شخصیتی، اسکیزوفرنی،اختلال دوقطبی و … تحت نظر روانشناس متخصص انجام می‌گردد. برای دریافت مشاوره روانشناسی تلفنی رایگان نیز می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با کلینیک تخصصی اعصاب و روان پیام تندرستی تماس بگیرید.

2.خانواده درمانی

برای افرادی که تحت درمان اعتیاد و یا اعصاب و روان هستند، حتماٌ باید خانواده فرد بیمار مهارت لازم را جهت نحوه برخورد صحیح با بیمار آموزش ببینند تا ترک اعتیاد نتیجه بخش باشد. بنابراین انجام جلسات مشاوره برای خانواده‌ها ضروری است و به درمان بیماری ترک اعتیاد و اعصاب و روان سرعت می‌بخشد.

3.زوج درمانی

برای بسیاری از بزرگسالان، یک رابطه پایدار و دوست داشتنی با یک شریک زندگی برای سلامتی و شادی مهم است. زوج درمانی همچنین به عنوان مشاوره قبل ازدواج و یا حل مشکلات در دوره ازدواج شناخته شده است. در این درمان با زوج‌هایی که در معرض مشکلات روابط هستند و برای یک رابطه سالم نیاز به مشاوره و راهکارهای درمانی دارند با مراجعه به کلینیک پیام تندرستی می‌توانند به حل مشکلات خود با بهترین درمان‌های روانشناسی بپردازند. در روابط زناشویی، تمرکز بر روابط است نه هر فرد. با این حال، برخی مسائل مربوط به یک رابطه ناشی از مسائل فردی است و این نوع درمان در رابطه به عنوان بهترین درمان برای حل مشکلات پیش آمده مورد توجه قرار گرفته است.

4.مدیریت استرس

استرس یکی از شایع‌ترين مشکلاتی است که منجر به کاهش سلامت و کیفیت زندگی می‌شود. این را می‌توان با نگرانی، افکار مسابقه ای، ترس، افسردگی و اضطراب مشخص کرد. استرس می‌تواند باعث بی‌خوابی، سردرد، تحریک پذیری، عدم صبر، مشکلات دستگاه گوارش و طیف وسیعی از مشکلات جسمی شود. در کلینیک اعصاب و روان پیام تندرستی روانشناسان می‌توانند بدون مداخلات درمانی و یا استفاده از داروهای روانپزشکی با روش‌های مختلفی از قبیل مهارت های آرام سازی و روان درمانی، به مدیریت استرس کمک کنند.

5.تست روانشناختی

تست روانشناختی یکی دیگر از روش‌های ارزیابی و تشخیص نوع بیماری افراد است. روانشناسان در مدیریت و تفسیر آزمون های روانشناختی برای طیف وسیعی از مسائل آموزش دیده‌اند، همچنین تمام بیماری های اعصاب و روان در این مرکز قابل تشخیص و درمان بوده و بیماران می‌توانند دوره درمان خود را با مجهزترین خدمات بستری، هتلینگ و جدیدترین روش های درمانی سپری کنند.

6.ارائه خدمات روانشناسی برای بزرگسالان و نوجوانان

این مرکز یکی از بهترین کلینیک روانپزشکی و ترک اعتیاد در تهران است، که در آن خدمات درمانی متنوعی را برای تمامی افراد در گروه های سنی نوجوانان و بزرگسالان برای آقایان و خانم‌ها ارائه می‌شود. خدمات روانشناسی ترک اعتیاد و اعصاب و روان به صورت تخصصی و به صورت ویژه در زمینه مشاوره رفتاری برای تمامی سنین با اختلالات شناختی قابل توجه مانند عقب ماندگی ذهنی، ناتوانی‌های رشدی و آسیب‌های سر، افراد با رفتارهای چالش برانگیز یا مشکل ساز و افراد با مشکلات سلامت روان و غیره در کلینیک ترک اعتیاد و اعصاب و روان پیام تندرستی ارائه می‌گردد.

روانشناسان ترک اعتیاد پیام تندرستی با بیماران و حامیان آن‌ها و سازمان‌هایی که با این افراد درگیر هستند به شکل دائم در ارتباط بوده و بر روی برنامه‌های رفتاری و فردی آن‌ها کار می‌کنند.

روانشناسی ترک اعتیاد فرد مصرف کننده

شخصیت، مجموعه ای است از الگوهای رفتاری و شناختی بی همتا و نسبتاً پایدار که باعث پیش بینی رفتار فرد می‌شود. روان شناسان برای شناخت و طبقه بندی افراد، ویژگی‌ها و بیماری‌ها، از همان ابتدای پیدایش روانشناسی، در پی شناسایی الگوهای رفتاری، شناختی و هیجانی پایدار بوده‌اند تا با استفاده از آنها بتوانند رفتار افراد را در موقعیت های مختلف پیش بینی کنند. اما وقتی صحبت از شخصیت یک فرد به اصطلاح معتاد می‌شود، با یک مشکل اساسی مواجه می‌شویم! و آن این است که آیا ویژگی‌هایی که اکنون در یک شخص مصرف کننده مواد اعتیادآور مشاهده می‌شود، از قبل وجود داشته یا پس از اعتیاد به تدریج در او به وجود آمده‌اند؟

بعضی از خصوصیات را می‌توان قبل از اعتیاد در برخی افراد مستعد اعتیاد مشاهده کرد که پس از اعتیاد، تشدید خواهند شد مانند: احساس حقارت و برخی از ویژگی‌ها نیز فقط از طریق اعتیاد شکل می‌گیرند و از قبل وجود نداشته‌اند، مانند از هم پاشیده شدن سیستم روانی مبتنی بر واقعیت و استفاده از هر نوع مکانیسم روانی برای کسب لذت حاصل از مواد.

ویژگی های رفتار شناختی در افراد مصرف کننده مواد اعتیادآور

برای ویژگی های رفتاری و شناختی افراد که سوء مصرف مواد مخدر دارند، باید یک دسته بندی وجود داشته باشد که بتوان به راحتی یک فرد مصرف کننده را شناخت و به او کمک کرد. حتی یک شخص معتاد به مواد اعتیادآور نیز برای کمک به خودش، نیازمند شناخت رفتارهای خود در اثر مصرف مواد می باشد.

۵ ویژگی بارز در افراد مصرف کننده مواد اعتیادآور

  • عزت نفس پایین
  • سیستم روانی لذت محور
  • عدم مسئولیت پذیری
  • درماندگی
  • اختلالات هیجانی

آشنایی با ویژگی های مشترک افراد مصرف کننده

آشنایی با این ویژگی های باعث درک عمیق تری از دنیای درونی یک فرد دچار اعتیاد می‌شود و بهتر خواهیم توانست رفتار او را در شرایط مختلف پیش بینی کنیم. البته باید دانست که شدت و ضعف این ویژگی‌ها و میزان اعتیاد در یک فرد، حالت نسبی دارند و هر چه اعتیاد شدیدتر باشد، این ویژگی‌ها نیز بیشتر بروز پیدا خواهند کرد.

مثلاً ممکن است افرادی وجود داشته باشند که چندین سال به طور تفننی مصرف کننده مواد بوده‌اند ولی هیچ یک از این ویژگی‌ها را به شکل واضح از خود نشان نداده‌اند، در مقابل ممکن است فردی تنها دو سال مصرف مواد را شروع کرده و در این مدت، وابستگی شدیدی به آن پیدا کرده باشد و این ویژگی‌ها را نیز شدیداً از خود نشان دهد.