خدمات روانشناسی ترک اعتیاد

خدمات روانشناسی ترک اعتیاد

ارائه خدمات روانشناسی برای ترک اعتیاد و برای بیماران اعصاب و روان بصورت مشاوره گروهی، انفرادی و خانوادگی

در کلینیک ترک اعتیاد شبانه‌روزی پیام تندرستی، روزانه تمامی بیماران به صورت مجزا مورد ویزیت روانشناس حاضر در خدمات بستری بیماران اعتیاد قرار می‌گیرند و هر گونه تغییر روحی و یا بهبودی در روند درمان بیمار ثبت و پیگیری می‌شود. هرگونه اختلالات درمانی و اقدامات لازم در جهت کاهش و از بین رفتن علائم ناراحت‌کننده‌ جسمانی، روانی، مشکلات بین فردی و درونی افراد در طی دوره درمان اعتیاد و اعصاب و روان توسط تیم متخصص روانشناسی در این مرکز انجام می‌شود.

انواع درمان‌های روانشناسی تخصصی از جمله گروه درمانی، درمان شناختی رفتاری، روانکاوی، خانواده درمانی و علوم اعصاب شناختی در کلینیک ترک اعتیاد شبانه روزی پیام تندرستی تحت نظر بخش روانشناسی صورت می‌گیرد. بهترین و سریع‌ترین روش ترک اعتیاد در این مرکز به صورت کاملاً تخصصی با جدیدترین داروی ترک اعتیاد انجام می‌شود و با تمرکز خاص برای هر بیمار به صورت انفرادی و جداگانه خدمات درمانی ارائه می‌گردد.

مهم‌ترین وظایف روانشناسان در مرکز ترک اعتیاد شبانه‌روزی پیام تندرستی

خدمات مشاوره و روانشناسی ترک اعتیاد در این مرکز برای تشخیص، ارزیابی، درمان و حمایت از بیماران اعتیاد و همچنین بیماران اعصاب و روان قابل ارائه می‌باشد. با توجه به تجربه می‌توان گفت، درمان اعتیاد و بیماری اعصاب و روان بر پایه مداخلات روانشناسی بسیار موثر می‌باشد. جلسات روان درمانی، گروه درمانی اعتیاد و مشاوره در بهبودی بیمار و جلوگیری از عود بیماری او نقش بسزایی دارد. به همین دلیل در زیر به مهم‌ترین وظایف روانشناسان کلینیک ترک اعتیاد و اعصاب و روان پیام تندرستی اشاره شده است:

۱. ارائه خدمات روان درمانی

این نوع خدمات به صورت فردی و گروهی برای بیماری‌هایی مانند اضطراب، افسردگی، PTSD، اختلالات شخصیتی، اسکیزوفرنی، اختلال دوقطبی و … تحت نظر روانشناس متخصص انجام می‌گردد. برای دریافت مشاوره روانشناسی تلفنی رایگان نیز می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با کلینیک تخصصی اعصاب و روان پیام تندرستی تماس بگیرید.

۲. خانواده درمانی

افرادی که تحت درمان اعتیاد و یا اعصاب و روان هستند، حتماٌ باید خانواده این بیماران مهارت لازم را جهت نحوه برخورد صحیح با بیمار آموزش ببینند تا ترک اعتیاد نتیجه‌بخش باشد. بنابراین انجام جلسات مشاوره برای خانواده‌ها ضروری است و به درمان بیماری، ترک اعتیاد و اعصاب و روان سرعت می‌بخشد.

۳. زوج درمانی

در بزرگسالان، ایجاد یک رابطه پایدار و دوست‌داشتنی با شریک زندگی، برای سلامتی و شادی مهم است. زوج درمانی به دو صورت مشاوره قبل ازدواج و یا حل مشکلات بعد از ازدواج شناخته شده است. در این نوع درمان، زوج‌هایی که در روابط خود با مشکل روبرو می‌شوند و نیاز به مشاوره و راهکارهای درمانی دارند، با مراجعه به کلینیک پیام تندرستی می‌توانند به حل مشکلات خود با بهترین درمان‌های روانشناسی بپردازند.

در روابط زناشویی، تمرکز بر روابط است نه هر فرد. با این حال، برخی مسائل مربوط به یک رابطه، ناشی از مسائل فردی است و این نوع درمان در رابطه به عنوان بهترین درمان برای حل مشکلات پیش آمده مورد توجه قرار گرفته است.

۴. مدیریت استرس

استرس یکی از شایع‌ترين مشکلاتی است که منجر به کاهش سلامت و کیفیت زندگی می‌شود. استرس می‌تواند باعث بی‌خوابی، سردرد، تحریک‌پذیری، عدم صبر، مشکلات دستگاه گوارش و طیف وسیعی از مشکلات جسمی شود.

در کلینیک اعصاب و روان پیام تندرستی، روانشناسان می‌توانند بدون مداخلات درمانی و یا استفاده از داروهای روانپزشکی با روش‌های مختلفی از قبیل مهارت‌های آرام‌سازی و روان درمانی، به مدیریت استرس کمک کنند.

۵. تست روانشناختی

تست روانشناختی یکی دیگر از روش‌های ارزیابی و تشخیص نوع بیماری افراد است. بهترین روانشناس ترک اعتیاد در کلینیک ما در مدیریت و تفسیر آزمون‌های روانشناختی برای طیف وسیعی از مسائل آموزش دیده است، همچنین تمام بیماری‌های اعصاب و روان در این مرکز قابل تشخیص و درمان بوده و بیماران می‌توانند دوره درمان خود را با مجهزترین خدمات بستری، هتلینگ و جدیدترین روش‌های درمانی سپری کنند.

۶. ارائه خدمات روانشناسی برای بزرگسالان و نوجوانان

این مرکز بهترین کلینیک ترک اعتیاد در تهران است، که در آن خدمات درمانی متنوعی برای تمامی افراد در گروه‌های سنی نوجوانان و بزرگسالان برای آقایان و خانم‌ها ارائه می‌شود.

خدمات روانشناسی ترک اعتیاد و اعصاب و روان به صورت تخصصی و ویژه در زمینه مشاوره رفتاری برای تمامی سنین با اختلالات شناختی قابل توجه، مانند عقب ماندگی ذهنی، ناتوانی‌های رشدی و آسیب‌های سر، افراد با رفتارهای چالش برانگیز یا مشکل‌ساز و افراد با مشکلات سلامت روان و … در کلینیک ترک اعتیاد و اعصاب و روان پیام تندرستی ارائه می‌گردد.

روانشناسان ترک اعتیاد پیام تندرستی با بیماران و حامیان آن‌ها و سازمان‌هایی که با این افراد درگیر هستند به شکل دائم در ارتباط بوده و بر روی برنامه‌های رفتاری و فردی آن‌ها کار می‌کنند.

روانشناسی ترک اعتیاد فرد مصرف‌کننده

شخصیت، مجموعه‌ای است از الگوهای رفتاری و شناختی منحصر به فرد و نسبتاً پایدار، که باعث پیش‌بینی رفتار فرد می‌شود. روانشناسان برای شناخت و طبقه‌بندی افراد، ویژگی‌ها و بیماری‌ها، از همان ابتدای پیدایش روانشناسی، در پی شناسایی الگوهای رفتاری، شناختی و هیجانی پایدار بوده‌اند تا با استفاده از آنها بتوانند رفتار افراد را در موقعیت‌های مختلف پیش‌بینی کنند.

اما وقتی صحبت از شخصیت یک فرد به اصطلاح معتاد می‌شود، با یک مشکل اساسی مواجه می‌شویم! و آن این است که آیا ویژگی‌هایی که اکنون در یک شخص مصرف‌کننده مواد اعتیادآور مشاهده می‌شود، از قبل وجود داشته یا پس از اعتیاد به تدریج در او به وجود آمده‌ است؟

بعضی از این خصوصیات را می‌توان قبل از اعتیاد در برخی افراد مستعد اعتیاد مشاهده کرد که پس از اعتیاد تشدید خواهند شد، مانند احساس حقارت. برخی از ویژگی‌های شخصیتی نیز فقط از طریق اعتیاد شکل می‌گیرند و از قبل وجود نداشته‌اند، مانند از هم پاشیده شدن سیستم روانی مبتنی بر واقعیت و استفاده از هر نوع مکانیسم روانی برای کسب لذت حاصل از مواد مخدر.

ویژگی‌های رفتار شناختی در افراد مصرف‌کننده مواد اعتیادآور

برای ویژگی های رفتاری و شناختی افراد که سوء مصرف مواد مخدر دارند، باید یک دسته بندی وجود داشته باشد که بتوان به راحتی یک فرد مصرف کننده را شناخت و به او کمک کرد. حتی یک شخص معتاد به مواد اعتیادآور نیز برای کمک به خودش، نیازمند شناخت رفتارهای خود در اثر مصرف مواد می باشد.

۵ ویژگی بارز در افرادی که مواد اعتیادآور مصرف می‌کنند:

  • عزت نفس پایین
  • سیستم روانی لذت محور
  • عدم مسئولیت‌پذیری
  • درماندگی
  • اختلالات هیجانی

آشنایی با خصوصیات مشترک افراد مصرف‌کننده

آشنایی با این خصوصیات باعث درک عمیق‌تری از دنیای درونی یک فرد دچار اعتیاد می‌شود و بهتر خواهیم توانست رفتار او را در شرایط مختلف پیش‌بینی کنیم. البته باید دانست که شدت و ضعف این ویژگی‌ها و میزان اعتیاد در یک فرد، حالت نسبی دارند و هر چه اعتیاد شدیدتر باشد، این ویژگی‌ها نیز بیشتر بروز پیدا خواهند کرد وباید در روانشناسی ترک اعتیاد به آن توجه کرد.

مثلاً ممکن است افرادی وجود داشته باشند که چندین سال به طور تفریحی مصرف‌کننده مواد بوده‌اند ولی هیچ یک از این ویژگی‌ها را به شکل واضح از خود نشان نداده‌اند، در مقابل ممکن است فردی تنها دو سال مصرف مواد را شروع کرده و در این مدت، وابستگی شدیدی به آن پیدا کرده باشد و این ویژگی‌ها را نیز شدیداً از خود نشان دهد.

برای دریافت مشاوره روانشناسی ترک اعتیاد با کلینیک پیام در تماس باشید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

همین حالا تماس بگیرید

02122222241
Call Now Buttonمشاوره رایگان