پیام تندرستی > خدمات روانپزشکی ترک اعتیاد

خدمات روانپزشکی ترک اعتیاد

خدمات روانپزشکی ترک اعتیاد پیام تندرستی

ارائه خدمات روانپزشکی به بیماران اعتیاد و اعصاب و روان توسط بهترین روانپزشک ترک اعتیاد

کلینیک روانپزشکی شبانه روزی پیام تندرستی، آماده ارائه جدیدترین خدمات روانپزشکی ترک اعتیاد به بیماران اعصاب و روان و اعتیاد است. در این مرکز بهترین روانپزشک ترک اعتیاد تهران به تشخیص، ارزیابی، درمان و پیشگیری از اختلالات رفتاری، عاطفی و ذهنی می‌پردازد. این کلینیک روانپزشکی، مجهزترین امکانات هتلینگ و خدمات درمان اعتیاد را به بیماران آقا و خانم در اتاق های عمومی و خصوصی، ارائه می‌دهد.

بستری
1
- تماس با کلینیک. - پرزنت بیمار توسط پذیرش و ارائه توضیح روند درمان. - هماهنگی جلسه با روانشناس مجموعه به منظور ارائه مشاوره رایگان به بیمار. - توضیح روند درمان به بیمار در جلسه رایگان مشاوره.
روند درمان
2
روند درمان ترکیب دو روش دارو درمانی و روان درمانی است. حداقل طول دوره درمان از 2 تا 3 هفته (10 تا 21 روز) است که مدت زمان آن با توجه به وضعیت بیمار، میزان دوز مصرفی و نوع ماده ای که مصرف می شود، تعیین خواهد شد.
سرویس ها
3
اتاق های 1 تخته و 2 تخته در کلینیک در نظر گرفته شده است که دارای کمد و یخچال هستند. صبحانه، ناهار و شام سرو می شود. امکان حضور همراه در اتاق های یک تخته فراهم است و همچنین امکان استفاده از تلفن همراه و اینترنت رایگان وجود دارد.
سم زدایی
4
سم زدایی با توجه به نوع اعتیاد و مواد مصرفی انجام می شود. روانپزشک بعد از اتمام دوره درمان نیز بیمار را فالو می کند و همچنین به جهت بهبود اختلالات روانشناسی ناشی از مصرف مواد در کنار ترک اعتیاد، روانکاوی با حضور روانشناس انجام می شود.
ترخیص
5
کارهای ترخیص بیمار بعد از اتمام دوره درمان و در صورت منفی بودن تست و نرمال شدن وضعیت بیمار از نظر روحی و فیزیکی با تایید پزشک متخصص انجام می شود. بعد از ترخیص نیز با توجه به نیاز بیمار جلسات مشاوره و روانکاوی با روانپزشک ادامه خواهد داشت.

مراحل ارائه خدمات روانپزشکی توسط روانپزشک ترک اعتیاد در کلینیک پیام

ابتدا بهترین دکتر روانپزشک ترک اعتیاد در تهران، پس از معاینات اولیه بیمار و تشخیص و صحت بیماری مناسب‌ترین درمان روانپزشکی را تشخیص داده و جدیدترین داروهای روانپزشکی را برای بهبود سریع فرد تجویز می‌کند. روانپزشکان و متخصصان بهداشت روانی تنها کسانی هستند که مرجعیت تجویز دارو برای درمان بیماری های اعصاب و روان را دارند. هنگام بستری در مرکز نگهداری ترک اعتیاد نظارت دقیق روان پرستار به صورت روزانه، استفاده از جدیدترین داروهای اعصاب و روان، تجویز مایعات، تغذیه مناسب برای بیمار در شروع درمان روانپزشکی صورت می‌گیرد. همچنین سایر موارد ضروری برای مراقبت های اضطراری توسط کادر پزشکی مجرب و باتجربه با امکانات هتلینگ برای نوجوانان و بزرگسالان انجام می‌شود. این سطح از مراقبت و نظارت مداوم پزشکی، برای افرادی با علائم نسبتاٌ شدید و طولانی مدت، موجب پیشرفت در زمینه سلامت روان آن‌ها خواهد شد.

درمان بهداشت روانی مستلزم بستری در مرکز ترک اعتیاد و اعصاب و روان نیست! بلکه بیماران در روزهای خاص هفته به این مرکز مراجعه می‌کنند. روانشناس و روانپزشک متخصص ترک اعتیاد بیمار را ویزیت کرده و داروهای روانپزشکی برای او تجویز می‌شود یا دوز آن‌ها تغییر می‌کند، بیماران تا پایان روند درمان از این خدمات بهره‌مند می‌شوند.

 

کلینیک پیام تندرستی با بهترین بیمارستان روانپزشکی تهران از لحاظ امکانات برابری می‌کند. این کلینیک روانپزشکی با بهترین و سریع‌ترین روش ترک اعتیاد و امکانات مجهز برای آقایان و بانوان آماده ارائه خدمات به شما است. از خدمات دیگر این مجموعه ارائه جدیدترین داروی ترک اعتیاد بصورت کاملاً تخصصی، برقراری جلسات مشاوره زیر نظر بهترین روانشناس ترک اعتیاد و روانپزشک ترک اعتیاد تهران، درمان منحصر بفرد هر بیمار و ارائه مجهزترین خدمات ترک اعتیاد است.

مهم‌ترین خدمات روانپزشکی اعتیاد کلینیک پیام تندرستی

درمان‌ های روانپزشکی در کلینیک روانپزشکی پیام شامل مشاوره با بیمار، دارو درمانی و روان‌ درمانی‌ است.

در زیر به مهم‌ترین موارد خدمات روانپزشکی این مرکز زیر نظر دکتر روانپزشک ترک اعتیاد اشاره شده است:

 • ارزیابی وضعیت ذهنی و فیزیکی بیماران توسط روانپزشک اعتیاد، برای تعیین ماهیت و حد اختلالات رفتاری، عاطفی و ذهنی
 • بررسی سوابق پزشکی و روانپزشکی مراجعه کننده به منظور تشخیص بهتر بیماری و امکان تجویز بهترین درمان روانپزشکی ترک اعتیاد
 • انجام تست های مختلف توسط دکتر روانپزشک برای ترک اعتیاد و به منظور تشخیص بیماری و یافتن بهترین روش ترک
 • تجویز دارو روانپزشکی و گروه درمانی بیماران اعتیاد تا ایجاد بهبودی
 • همکاری با سایر متخصصان از جمله پزشکان و … برای درمان همه جانبه بیمار تا رسیدن به بهبودی کامل

به خاطر داشته باشید که هر انسانی ممکن است در هر روز از زندگی اشتباهاتی مرتکب شود و ضعف‌ها، هیجانات و رفتارهای غیرقابل قبول داشته باشد. اگر قرار باشد این مسائل باعث شود که انسان خودش را سرزنش نماید، باید هر روز و هر لحظه خود را سرزنش و تحقیر کند و از خود عصبانی و ناراحت باشد. این اشتباهات و ضعف‌ها همیشه در کنار هر انسانی خواهند بود و فقط نوع آن ها متفاوت است. انسان باید فقط از آن ها درس بگیرد و سریعاً آنها را نادیده گرفته، سپس توانایی‌ها و نقاط قوت خود را ببیند و پرورششان دهد. از همه مهم‌تر خود را بخاطر داشتن این همه نقاط قوت، دوست داشته باشد. آمارها حاکی از آن است که ۱۰ تا ۱۴ میلیون نفر از مردم ایران حداقل یک بار در عمر خود مسائل و مشکلات روحی و روانی را به نوعی تجربه کرده‌اند. از هر ۴ نفر در خانواده حداقل یک نفر دچار اختلالات روانپزشکی هست و اعضای خانواده‌ها نیز معمولاً درگیر مشکلات بیماران می‌شوند. بنابراین مراجعه به کلینیک روانپزشکی کمک بزرگی به زندگی بهتر افراد خواهد کرد.

علائم بیماران اعصاب و روان

 در زیر به چند مورد از علائم بیماران اعصاب و روان که نیاز به درمان روانپزشکی، تحت نظر بهترین روانپزشک متخصص اعصاب و روان دارند، اشاره شده است:

 • علائم شدید روحی و روانی
 • گفتن هذیان یا دیدن تصویر خیالی
 • میل به خودکشی و قتل
 • بی خوابی طولانی مدت و بی اشتهایی کاذب
 • علائم ترک مواد مخدر و محرک
 • از دست دادن توانایی مراقبت از خود به دلیل نشانه های عدم سلامت روانی

درمان روانپزشکی برای بیماران اعصاب و روان و ترک اعتیاد در پیام تندرستی

برای ترک اعتیاد به چه دکتر روانپزشکی ترک اعتیادی باید مراجعه کنیم؟ دکتر روانپزشک ترک اعتیاد باید وضعیت شما را مورد بررسی قرار دهد و مناسب ترین راه درمانی را برگزیند. حوزه خدمات روانپزشکی برای ترک اعتیاد، برای کسانی است که در معرض هر دو بیماری سلامت روان و اختلال مصرف مواد هستند. برای به حداکثر رساندن شانس بهبود کامل، هر دو بیماری باید همزمان درمان شوند. به عنوان مثال، اگر فرد مصرف کننده دچار اختلال اضطراب باشد باید در دوره ترک اعتیاد، درمان روانپزشکی نیز برای او تحت نظر بهترین روانپزشک برای ترک اعتیاد و روان شناس متخصص انجام گردد. درمان شرایط بهداشت روانی و آسیب های ناشی از اعتیاد به مواد مخدر می‌تواند به پیشگیری از عود و جلوگیری از لغزش در بلندمدت کمک کند. یک اصل اساسی که مغز بر اساس آن عمل می‌کند این است که از بین لذت‌ها، همیشه بهترین لذتی که تجربه کرده و در حافظه دارد را جستجو می‌کند و از شدیدترین دردها، به بیشترین میزان ممکن اجتناب می‌کند. برای همین است که وقتی فرد مصرفش را از تریاک به هروئین تغییر می‌دهد، به سختی می‌تواند دوباره به مصرف تریاک روی آورد! چون در مغزش لذت بهتری ثبت شده و به لذت های کمتر از آن قانع نمی شود.

بعلاوه خاطرات مربوط به لذت‌ها و دردها، به صورت بلند مدت در مغز ذخیره می‌شوند و تحقیقات نشان داده که سیستم لیمبیک در ثبت بلند مدت خاطرات، نقش مهمی دارد. بنابراین فراموش کردن هروئین برای کسی که قبلاً تریاک مصرف می‌کرده و اکنون می‌خواهد مجدداً تریاک مصرف کند، غیر ممکن است. همچنین علاوه بر اینکه مغز به دنبال بهترین لذت است، به دنبال یک لذت آنی و سریع هم هست و مصرف مواد سریعاً (چند ثانیه تا چند دقیقه) در مغز تأثیر گذار است. از آن پس لذت آنی به یک عادت تبدیل می‌شود و نمی‌تواند لذت های دور هنگام را تصور کند. همیشه لازم نیست که یک معتاد برای فراهم کردن مواد، توجیه کردن مصرف مواد و پنهان کردن مصرفش به اعمال خشونت بار و ضد اخلاقی  دست بزند. بلکه مانند هر انسانی ابتدا از کم هزینه‌ترین راه‌ها برای رسیدن به هدف، که همان لذت است، استفاده می‌کند.

اختلالات روانپزشکی چیست؟

اختلال عصبی-روانپزشکی یک اصطلاح پزشکی است که طیف وسیعی از شرایط مغز و اعصاب و روانپزشکی را شامل می‌شود. اختلالات رایج در روانپزشکی شامل تشنج، کمبود توجه، نقص شناختی، خشم غیر کنترل شده، سردرد میگرنی، اعتیاد، اختلالات غذا خوردن، افسردگی، اضطراب و بی‌خوابی است. آن ها می‌توانند به طور گسترده ای در علت و البته شدت نوع اعتیاد تاثیرگذار باشند.

جدیدترین خدمات روانپزشکی برای درمان اختلال دوقطبی

اولین گام بهترین روانپزشک ترک اعتیاد غرب تهران در کلینیک پیام تندرستی، درمان اختلال دوقطبی و تشخیص مناسب شدت بیماری فرد است. میزان دوز داروهای مصرفی و استفاده از جدیدترین درمان‌ها بسته به اینکه آیا بیمار دچار اختلال Bipolar I، اختلال Bipolar II یا اختلال Cyclothymia و یا اینکه آیا سابقه سوء مصرف مواد دارد یا خیر، متفاوت است. با در نظر گرفتن تمامی جزئیات می‌توان درمان مؤثر برای سلامت روانی بیمار را فراهم کرد. به یاد داشته باشید قبل از پیدا کردن داروهایی که برای شما مناسب است، ممکن است چندین بار تلاش کنید. در اسرع وقت همه‌ی عوارض جانبی را به دکتر روانپزشک ترک اعتیاد خود گزارش دهید و قبل از اینکه دارو را خودسرانه ترک کنید، با آن ها مشورت کنید. شما نباید بدون اطلاع روانپزشک اعتیاد دوز مصرفی داروی خود را تغییر دهید یا قطع کنید، زیرا به محض اینکه علائم از بین بروند، خطر ابتلا به افسردگی افزایش می‌یابد.

چه چیزی باعث اختلالات روانپزشکی می‌شود؟

بیشترین علل که باعث اختلالات روانپزشکی در افراد می‌گردد، شامل آسیب و ضربه به سر، عفونت، عوارض جانبی دارو، سندرم کمبود توجه (ADHD) و بسته به علت (برخی ممکن است ناشناخته باشد) ممکن است به عوامل محیطی، استعداد ژنتیکی و سایر عوامل مرتبط باشد.

تشخیص بیماری دوقطبی

اختلال دوقطبی نوعی بیماری اعصاب و روانی است که در آن حالت بیمار میان افسردگی و شیدایی در نوسان است. این اختلال روانی موجب افسردگی و دوره های خلقی غیر طبیعی می‌شود. اختلال دوقطبی وضعیتی است که تغییرات شدیدی در خلق و خو و نوسانات انرژی و میزان فعالیت شخص به وجود می‌آورد که می تواند شرایط را روز به روز دشوارتر کند.

بهترین برنامه درمان روانپزشکی برای افراد مبتلا به اختلال دوقطبی

علت دقیق اختلال دوقطبی ناشناخته است، اگر چه اعتقاد بر این است که استرس شدید، مشکلات زیاد، عوامل ژنتیکی و شیمیایی می توانند موجب بروز و یا عود این بیماری گردد. بیماری دوقطبی جدی است، مخصوصا زمانی که بدون درمان باقی بماند، می‌تواند روابط را نابود کند، چشم اندازهای حرفه ای را تضعیف کند و بر عملکرد تحصیلی تاثیر بگذارد. در بعضی موارد، این بیماری می‌تواند منجر به خودکشی شود. تنها راه درمان اصولی مراجعه به دکتر روانپزشک ترک اعتیاد متخصص است.

مواردی که باید در برنامه درمانی بیماران دوقطبی قرار گیرد عبارتند از:

 • داروهای روانپزشکی مناسب بیماری خود دریافت کنند
 • درمان روانی تحت نظر روان شناس متخصص صورت گیرد
 • آموزش و آگاهی در مورد بیماری خود
 • حمایت خانواده،دوست و کادر پزشکی در دوره درمان روانپزشکی
 • دسترسی به روانشناس و مشاوره تلفنی در صورت عود بیماری
 • داشتن یک شیوه زندگی سالم (غذا خوردن خوب، فعالیت منظم جسمانی، ترک سیگار و سایر مواد اعتیادآور، خواب منظم)

سوالات متداول در مورد روانپزشک ترک اعتیاد

 1. وظایف روانپزشک ترک اعتیاد چیست؟

وظیفه روانپزشک ترک اعتیاد این است که درمان های دارویی و برنامه هایی برای پیشگیری از عود اعتیاد را برای از بین بردن وابستگی به مواد تنظیم کند.

 1. ویژگی روانپزشک ترک اعتیاد چیست؟

بهترین روانپزشک ترک اعتیاد باید در زمینه ارزیابی و تشخیص مشکلات روانی، رفتاری و سو مصرف مواد از دانش خوبی برخوردار باشد تا بتواند درمان مناسب هر فرد را تعیین کند.

 1. هزینه خدمات روانپزشکی ترک اعتیاد چه میزان است؟

هزینه روانپزشکی ترک اعتیاد در برنامه درمانی هر فرد بعد از انجام ویزیت توسط متخصص تعیین می شود و برای هر شخص متفاوت خواهد بود.

مدیرسایت
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

همین حالا تماس بگیرید

02158225
Call Now Buttonمشاوره رایگان