پیام تندرستی > خدمات ترک اعتیاد

خدمات ترک اعتیاد

خدمات ترک اعتیاد مرکز ترک تخصصی پیا

کلینیک ترک اعتیاد شبانه‌روزی پیام در تهران با ارائه خدمات اورژانسی، سرپایی و بستری ترک اعتیاد

ترک مواد اعتیادآور می‌تواند برای شخص مصرف‌کننده چالش برانگیز و دشوار باشد. تلاش برای تسکین علائم ترک مواد مخدر و یا تصمیم ناگهانی عدم مصرف مواد، اغلب باعث ایجاد اثرات بسیار ناخوشایند بر روی جسم و روان فرد می‌گردد. درمان اعتیاد در خانه بدون روش درمانی مناسب، موجب لغزش بیمار و مصرف مجدد در دوز بالاتر می‌گردد. به همین دلیل بیمارستان ترک اعتیاد پیام تندرستی، خدمات ترک اعتیاد را تحت نظر بهترین روانپزشک اعتیاد و کادر پزشکی مجرب و باتجربه به بیماران خود، همراه با امکانات رفاهی و خدمات شبانه‌روزی ارائه می‌دهد.

 

 

مراحل ارائه خدمات ترک اعتیاد در کلینیک پیام تندرستی

شروع مراحل درمانی اعتیاد در مرکز پیام تندرستی به طور معمول با توجه به نتیجه آزمایش عدم اعتیاد و ارزیابی نوع مواد مصرفی بیمار و تشخیص نوع روش درمان برای هر بیمار، به صورت تدریجی و یا سم‌زدایی سریع با توجه به شرایط جسمی و روحی شروع می‌شود. در این مرحله متخصصان ترک مواد، بهترین و سریعترین روش درمان اعتیاد را برای هر بیمار بصورت جداگانه بر اساس سلامت وضعیت روحی و سابقه سوء‌مصرف مواد تشخیص می‌دهند.

پس از ترک و سم زدایی اعتیاد از بدن با جدیدترین داروی ترک اعتیاد، بیماران زیر نظر روانشناس ترک اعتیاد و درمان‌های روانشناسی مختلفی مانند گروه درمانی، خانواده درمانی و … قرار گرفته و آزمایش عدم اعتیاد در این مرکز بطور مرتب، بعد از هر جلسه گروه درمانی از بیماران گرفته می‌شود. این فرآیند مراقبت‌های بعد از ترک اعتیاد تا بهبود کامل بیمار تحت نظر روانشناس و روانپزشک متخصص ادامه دارد.

خدمات تست اعتیاد

یکی از اولین خدمات درمان اعتیاد در این مرکز، استفاده از کیت تست اعتیاد برای تشخیص نوع مواد مصرفی فرد می‌باشد. نتیجه آزمایش پس از چند دقیقه قابل مشاهده است. آزمایش عدم اعتیاد به الکل نیز، یک روش سریع و بسیار حساس برای تشخیص مصرف الکل است و از آنجایی که غلظت الکل در بزاق بسیار نزدیک به خون است، بزاق بهترین نمونه مورد نظر برای آزمایش الکل هست.

آزمایش‌های اعتیاد یک آزمایش بسیار ساده، یک مرحله‌ای و دو دقیقه‌ای است که نیازی به ابزار دقیق، کالیبراسیون یا آموزش ویژه برای استفاده مؤثر ندارد و در هر زمان و هر مکان می‌توان از این نوع کیت‌های تست اعتیاد استفاده کرد.

بهترین کلینیک ترک اعتیاد شبانه‌روزی پیام تندرستی در تهران آماده ارائه خدمات درمان اعتیاد و اختلالات روان شناختی برای بزرگسالان و نوجوانان به صورت تخصصی و شبانه روزی در مرکز کاملاً بیمارستانی تحت نظر روانپزشک، روانشناس و روان پرستار می‌باشد. این مرکز تخصصی ترک در دو بخش مجزا برای آقایان و خانم‌ها در اتاق‌های عمومی، خصوصی و خصوصی ویژه (VIP) با امکانات هتلی و بیمارستانی خدمت‌رسانی می‌کند.

مراحل ترک اعتیاد کلینیک پیام تندرستی

مراحل پذیرش و شروع درمان اعتیاد

کلینیک پیام تندرستی آماده ارائه بهترین و سریعترین روش ترک اعتیاد، تحت نظر کادر درمانی متخصص به بیماران می‌باشد. خدمات درمان اعتیاد این مرکز شامل درمان دارویی و درمان روان‌شناختی است که بهترین درمان سوء‌مصرف مواد اعتیادآور است. در این درمان‌ها با توجه به نتیجه کیت تست اعتیاد، مشاوره رایگان برای ترک اعتیاد به بیمار ارائه می‌گردد.

همچنین این مرکز جدیدترین خدمات درمان اعتیاد از جمله ترک مواد مخدر بصورت سرپایی برای بیماران اعتیاد و اعصاب و روان، سم‌زدایی سریع بدن از مواد مخدر (URD) ،سم‌زدایی فوق سریع مواد مخدر از بدن (UROD) ، خدمات روانپزشکی، خدمات روانشناسی، خدمات علوم اعصاب شناختی و اعزام آمبولانس به صورت شبانه روزی جهت انتقال بیماران اعتیاد اورژانسی را ارائه می‌دهد.

کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی، بصورت شبانه روزی حتی در روزهای تعطیل، آماده پذیرش و بستری بیماران و ارائه خدمات روانپزشکی ترک اعتیاد و خدمات درمان اعتیاد به آنها می‌باشد.

روش‌های مؤثر برای درمان اعتیاد

۱. سم زدایی بدن از مواد مخدر

اولین هدف برای آغاز درمان سم زدایی اعتیاد در کلینیک شبانه‌روزی ترک اعتیاد پیام تندرستی، پاکسازی بدن فرد از مواد مخدر است. انجام سم‌زدایی سریع با مجهزترین امکانات درمانی، تحت نظارت دقیق پزشک متخصص انجام می‌شود، زیرا علائم ترک مواد می‌تواند برای بیمار خطرناک باشد.

در روش سم‌زدایی بدن از مواد مخدر، طی یک دوره درمانی کوتاه مدت، مواد مخدر را از بدن فرد مصرف‌کننده توسط داروهای روانپزشکی خارج می‌کنند. بعد از ترخیص، بیمار تحت نظر روانپزشک متخصص ترک اعتیاد، هر ماه ویزیت و داروهای او به نسبت سلامت جسمی و روحی تغییر می‌کند.

باید توجه داشته باشیم که سم‌زدایی یک درمان کامل برای ترک اعتیاد مواد مخدر نیست. از آنجایی که اعتیاد یک بیماری روان شناختی و جسمی است، بیماران بعد از سم زدایی برای درمان مشکلات روحی و تغییرات ساخته شده در مغز که نتیجه سوء مصرف مواد در طولانی مدت بوده، از داروهای روانپزشکی و روان درمانی استفاده می‌کنند.

اما درمان سم زدایی سریع مواد از بدن ممکن است به بیمار کمک کند تا در کوتاه مدت از سوء‌استفاده مواد مخدر و مصرف الکل جلوگیری کند، اما بدون مراقبت و پیگیری، خطر بازگشت به مصرف مجدد مواد اعتیادآور به شدت افزایش می‌یابد.

ترک همیشگی مواد مخدر و الکل نباید بدون مراقبت پزشکی انجام شود. مهمتر از همه، سندروم‌های خاص ترک مواد اعتیادآور می‌توانند در طول زمان به تشنج و یا شامل نشانه‌های سردرگمی ، تحریک برای مصرف مجدد، توهم و لرزش دست و پا که بسیار خطرناک می‌باشد، شخص را در دوره ترک اعتیاد با آن‌ها درگیر می‌کند. به همین علت، سم‌زدایی بدن از مواد مخدر ،تحت نظارت کادر پزشکی در مرکز ترک اعتیاد شبانه روزی پیام تندرستی توصیه می‌گردد.

۲. استفاده از داروهای روانپزشکی بعد از ترخیص

بیمار بعد از گذراندن دوره درمانی ترک اعتیاد، بصورت ماهیانه تحت نظر روانپزشک ویزیت می‌گردد. این داروهای روانپزشکی بیشتر برای کاهش میل به مصرف مواد مخدر تجویز می‌شوند و همچنین موجب متعادل بودن آرامش روحی و روانی می‌گردد. اعتیاد می‌تواند زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد، بر سلامت، کار، تحصیل، روابط و امور مالی تاثیر می‌گذارد. اما مشکل اعتیاد را می‌توان با تحت درمان قرار گرفتن، اداره کرد و شما باید از خودتان انتظار داشته باشید که بهبود یابید، هرچند ممکن است مدتی طول بکشد.

۳. روان درمانی برای ترک اعتیاد

یک روانشناس می‌تواند به شما کمک کند از طریق روان درمانی زندگی شادتر، سالم و سازنده‌تر داشته باشید. روان درمانی یک درمان مشترک مبتنی بر رابطه بین یک فرد و یک روانشناس است. روانشناس به شما کمک خواهد کرد تا الگوهای تفکر و رفتار خود را شناسایی و تغییر دهید و این امر موجب می‌گردد شما احساس بهتر بودن کنید.

با شرکت در جلسات روان درمانی، شما نه تنها مشکلاتی را که در گذشته درگیر آن بوده‌اید را حل کرده اید، بلکه مهارت های جدیدی را می آموزید تا بتوانید با هر چالشی که در آینده امکان وقوع دارد، رو به رو شوید.

۵ نشانه ای که شما باید برای بهبود شرایط روحی خود از روش روان درمانی استفاده کنید، عبارتند از:

 • شما طولانی مدت احساس غم، اندوه، بی‌نظمی می‌کنید.
 • با وجود تلاش های شما و کمک خانواده و دوستان، به نظر نمی‌رسد که در حل مشکلات خود به نتیجه مثبتی رسیده باشید.
 • توانایی تمرکز بر تکالیف، انجام کار و دیگر فعالیت های روزمره را ندارید.
 • شما بیش از حد نگران هستید، انتظار بدترین حالت را دارید یا دائما خود را در لبه پرتگاه تصور می‌کنید.
 • بدلیل نوشیدن بیش از حد الکل و استفاده از مواد مخدر دچار حالت تهاجمی شده‌اید.

برخی از افراد به دنبال روان درمانی هستند، زیرا مدت‌ها در معرض افسردگی، اضطراب و عصبانیت بوده‌اند. انواع مختلف روان درمانی در برنامه خدمات ترک اعتیاد وجود دارد که از مهم‌ترین و نتیجه بخش‌ترین آنها می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • آموزش مهارت برای شناسایی و جلوگیری از عوامل مؤثر بر سوء مصرف مواد اعتیادآور
 • آموزش مقابله با استرس و ایجاد موقعیت های مشابه آن برای جلوگیری از عود
 • آزمایش و تست مداوم اعتیاد
 • کسب کردن توانایی نه گفتن به دوستان و نزدیکانی که سوء مصرف مواد دارند

گروه درمانی در کلینیک ترک اعتیاد پی

گروه درمانی برای بیماران اعتیاد طی دوره بستری و ترخیص

گروه درمانی یک نوع روان درمانی است که شامل یک یا چند درمانگر است که همزمان با چندین بیمار کار می‌کنند. این نوع از درمان به طور گسترده در مکان‌های مختلف از جمله کلینیک ترک اعتیاد و روانپزشکی پیام تندرستی قابل ارائه می‌باشد. گروه درمانی همچنین می‌تواند به این دلیل به بیماران کمک کند که افراد بتوانند تجربیات خود را به اشتراک گذاشته و از بهبود یکدیگر حمایت کنند.

اعضای گروه می‌توانند نقاط قوت خود را به اشتراک بگذارند و به دیگران در گروه کمک کنند، که می‌تواند عزت نفس و اعتماد به نفس را افزایش دهد. با تعامل با دیگر افراد و دریافت بازخورد از گروه و درمانگر، اعضای گروه درمانی می‌توانند درک بیشتری از خود داشته باشند. به اشتراک گذاری احساسات و تجربیات با گروهی از مردم می‌تواند به کاهش درد، گناه یا استرس کمک کند.

جلسات گروه درمانی در این کلینیک معمولا یک یا دو بار در هفته به مدت یک یا دو ساعت تحت نظر روانشناس متخصص و مشاور تشکیل می‌گردد. تعداد افراد در گروه درمانی می‌تواند به اندازه سه یا چهار نفر باشد، اما جلسات درمان گروهی اغلب شامل حدود هفت تا دوازده نفر است (اگرچه ممکن است مشارکت بیشتری داشته باشند). گروه درمانی می‌تواند بسیار موثر باشد، به ویژه در شرایط خاص. مطالعات نشان داده‌اند که درمان گروهی بهترین روش درمانی برای افسردگی و استرس می‌باشد.

مزایای اصلی گروه درمانی عبارتند از:

 • گروه درمانی به بیماران اجازه می‌دهد که حمایت و تشویق دیگر اعضای گروه را دریافت کنند.
 • افرادی که در این درمان گروهی شرکت می‌کنند، می‌توانند ببینند که دیگران در حال انجام دادن همین کار هستند، این موضوع به آنها کمک می‌کند که کمتر احساس تنهایی کنند.
 • اعضای گروه با مشاهده افرادی که در گذشته با مشکل مواجه شده و دوره ترک اعتیاد خود را با بهبودی سیر کرده‌اند، این حس به آنها منتقل می‌گردد که امید برای بهبودی وجود دارد.
 • همانطور که هر شخص پیشرفت می‌کند، به نوبه خود می‌تواند به عنوان یک الگو و تجربه برای دیگران باشد. روانشناس متخصص گروه درمانی می‌تواند با ایجاد احساس موفقیت در افراد به آنها برای سپری کردن دوره درمان اعتیاد و عدم مصرف مواد اعتیادآور کمک کند.
 • گروه درمانی یک پناهگاه امن را ارائه می‌دهد. این تنظیم اجازه می‌دهد تا افراد رفتار و اقدامات خود را در ایمنی و امنیت گروه انجام دهند.

خانواده‌درمانی برای بیماران اعتیاد و اعصاب و روان

در بهترین و مجهزترین کلینیک درمان اعتیاد و اعصاب و روان پیام تندرستی، اساساً درمان های خانوادگی بر روی تعاملات خانوادگی فرد تمرکز می‌کند، که این امر موجب پیشگیری از سوء مصرف مواد اعتیادآور و جلوگیری از مشکلات رفتاری بیماران می‌گردد. همچنین طبق نظر روانشناس، بیمار و خانواده هر دو می‌توانند در خانواده درمانی نیز شرکت کنند.

 • خانواده درمانی یک رویکرد بسیار موثر در پیشگیری و درمان مشکلات مختلف عاطفی و رفتاری در دوران کودکی و نوجوانی است.
 • تمرکز بر خانواده ابزار مهمی برای جلوگیری از مشکلات مختلف است که می تواند بار عظیمی از مشکلات را برای جامعه به بار آورد.
 • خانواده درمانی می‌تواند به اعضای خانواده کمک کند تا منابع خود را در شرایط مختلف استرس زا، از جمله بیماری روحی و جسمی، در زمینه حمایت از یکدیگر بکار گیرند.

در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی با بهترین و بروزترین امکانات سم زدایی در تهران همراه شما هستیم.

شماره تماس: 0215822

 

بیوفیدبک و نوروفیدبک از دیگر خدمات درمان اعتیاد پیام تندرستی

برای انجام بیوفیدبک نیاز به آمادگی خاصی ندارید. با دکتر خود یا متخصصین این مرکز که با این روش آشنایی دارند مشورت کنید. در حین جلسه درمانی بیوفیدبک خود، فرد متخصص حسگرهایی را به قسمت‌های مختلف بدن شما متصل کرده و کارکرد این سنسورها ممکن است شامل نمایش امواج مغزی، دمای پوست، انقباض عضلانی، ضربان قلب و الگوی تنفسی شما باشد.

سپس اطلاعات بدن شما به شکل صدای بوق، چراغ چشمک زن یا نمایش بر روی صفحه، نمایان داده می‌شود. این بازخوردها به شما یاد می‌دهند که چگونه پاسخ‌های اندامی خود را، با استفاده از افکار، احساسات و رفتارتان، تغییر داده و شرایط پزشکی که قصد درمانش را داشتید بهبود ببخشید.

برای انجام نوروفیدبک متخصص نوروفیدبک الکترودهایی را به پوست سر بیمار متصل می‌کند. این الکترودها به یک سیستم نظارت وصل هستند که هر نرم­‌افزاری را که قابلیت خواندن اطلاعات امواج مغز را دارد اجرا می‌کند. وقتی جلسه شروع شد، مغز مراجع به هر روشی تحریک می‌گردد، از جمله از طریق تعامل او با یک بازی ویدیویی.

با این حال، بازی ویدیویی‌ای که در نوروفیدبک استفاده می‌شود یک بازی ویدیویی عادی نیست؛ عملکرد بازی، توسط توانایی فرد در تمرین کنترل مغزش تنظیم می‌شود. مراجعین فورا بازخورد می‌گیرند. برای مثال، سرعت هواپیما در بازی ویدیویی تنها با تمرکز بیشتر می‌تواند زیاد شود. مراجعین قادر خواهند شد که روش بازی خود را، که در برنامه­‌ریزی مغزشان جهت رفتار کردن به شیوه‌ی مطلوب اثرگذار است، احساس یا درک کنند.

بهبودی و درمان قطعی اعتیاد

درمان اعتیاد کامل شخص مصرف کننده از نظر پزشکی خطرناک نیست و حتی در صورت عدم ترک و وابستگی به مواد، تهدید کننده زندگی او می‌باشد. با توجه با اینکه واژه بهبودی در مورد بسیاری از بیماری‌های جسمی به معنی بازگشت به حالت طبیعی یا سالم به کار می‌رود. بهبودی در مورد بیماری‌های روانی بستگی به ویژگی‌های شخصیتی بیمار، موقعیت اجتماعی او، نوع بیماری و چگونگی مقابله با آن می‌تواند متفاوت باشد.

اعتیاد یک بیماری پیچیده مغزی است. انتخاب داوطلبانه یا یکبار تجربه مصرف مواد مخدر یا الکل، به تدریج به رفتار غیراخلاقی و اجباری تبدیل می‌شود که منجر به جستجو و استفاده مجدد از این ماده اعتیادآور با هر هزینه‌ای می‌شود.

در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی یک فرد نه تنها مواد مخدر و محرک مصرفی را قطع می‌کند، بلکه هنگام ترخیص به بیمار و خانواده او برای پیشگیری از مصرف مجدد، مهارت‌های لازم آموزش داده می‌شود. درمان اعتیاد با جدیدترین داروی ترک اعتیاد در این مرکز تخصصی ترک مواد موجب می‌گردد تا بیماران مهارت‌های زندگی سالم و آرام را کسب نمایند.

بهبودی و درمان بیمار نیز بستگی به نوع ماده مصرفی، نگرش جامعه نسبت به آن و پیامدهای منفی ناشی از مصرف مواد مخدر دارد. هدف از درمان اعتیاد شخص مصرف‌کننده در مجهزترین و بهترین کلینیک شبانه‌روزی ترک اعتیاد و روانپزشکی پیام تندرستی، ترک کامل و همیشگی مواد مخدر مورد مصرف و گاهی نیز کم کردن میزان مصرف در سنین بالا است.

مدیرسایت
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

همین حالا تماس بگیرید

02158225
Call Now Buttonمشاوره رایگان