خدمات ترک اعتیاد

خدمات ترک اعتیاد مرکز ترک تخصصی پیا

کلینیک ترک اعتیاد شبانه روزی در تهران با ارائه خدمات اورژانسی، سرپایی و بستری ترک اعتیاد

ترک مواد اعتیادآور می‌تواند برای شخص مصرف کننده چالش برانگیز و دشوار باشد. تلاش برای تسکین علائم ترک مواد مخدر و یا تصمیم ناگهانی عدم مصرف مواد اعتیادآور اغلب باعث ایجاد اثرات بسیار ناخوشایند بر روی جسم و روان فرد می‌گردد. ترک مواد مخدر در خانه بدون روش درمانی مناسب موجب لغزش بیمار و مصرف مجدد در دوز بالاتر می‌گردد. به همین دلیل کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی بهترین خدمات ترک اعتیاد را تحت نظر روانپزشک متخصص و کادر درمانی به بیماران خود همراه با امکانات رفاهی و خدمات شبانه روزی ارائه می‌دهد.

مراحل درمان اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی

شروع مراحل درمانی اعتیاد در مرکز ترک اعتیاد پیام تندرستی به طور معمول باتوجه به نتیجه آزمایش عدم اعتیاد و ارزیابی نوع مواد مصرفی بیمار و تشخیص نوع روش درمان برای هر بیمار بصورت تدریجی و یا سم زدایی سریع با توجه به شرایط جسمی و روحی شروع می‌شود. در این مرحله متخصصان ترک اعتیاد، یک برنامه درمانی ترک مصرف مواد مخدر برای بیمار بر اساس سلامت، وضعیت روحی و سابقه سوء مصرف مواد ایجاد می‌کنند. پس از ترک اعتیاد و سم زدایی مواد مخدر از بدن ، بیماران تحت درمان های روانشناسی مختلفی مانند گروه درمانی، خانواده درمانی و … قرار گرفته و آزمایش عدم اعتیاد در این مرکز بطور مرتب بعد از هر جلسه گروه درمانی از بیماران گرفته می‌شود. این فرآیند درمانی تا بهبود کامل بیمار تحت نظر روانشناس و روانپزشک متخصص ادامه دارد.

خدمات تست اعتیاد

تست اعتیاد ساده‌ترین راه برای تشخیص نوع اعتیاد فرد است. نتیجه آزمایش پس از چند دقیقه قابل مشاهده می‌باشد. آزمایش عدم اعتیاد به الکل نیز یک روش سریع و بسیار حساس برای تشخیص مصرف الکل است و از آنجایی که غلظت الکل در بزاق بسیار نزدیک به خون است، بزاق بهترین نمونه مورد نظر برای آزمایش الکل هست. آزمایشهای اعتیاد یک آزمایش بسیار ساده، یک مرحله ای و دو دقیقه ای است که نیازی به ابزار دقیق، کالیبراسیون یا آموزش ویژه برای استفاده مؤثر ندارد و در هر زمان و هر مکان می توان از این نوع کیت های تست اعتیاد استفاده کرد.

بهترین کلینیک ترک اعتیاد شبانه روزی پیام تندرستی در تهران آماده ارائه خدمات درمانی در زمینه ترک اعتیاد و اختلالات روان شناختی برای بزرگسالان و نوجوانان به صورت تخصصی و شبانه روزی در مرکز کاملاً بیمارستانی تحت نظر روانپزشک ، روانشناس و روان پرستار می‌باشد. این مرکز ترک اعتیاد در دو بخش مجزا برای آقایان و خانم ها در اتاق های عمومی ، خصوصی و خصوصی ویژه با امکانات هتلی و بیمارستانی خدمت رسانی می‌کند.

مراحل ترک اعتیاد کلینیک پیام تندرستی

مراحل پذیرش و شروع درمان اعتیاد در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی

کلینیک ترک اعتیاد و روانپزشکی پیام تندرستی که بهترین و مجهزترین کلینیک ترک اعتیاد در تهران است. برنامه درمانی این مرکز شامل درمان دارویی و درمان روان شناختی است که بهترین درمان سوء مصرف مواد اعتیادآور است. در این درمان‌ها  با توجه به نتیجه کیت تست اعتیاد، مشاوره رایگان برای ترک اعتیاد به بیمار ارائه می‌گردد. همچنین جدیدترین خدمات ترک اعتیاد که می‌توان ترک اعتیاد بصورت سرپایی برای بیماران اعتیاد و اعصاب و روان، ترک اعتیاد بصورت بستری برای بیماران اعتیاد، سم زدایی سریع بدن از مواد مخدر (URD) ،سم زدایی فوق سریع مواد مخدر از بدن (UROD) ، خدمات روانپزشکی، خدمات روانشناسی، خدمات علوم اعصاب شناختی و اعزام آمبولانس بصورت شبانه روزی جهت انتقال بیماران اعتیاد اورژانسی به این مرکز را نام برد. کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی، بصورت شبانه روزی حتی در روزهای تعطیل، آماده پذیرش و بستری بیماران و ارائه خدمات روانپزشکی و ترک اعتیاد به آنها می‌باشد.

روش‌های مؤثر برای ترک اعتیاد در کلینیک پیام تندرستی

سم زدایی بدن از مواد مخدر

اولین هدف برای آغاز درمان سم زدایی بدن از مواد مخدر در کلینیک شبانه روزی ترک اعتیاد پیام تندرستی، گرفتن مواد مخدر از بدن فرد است. انجام سم زدایی سریع در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی با مجهزترین امکانات درمانی تحت نظارت دقیق پزشک متخصص انجام می‌شود، زیرا علائم ترک اعتیاد می‌تواند برای بیمار خطرناک باشد. در سم زدایی بدن بیمار از مواد مخدر طی یک دوره درمانی کوتاه مدت، مواد مخدر را از بدن فرد مصرف کننده توسط داروهای روانپزشکی خارج می‌کنند و بعد از ترخیص تحت نظر روانپزشک متخصص هر ماه ویزیت و داروهای او به نسبت سلامت جسمی و روحی تغییر می‌کند.

باید توجه داشته باشیم که سم زدایی یک درمان کامل برای ترک اعتیاد مواد مخدر نیست. از آنجایی که اعتیاد یک بیماری روان شناختی و جسمی است، بیماران بعد از سم زدایی برای درمان مشکلات روحی و تغییرات ساخته شده در مغز که نتیجه سوء مصرف مواد در طولانی مدت بوده، از داروهای روانپزشکی و روان درمانی استفاده می‌کنند. اما درمان سم زدایی سریع مواد از بدن ممکن است به بیمار کمک کند تا در کوتاه مدت از سوء استفاده مواد مخدر و مصرف الکل جلوگیری کند، اما بدون مراقبت و پیگیری، خطر بازگشت به مصرف مجدد مواد اعتیادآور به شدت افزایش می‌یابد.

ترک همیشگی مواد مخدر و الکل نباید بدون مراقبت پزشکی انجام شود. مهمتر از همه، سندروم های خاص ترک مواد اعتیادآور می‌توانند در طول زمان به تشنج و یا شامل نشانه های سردرگمی ، تحریک برای مصرف مجدد، توهم و لرزش دست و پا که بسیار خطرناک می‌باشد، شخص را در دوره ترک اعتیاد با آن‌ها درگیر می‌کند. به همین علت، سم زدایی بدن از مواد مخدر ،تحت نظارت کادر پزشکی در مرکز ترک اعتیاد شبانه روزی پیام تندرستی توصیه می‌گردد.

استفاده از داروهای روانپزشکی بعد از ترخیص

بیمار بعد از گذراندن دوره درمانی ترک اعتیاد، بصورت ماهیانه تحت نظر روانپزشک ویزیت می‌گردد. این داروهای روانپزشکی بیشتر برای کاهش میل به مصرف مواد مخدر تجویز می‌شوند و همچنین موجب متعادل بودن آرامش روحی و روانی می‌گردد. اعتیاد می‌تواند زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد، بر سلامت، کار، تحصیل، روابط و امور مالی تاثیر می‌گذارد. اما مشکل اعتیاد را می‌توان با تحت درمان قرار گرفتن، اداره کرد و شما باید از خودتان انتظار داشته باشید که بهبود یابید، هرچند ممکن است مدتی طول بکشد.

روان درمانی برای ترک اعتیاد

یک روانشناس می‌تواند به شما کمک کند از طریق روان درمانی زندگی شادتر، سالم و سازنده‌تر داشته باشید. روان درمانی یک درمان مشترک مبتنی بر رابطه بین یک فرد و یک روانشناس است. روانشناس به شما کمک خواهد کرد تا الگوهای تفکر و رفتار خود را شناسایی و تغییر دهید و این امر موجب می‌گردد شما احساس بهتر بودن کنید. با شرکت در جلسات روان درمانی، شما نه تنها مشکلاتی را که در گذشته درگیر آن بوده‌اید را حل کرده اید، بلکه مهارت های جدیدی را می آموزید تا بتوانید با هر چالشی که در آینده امکان وقوع دارد، رو به رو شوید.

5 نشانه ای که شما باید برای بهبود شرایط روحی خود از روش روان درمانی استفاده کنید، عبارتند از:

 • شما طولانی مدت احساس غم، اندوه، بی نظمی می‌کنید.
 • با وجود تلاش های شما و کمک خانواده و دوستان، به نظر نمی رسد که در حل مشکلات خود به نتیجه مثبتی رسیده باشید.
 • توانایی تمرکز بر تکالیف، انجام کار و دیگر فعالیت های روزمره را ندارید.
 • شما بیش از حد نگران هستید، انتظار بدترین حالت را دارید یا دائما خود را در لبه پرتگاه تصور می‌کنید.
 • بدلیل نوشیدن بیش از حد الکل و استفاده از مواد مخدر دچار حالت تهاجمی شده اید.

برخی از افراد به دنبال روان درمانی هستند، زیرا مدت‌ها در معرض افسردگی، اضطراب و عصبانیت بوده‌اند. انواع مختلف روان درمانی برای ترک اعتیاد وجود دارد که از مهم ترین و نتیجه بخش ترین آنها می توان موارد زیر را نام برد:

 • آموزش مهارت برای شناسایی و جلوگیری از عوامل مؤثر بر سوء مصرف مواد اعتیادآور
 • آموزش مقابله با استرس و ایجاد موقعیت های مشابه آن برای جلوگیری از عود
 • آزمایش و تست مداوم اعتیاد
 • کسب کردن توانایی نه گفتن به دوستان و نزدیکانی که سوء مصرف مواد دارند
گروه درمانی در کلینیک ترک اعتیاد پی

گروه درمانی برای بیماران اعتیاد طی دوره بستری و ترخیص

گروه درمانی یک نوع روان درمانی است که شامل یک یا چند درمانگر است که همزمان با چندین بیمار کار می‌کنند. این نوع از درمان به طور گسترده در مکان های مختلف از جمله کلینیک ترک اعتیاد و روانپزشکی پیام تندرستی قابل ارائه می‌باشد. گروه درمانی همچنین می‌تواند به این دلیل به بیماران کمک کند که افراد بتوانند تجربیات خود را به اشتراک گذاشته و از بهبود یکدیگر حمایت کنند.

اعضای گروه می‌توانند نقاط قوت خود را به اشتراک بگذارند و به دیگران در گروه کمک کنند، که می‌تواند عزت نفس و اعتماد به نفس را افزایش دهد. با تعامل با دیگر افراد و دریافت بازخورد از گروه و درمانگر، اعضای گروه درمانی می‌توانند درک بیشتری از خود داشته باشند. به اشتراک گذاری احساسات و تجربیات با گروهی از مردم می‌تواند به کاهش درد، گناه یا استرس کمک کند.

جلسات گروه درمانی کلینیک تخصصی ترک اعتیاد پیام تندرستی معمولا یک یا دو بار در هفته به مدت یک یا دو ساعت تحت نظر روانشناس متخصص و مشاور تشکیل می‌گردد. تعداد افراد در گروه درمانی می‌تواند به اندازه سه یا چهار نفر باشد، اما جلسات درمان گروهی اغلب شامل حدود هفت تا دوازده نفر است (اگرچه ممکن است مشارکت بیشتری داشته باشند). گروه درمانی می‌تواند بسیار موثر باشد، به ویژه در شرایط خاص. مطالعات نشان داده‌اند که درمان گروهی بهترین روش درمانی برای افسردگی و استرس می‌باشد.

مزایای اصلی گروه درمانی در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی عبارتند از:

 • گروه درمانی به بیماران اجازه می دهد که حمایت و تشویق دیگر اعضای گروه را دریافت کنند.
 • افرادی که در این درمان گروهی شرکت می‌کنند، می‌توانند ببینند که دیگران در حال انجام دادن همین کار هستند،این موضوع به آنها کمک می‌کند که کمتر احساس تنهایی کنند.
 • اعضای گروه با مشاهده افرادی که در گذشته با مشکل مواجه شده و دوره ترک اعتیاد خود را با بهبودی سیر کرده‌اند، این حس به آنها منتقل می گردد که امید برای بهبودی وجود دارد.
 • همانطور که هر شخص پیشرفت می‌کند، به نوبه خود می تواند به عنوان یک الگو و تجربه برای دیگران باشد. روانشناس متخصص گروه درمانی می‌تواند با ایجاد احساس موفقیت در افراد به آنها برای سپری کردن دوره ترک اعتیاد و عدم مصرف مواد اعتیادآور کمک کند.
 • گروه درمانی یک پناهگاه امن را ارائه می‌دهد. این تنظیم اجازه می‌دهد تا افراد رفتار و اقدامات خود را در ایمنی و امنیت گروه انجام دهند.

خانواده درمانی برای بیماران کلینیک شبانه روزی ترک اعتیاد پیام تندرستی

در بهترین و مجهزترین کلینیک ترک اعتیاد و اعصاب و روان پیام تندرستی، اساساً درمان های خانوادگی بر روی تعاملات خانوادگی فرد تمرکز می‌کند، که این امر موجب پیشگیری از سوء مصرف مواد اعتیادآور و جلوگیری از مشکلات رفتاری بیماران می‌گردد. همچنین طبق نظر روانشناس، بیمار و خانواده هر دو می‌توانند در خانواده درمانی نیز شرکت کنند.

 • خانواده درمانی یک رویکرد بسیار موثر در پیشگیری و درمان مشکلات مختلف عاطفی و رفتاری در دوران کودکی و نوجوانی است.
 • تمرکز بر خانواده ابزار مهمی برای جلوگیری از مشکلات مختلف است که می تواند بار عظیمی از مشکلات را برای جامعه به بار آورد.
 • خانواده درمانی می‌تواند به اعضای خانواده کمک کند تا منابع خود را در شرایط مختلف استرس زا، از جمله بیماری روحی و جسمی، در زمینه حمایت از یکدیگر بکار گیرند.

درمان اعتیاد با انجام بیوفیدبک و نوروفیدبک در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی

برای انجام بیوفیدبک نیاز به آمادگی خاصی ندارید. با دکتر خود یا متخصصین این مرکز که با این روش آشنایی دارند مشورت کنید. در حین جلسه درمانی بیوفیدبک خود، فرد متخصص حسگرهایی را به قسمت‌های مختلف بدن شما متصل کرده و کارکرد این سنسورها ممکن است شامل نمایش امواج مغزی، دمای پوست، انقباض عضلانی، ضربان قلب و الگوی تنفسی شما باشد. سپس اطلاعات بدن شما به شکل صدای بوق، چراغ چشمک زن یا نمایش بر روی صفحه، نمایان داده می‌شود. این بازخوردها به شما یاد می‌دهند که چگونه پاسخ‌های اندامی خود را، با استفاده از افکار، احساسات و رفتارتان، تغییر داده و شرایط پزشکی که قصد درمانش را داشتید بهبود ببخشید.

برای انجام نوروفیدبک متخصص نوروفیدبک الکترودهایی را به پوست سر بیمار متصل می‌کند. این الکترودها به یک سیستم نظارت وصل هستند که هر نرم­‌افزاری را که قابلیت خواندن اطلاعات امواج مغز را دارد اجرا می‌کند. وقتی جلسه شروع شد، مغز مراجع به هر روشی تحریک می‌گردد، از جمله از طریق تعامل او با یک بازی ویدیویی.

با این حال، بازی ویدیویی‌ای که در نوروفیدبک استفاده می‌شود یک بازی ویدیویی عادی نیست؛ عملکرد بازی، توسط توانایی فرد در تمرین کنترل مغزش تنظیم می‌شود. مراجعین فورا بازخورد می‌گیرند. برای مثال، سرعت هواپیما در بازی ویدیویی تنها با تمرکز بیشتر می‌تواند زیاد شود. مراجعین قادر خواهند شد که روش بازی خود را، که در برنامه­‌ریزی مغزشان جهت رفتار کردن به شیوه‌ی مطلوب اثرگذار است، احساس یا درک کنند.

بهبودی و ترک اعتیاد بیماران در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی

ترک اعتیاد کامل شخص مصرف کننده از نظر پزشکی خطرناک نیست و حتی در صورت عدم ترک و وابستگی به مواد، تهدید کننده زندگی او می‌باشد. با توجه با اینکه واژه بهبودی در مورد بسیاری از بیماری‌های جسمی به معنی بازگشت به حالت طبیعی یا سالم به کار می‌رود. بهبودی در مورد بیماری‌های روانی بستگی به ویژگی‌های شخصیتی بیمار، موقعیت اجتماعی او، نوع بیماری و چگونگی مقابله با آن می‌تواند متفاوت باشد. اعتیاد یک بیماری پیچیده مغزی است. انتخاب داوطلبانه برای مصرف مواد مخدر یا نوشیدن الکل به تدریج به رفتار غیراخلاقی و اجباری تبدیل می‌شود که شامل جستجو و استفاده از این ماده اعتیادآور در هر هزینه است.

در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی یک فرد نه تنها مواد مخدر و محرک مصرفی را قطع می‌کند، بلکه هنگام ترخیص به بیمار و خانواده او برای پیشگیری از مصرف مجدد، مهارت های لازم آموزش داده می‌شود. درمان اعتیاد با جدیدترین داروی ترک اعتیاد در مرکز تخصصی ترک مواد مخدر پیام تندرستی موجب می‌گردد بیماران مهارت‌های زندگی سالم و آرام را کسب نمایند.

بهبودی و ترک اعتیاد نیز بستگی به نوع ماده مصرفی، نگرش جامعه نسبت به آن و پیامدهای منفی ناشی از مصرف مواد مخدر دارد. هدف از ترک اعتیاد شخص مصرف کننده در مجهزترین و بهترین کلینیک شبانه روزی ترک اعتیاد و روانپزشکی پیام تندرستی، ترک کامل و همیشگی مواد مخدر مورد مصرف، گاهی ممکن است کم کردن میزان مصرف در سنین بالا باشد.