مرکز خدمات سم زدایی بدن از مواد مخدر

کلینیک سم زدایی پیام - مرکز خدمات سم زدایی بدن

سم زدایی بدن از مواد مخدر به بیمار کمک می‌کند تا به راحتی مواد مخدر و یا الکل را ترک کند. به طوری که دیگر تمامی سیستم بدن بیمار از ماده مخدر پاکسازی می‌شود. این روش ترک اعتیاد سریع اغلب برای بهبودی بیماران مبتلا به مواد مخدر به کار گرفته می‌شود. خدمات سم زدایی سریع در اعتیاد در کلینیک پیام تندرستی در اتاق مجهز به تجهیزات پزشکی توسط پزشکان متخصص صورت می‌گیرد.

خدمات سم زدایی بدن از مواد مخدر در کلینیک سم زدایی پیام به فرآیند حذف هرگونه مواد مخدر و یا الکل از بدن تحت نظارت پزشک متخصص ترک اعتیاد و همچنین کنترل علائم ترک توسط کادر درمانی گفته می‌شود. با این که فائق آمدن از این مانع قدم مقدماتی مهمی است، اما روش سم زدایی سریع یا فوق سریع UROD به تنهایی روش درمان نیست.

سم زدایی بدن از مواد مخدر به بیمار کمک می‌کند تا به راحتی مواد مخدر و یا الکل را ترک کند. به طوری که دیگر تمامی سیستم بدن بیمار از ماده مخدر پاکسازی می‌شود. این روش ترک اعتیاد سریع اغلب برای بهبودی بیماران مبتلا به مواد مخدر به کار گرفته می‌شود. خدمات سم زدایی سریع در اعتیاد در کلینیک  پیام تندرستی در اتاق مجهز به تجهیزات پزشکی توسط پزشکان متخصص صورت می‌گیرد.

فرآیند سم زدایی بدن از مواد مخدر چقدر طول می‌کشد؟

مدت زمان سم زدایی به شدت متغیر است و به عوامل متعددی مثل ماده مصرفی، دوز و مدت زمان مصرف مواد بستگی دارد. اما معمولاً بین چند روز تا چند هفته (به استثنای بنزودیازپین) طول می‌کشد.

ترک چه داروهایی به سم زدایی نیاز دارند؟

تعدادی از داروهای خاص “بدون استثناء” نیاز به خدمات سم زدایی بدن از مواد با داروهای روانپزشکی تحت نظر پزشک متخصص ترک اعتیاد دارند. ترک این مواد باعث می‌شود شما به طرز خطرناکی تحریک پذیر یا دچار حملات خطرناک صرع و تشنج شوید.

این مواد شامل موارد زیر می‌باشد:

 • الکل
 • باربیتورات
 • بنزودیازپین – مثل آتیوان، والیوم و زاناکس

شواهدی مبنی بر این وجود دارد که داروهای آرام بخش و خواب آور غیر بنزودیازپین مانند امبین و لونستا هم نیازمند سم زدایی تحت نظارت پزشک هستند.

مواردی که در آن استفاده از خدمات سم زدایی اعتیاد به شدت توصیه می‌شود:

 • مسکن ها: شامل داروهای غیرقانونی مانند هروئین
 • شبه افیون ها: مانند هیدرو کدون و اکسی کدون و همین طور برندهای تجاری آن ها شامل لورتی، ویکودین، نورکو، اکسی کنتین و پرکوست.
 • محرک ها: شامل کوکائین، مت آمفتامین، و داروهای تجویزی مانند آدرال و ریتالین.

ترک موارد بالا شامل موارد اورژانسی نمی‌شود. اما پیامدهای بسیار ناخوشایند جسمی ناشی از ترک باعث می‌شود برخی افراد دوباره به سراغ مصرف مواد بازگردند.

روش های متفاوت و جامع خدمات سم زدایی بدن از مواد مخدر

معمولاٌ بیشتر برنامه‌های پاکسازی مواد مخدر از بدن شامل کنترل دارویی می‌شوند. برنامه های جامع سم زدایی سریع یا تدریجی مرکز پیام تندرستی متشکل از روش های غیر سنتی و بیشتر شامل موارد زیر است ولی تنها به این موارد محدود نمی‌شود:

 • طب سوزنی
 • یوگا و مدیتیشن
 • تغذیه سالم
 • ورزش
 • بیوفیدبک
 • تراپی هنرهای خلاقانه

خدمات سم زدایی مواد مخدر از بدن یا ROD

اولین قدم به سوی بهبودی و کاهش شدت علائم ترک اعتیاد، پاکسازی بدن از مواد مخدر می‌باشد. در مراکز سم زدایی ترک اعتیاد، از قرص های سم زدایی بدن برای خروج مواد مخدر استفاده می‌شود. قرص‌های سم زدایی که همان داروهای روانپزشکی تجویز شده توسط پزشک متخصص سم زدایی است. این داروها در طول مراحل پاکسازی بدن از مواد مخدر به مرور کاهش داده می‌شود تا زمانی که وابستگی بیمار از لحاظ فیزیکی به مواد اعتیادآور به طور کامل از بین برود.

 • درمان اعتیاد به مواد مخدر یا الکل، اغلب با پاکسازی مواد از بدن آغاز می‌شود. در این روش با مدیریت علائم ناشی از ترک مواد مخدر، سموم موجود از بدن خارج می‌شود.
 • خدمات سم زدایی را می‌توان با خدمات بستری ترک اعتیاد بیمار یا به صورت سرپایی انجام داد و معمولاً شامل سه مرحله: ارزیابی، تثبیت و ورود به مرحله درمان می‌شود.
 • به شدت توصیه می‌شود که برای ترک الکل، مواد مخدر یا بنزودیازپین تحت نظر پزشک متخصص ترک اعتیاد و کادر پزشکی عمل پاکسازی بدن از مواد مخدر انجام شود وگرنه ممکن است مرگبار باشد.
 • سم زدایی مواد از بدن به صورت یکباره و بدون نظارت پزشک متخصص ممکن است عواقب جدی و خطرناکی برای بیمار داشته باشد.
 • سم زدایی یا UROD در واقع تنها روش درمان نیست. پس از تکمیل مراحل خدمات سم زدایی مواد از بدن، باید وارد برنامه ترک اعتیاد تحت نظارت روانپزشک و خدمات روانشناسی ترک اعتیاد شوید.

خدمات سم زدایی سریع مواد از بدن یا UROD

با متخصص ترک اعتیاد به روش سم زدایی سریع کلینیک پیام تندرستی در مورد پیدا کردن برنامه مناسب برای پاکسازی بدن از مواد مخدر، که با شرایط شما مطابقت دارد صحبت کنید. حین سم زدایی سریع (که در مطالعات بالینی به آن پاکسازی بدن از مواد مخدر به کمک بیهوشی هم گفته می‌شود) هنگام پشت سر گذاشتن علائم ترک تحت بیهوشی قرار می‌گیرید.

از این فرآیند با عنوان روش بدون درد ترک تبلیغ می‌شود به طوری که افراد دچار بیماری اعتیاد می‌توانند به سادگی “طی مرحله ترک به خواب بروند”. فرض بر این است که در این روش سم موجود در بدن افراد به جای چند روز یا چند هفته، ظرف چند ساعت خارج می‌شود.

سم زدایی بدن از مواد چگونه است؟

سریع ترین راه سم زدایی بدن از مواد مخدر در کلینیک پیام تندرستی توسط کادر مجرب و متخصص ترک اعتیاد انجام میگیرد و با توجه به نوع مواد مصرفی و شرایط روحی و فیزیکی، سم زدایی سریع یا فوق سریع برای بیمار انجام می شود.

آیا سم زدایی بدن از مواد مخدر در خانه امکان پذیر است؟

پاسخ کوتاه به این پرسش منفی است و سم زدایی بدن از مواد مخدر در خانه امکان پذیر نیست. روش های مختلف سم زدایی در خانه، کاملاً غیر پزشکی هستند و برای اینکه نتیجه مثبتی از سم زدایی بدن ناشی از اعتیاد گرفته شود، لازم است که به یک کلینیک تخصصی سم زدایی مراجعه گردد. به طور یقین بهترین راه سم زدایی بدن همین راهکار است. در صورتی که مصرف مواد مخدر بیمار کم باشد و یا در موارد ادامه پروسه درمان با نظارت و تائید پزشک می توان تنها در موارد زیر در خانه سم زدایی کرد:
– قرص یا تریاک در دوز خیلی پایین
– مصرف کم مواد مخدر
– مواد محرک مثل خانواده کانابیس ها ( ماریجوانا، گل، حشیش در دوز خیلی پایین )

چرا سم زدایی مواد ضروری است؟

استفاده مداوم از یک داروی مشخص، مواد مخدر یا الکل باعث می‌شود بدن شما به این مواد وابسته شود. ترک ناگهانی این مواد منجر به بروز علائم ترک می‌شود که در مواردی ممکن است جان فرد را به خطر بیندازد.

 بهترین روش سم زدایی بدن از مواد مخدر:

برای دریافت بهترین روش پاکسازی فوق سریع مواد مخدر از بدن و ارائه برنامه‌های مراقبت بعد از ترک اعتیاد با نظارت پزشک، روانپزشک و روانشناس، با شماره های کلینیک تخصصی ترک اعتیاد پیام تندرستی تماس بگیرید.

برنامه سم زدایی مواد مخدر از بدن می‌تواند در موارد زیر به بیمار کمک کند:

 • تسکین ناراحتی‌های جسمی و روحی ناشی از ترک مواد اعتیادآور.
 • کمک به مشکلات پزشکی که ممکن است رخ دهد.
 • راهی هموار برای عبور از این دوره سخت و به دنبال آن قطع مصرف مواد مخدر یا الکل.

اگر دوره درمان سم زدایی با موفقیت طی شود، ریسک تداوم در مصرف مواد مخدر یا وسوسه شدن به استفاده مجدد کاهش می‌یابد و می‌توان از شدت دشواری مرحله ترک اعتیاد جلوگیری کرد.

ترک یکباره و به طور کامل مواد مخدر!

ترک اعتیاد به مواد مخدر به صورت یکباره در خانه و بدون مراجعه به مرکز خدمات سم زدایی بدن خطرات جدی و مرگبار برای شخص در پی دارد. به خصوص برای کسانی که با ترک الکل، باربیتورات یا بنزودیازپین دست و پنجه نرم می‌کنند.

خطرات ناشی از ترک یکباره مواد اعتیادآور:

 • تجربه ترک اعتیاد عذاب آور بدون این که ضرورتی داشته باشد.
 • افزایش خطر عود و مصرف دوباره مواد مخدر، محرک یا الکل.
 • افزایش خطر اوردوز در اثر مصرف دوباره زیرا مقاومت بدن نسبت به دارو کم تر شده است.
 • مرگ (اغلب به خاطر صرع و تشنج کنترل ناپذیر)

مرکز خدمات سم زدایی بدن از مواد مخدر در کلینیک پیام تندرستی

بیمارانی که برای سم زدایی به این مرکز تخصصی مراجعه کرده‌اند، حداقل یک روز قبل از شروع درمان باید به کلینیک سم زدایی بدن از مواد مخدر مراجعه کرده و توسط پزشک متخصص در زمینه داروها و مواد مورد مصرف (مدت زمان، مقدار و نحوه مصرف) و همچنین توسط متخصص بیهوشی مورد ارزیابی قرار بگیرند. پاکسازی بدن از مواد مخدر یا الکل در این مرکز سم زدایی بدن از مواد مخدر، در سه مرحله اصلی تحت نظارت کامل کادر پزشکی صورت می‌گیرد. دفع مسمومیت شامل سه مرحله ضروری می‌شود: ارزیابی، تثبیت و ورود به مرحله درمان.

محیط و فضای کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی دارای اتاق های خصوصی vip و همچنین اتاق های عمومی است که با توجه به ترجیح متقاضی، انتخاب می شوند. از دیگر خدمات این کلینیک می توان به کار درمانی و امکانات ورزشی برای بیماران اشاره کرد.  در راه ترک اعتیاد، بیماران امکان لغزش دارند و یا در برخی موارد شاید بخواهند که شبه مخدر را جایگزین مواد مخدر مصرفی خود کنند. در کلینیک پیام تندرستی تمامی اقدامات انجام می شود که از این موارد یعنی لغزش بیماران و استفاده از مواد شبه مخدر کاملاً پیشگیری شود. همچنین ریشه یابی اعتیاد انجام می گیرد تا علت گرایش به مصرف مواد مخدر مشخص شود و مشکل به صورت ریشه ای حل گردد تا از اعتیاد دوباره پیشگیری شود.

ارزیابی

طی این مرحله، روانشناس به منظور تنظیم برنامه سم زدایی مواد مخدر از بدن، اطلاعات شما را جمع آوری می‌کنند. این اطلاعات شامل موارد زیر می‌شود:

 • آزمایش خون
 • معاینه مشکلات همزمان (روانی و جسمی)
 • بررسی همه جانبه وضعیت پزشکی و روانی
 • بررسی میزان خطر ایجاد خلل در مرحله ترک اعتیاد و نیاز به مراقبت پزشکی

تثبیت

به فرآیند پزشکی، روانی و اجتماعی کمک به بیمار برای ترک اعتیاد و سم زدایی مواد مخدر از بدن، تثبیت گفته می‌شود. این مرحله اغلب شامل این موارد است:

 • استفاده از داروهای روانپزشکی به منظور تسکین علائم ترک.
 • تغذیه و مواد مغذی مناسب (مثلا ویتامین ب).
 • آشنا ساختن بیمار با مواردی که باید در دوره درمان و بهبود با آن‌ها روبرو شود.
 • مطلع ساختن خانواده و دوستان بیمار در زمان مناسب و با حفظ محرمانگی.

ورود به مرحله درمان اعتیاد

این مرحله شامل آماده سازی فرد مصرف کننده برای ورود به درمان سوء مصرف می‌شود. مشاوران کلینیک پیام تندرستی فرد را به برنامه ترک اعتیاد و مراقبت های پس از آن تشویق می‌کنند. بسیاری از برنامه‌ها می‌توانند در امر ورود به مرحله درمان یا در اختیار قراردادن اطلاعات برنامه‌هایی که می‌توانید در آن‌ها شرکت کنید به شما کمک کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با کلینیک شبانه روزی سم زدایی بدن از مواد، با نام کلینیک پیام تندرستی تماس بگیرید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

همین حالا تماس بگیرید

02122222241
Call Now Buttonمشاوره رایگان