خود درمانی و ترک اعتیاد در خانه

خوددرمانی و ترک اعتیاد در خانه
مدیرسایت
24 نوامبر 2019

شاید بر این باور باشید که می‌توانید راهنمای خوبی برای خودتان یا عزیزانتان در مسیر ترک اعتیاد یا توان‌بخشی باشید، اما همیشه این سوال وجود دارد که آیا خود درمانی و ترک اعتیاد در خانه بدون کنترل متخصص و روانپزشک امکان پذیر است؟ با این حال این مسئله بر کسی پوشیده نیست که موثرترین روش برای درمان سوء مصرف مواد، ترک اعتیاد بیمار در بهترین مرکز شبانه روزی ترک اعتیاد است و این روش درمانی مناسب موجب بهبود همیشگی بیمار از لحاظ جسمی، روحی و روانی می‌گردد.

در اینجا به برخی از چالش‌های خود درمانی اعتیاد در خانه می‌پردازیم:

خانه محیطی عاری از وسوسه نیست

یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های ترک اعتیاد در مراکز تخصصی ترک اعتیاد، نبود عوامل وسوسه‌انگیز است. چنین محیطی به فردی که دارای مشکلات سوء مصرف مواد است، فضایی عاری از وسوسه و سرشار از عوامل توانمندساز ارائه می‌دهد. دوره درمانی جامع در کلینیک ترک اعتیاد و روانپزشکی پیام تندرستی، محلی امن برای درمان بیمار فراهم می‌کند و با کمک تجهیزات به‌روز٬ امکانات لازم برای ترک راحت و بدون دغدغه را برای بیماران فراهم می‌کند. این چنین افراد دچار اعتیاد مجبور نیستند در حین زندگی روزانه معمولی شان، اعتیاد را ترک کنند و این بار سنگین برنامه ریزی برای ترک اعتیاد از دوششان برداشته می‌شود.

شما ابزار لازم را در خانه ندارید

ترک اعتیاد آغاز بهبودی از اعتیاد است. لازم است که دفع مواد سمی از بدن با روندی انجام شود که تحت نظارت پزشک متخصص سم زدایی سریع و فوق سریع urod با راهنمایی و حمایت کادر درمانی همراه باشد. بدین صورت سختی و بازگشت به اعتیاد به حداقل می‌رسد. در مرکز تخصصی ترک اعتیاد پیام تندرستی، روش سم زدایی متمرکز و ترک اعتیاد کنترل شده برای بیمار فراهم می‌شود. در این روش کمترین میزان مواد شیمیایی جدید یا داروی سم زدایی غیر مخدر به بدن وارد می‌شود. اقدامات پاکسازی شامل توان‌بخشی کل بدن و تندرستی است و از طریق روش‌هایی نظیر روان درمانی، گروه درمانی، خانواده درمانی، زوج درمانی  و سکس تراپی انجام می‌شود.

عوامل بسیاری در خارج از بیمارستان موجب وسوسه می‌شود

بعضی می‌گویند مهم است که ترک اعتیاد در محیطی بیمارستانی انجام شود. در این صورت فرد مصرف کننده یاد می‌گیرد در فضاهای آشنا بدون الکل یا دارو زندگی کند. ترک اعتیاد در مرکز شبانه روزی ترک اعتیاد پیام تندرستی که دارای مجوز بستری از وزارت بهداشت هست، به‌طور خودکار موانع و عواملی را که مسیر بهبود را مختل می‌کند، حذف می‌کند. سستی‌ها و عقب نشینی‌ها رخ می‌دهند، اما اگر در محیطی باشند که عاری از موجبات حواس پرتی یا دسترسی به مواد ممنوع است، فرد بر هدف بهبودش تمرکز می‌کند. در این مرکز، بیماران یاد می‌گیرند چگونه سبک زندگی جدیدی برای خود ایجاد کنند و عادت‌های سالم را پرورش دهند.

3.5/5 - (2 امتیاز)
مدیرسایت
دسته بندی مقاله : سم‌زدایی مقالات ترک اعتیاد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

همین حالا تماس بگیرید

02158225
Call Now Buttonمشاوره رایگان