درمان بی خوابی بعد از ترک اعتیاد

درمان بی‌خوابی بعد از ترک اعتیاد کلینیک ترک اعتیاد پیام
مدیرسایت
21 دسامبر 2019

بی‌خوابی و اعتیاد ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. بی خوابی بعد از ترک اعتیاد از جمله بارزترین و شایعترین عوارض بعد از ترک اعتیاد است. برخی افراد برای درمان بی خوابی بعد از ترک اعتیاد، از الکل یا قرص های خواب‌آور استفاده می‌کنند و در نتیجه بدون اینکه متوجه باشند به این داروها وابسته می‌شوند و تنها نوع اعتیاد خود را تغییر داده‌اند. حتی اگر کسی قبل از اینکه به اعتیاد گرفتار شود اختلال خواب نداشته باشد، سوء مصرف طولانی مدت مواد می‌تواند ساختار کلی خواب مغز را تغییر دهد و بی خوابی یکی از مهم‌ترین عوارض و مشکلات بیماران اعتیاد در طول دوره درمان و همین طور بعد از ترک اعتیاد است. چنین افرادی مجبور هستند که اقدام به ترک قرص خواب کنند.

بی خواب در دوران ترک اعتیاد

مراحل ابتدایی سم‌زدایی تمام اعتیادها سخت و دشوار است. بیماران ظرف چند روز تا یک هفته نخست، علائم ترک اعتیاد جسمی بسیار شدید و آزاردهنده‌ای مانند رعشه یا لرز، تب، استفراغ و سردرد را تجربه می‌کنند. طبعاً علائم روانی از قبیل افسردگی، اضطراب، نوسانات خلقی و روحیه ضعیف نیز در کنار این علائم جسمی بروز می‌یابد. بی خوابی در دوران مصرف مواد مخدر و بعد از ترک مصرف بسیار شایع است.

علائم به وضعیت هر بیمار، نوع و شدت اعتیاد وی بستگی دارد. برای مثال برخی بیماران که در حال ترک وابستگی به داروهای خواب‌آور هستند، دچار تشنج می‌شوند و پنج درصد الکلی‌ها هذیان خماری (DTs) را تجربه می‌کنند. هذیان خماری به مجموعه علائمی مانند توهم، بی حالی، تعریق شدید و افزایش ضربان قلب گفته می‌شود.

بیشتر بخوانید: توصیه های لازم هنگام ترک همیشگی شیشه

بی خوابی چرا در زمان ترک اعتیاد اتفاق می‌افتد؟

با توجه به متغیر بودن علائم ترک لازم است که بیماران دوره درمانی خود را تحت نظارت و راهنمایی روانپزشک متخصص ترک اعتیاد شروع کنند. هرچند برخی بیماران از ترک اعتیاد یابویی و سریع نتیجه می‌گیرند، اما این روش غیرتخصصی برای بسیاری از بیماران خطرناک است.

در بعضی از روش‌های درمانی به بیماران دچار اعتیاد، داروهای خواب‌آور و شبه مخدر تجویز می‌شود که آهسته پیش بروند و دوز مصرف دارو را به تدریج کاهش بدهند تا شدت علائم خماری به حداقل برسد و از عود اعتیاد پیشگیری شود. اکثر علائم جسمی ترک اعتیاد تا پایان هفته اول سم‌زدایی از بین می‌رود یا به شدت کاهش می‌یابد. علائم باقیمانده نیز به تدریج در ماه‌های آتی کاهش خواهد یافت.

در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی به صورت تخصصی به درمان این مشکل خواهیم پرداخت.

بی‌خوابی بعد از ترک اعتیاد چند روز طول می کشد؟

مدت اختلالات خواب در دوران ترک اعتیاد به عوامل مختلفی مانند ماده مصرفی، دوز مصرف شده، مدت زمان آن و حتی شرایط جسمی بیمار بستگی دارد و می‌تواند چند روز تا چند سال متغیر باشد.

اختلالات خواب بعد از دوره درمانی اگر زیر نظر متخصص ترک اعتیاد درمان شود می‌تواند به طور قابل توجهی مدت درمان را کاهش دهد. خوشبختانه وقتی کیفیت خواب بیمار به طور پیوسته بهتر شود، می‌توان این بهبود را نشانه سم‌زدایی کامل تلقی کرد.

اما اگر این بیماری درمان نشود و یا به آن بی توجهی شود می تواند عواقب جبران ناپذیری را برای فرد بیمار ایجاد کند چه شخصی که در مراحل درمان اعتیاد باشد و چه شخصی که اصلاً اعتیاد نداشته باشد.

بی خوابی در ترک اعتیاد - کلینیک پیام تندرستی

بی‌خوابی در دوران سم‌زدایی ترک اعتیاد

با این حال یکی از علائم آزاردهنده‌ای که همواره افراد در حال ترک را عذاب می‌دهد، اختلالات خواب ، بی حالی، کسلی بعد  از ترک اعتیاد و بی خوابی اعتیاد است. بی‌خوابی یکی از شایع‌ترین و ماندگارترین علائمی است که بیماران بعد از قطع مصرف مواد با آن روبه‌رو می‌شوند.

بی‌خوابی حتی برای افراد معمولی که با عوارض غیرقابل تحمل سم‌زدایی دست و پنجه نرم نمی‌کنند، نیز دشوار است. همان‌طور که اشاره شد، بی‌خوابی چنان آزاردهنده است که محرک اصلی و اولیه بسیاری از بیماران برای پناه بردن به الکل و داروهای آرامبخش محسوب می‌شود. در هر حال بیماران در حال ترک اعتیاد با طیف وسیعی از علائم، احساسات و حس‌های بی‌سابقه و ناراحت کننده مواجه می‌شوند ـ در عین حال مجبورند که این علائم را بدون مواد و داروهایی که قبلاً از آن‌ها استفاده می‌کردند، تحمل کنند.

بیشتر بخوانید: روش های نوین و قطعی ترک الکل

اختلالات مغزی،بی خوابی و ترک اعتیاد

بسیاری از مواد مخدر مانند کوکائین، اکستازی، مشتقات تریاک و آمفتامین‌ها تولید دوپامین را در مغز مختل می‌کنند. برای ترک تریاک حتما به بهترین مرکز ترک تریاک مراجعه کنید. مغز در دوران اعتیاد به میزان جدیدی از دوپامین به عنوان میزان “نرمال” عادت می‌کند و برای مدیریت درد و حفظ تعادل روانی به مواد مخدر وابسته می‌شود. مغز در چند هفته نخست درمان اعتیاد به تدریج به وضعیت عادی تولید دوپامین برمی‌گردد و پایدار می‌شود. اما تحمل درد جسمی و احساسات و هیجانات ناخوشایندی مانند استرس و اضطراب در این مدت بسیار سخت‌تر می‌شود. در نتیجه فرد عموماً دچار مشکلات بی خوابی بعد از ترک اعتیاد می‌شود.

 

البته این علائم فقط جسمی نیست. افرادی که قبل از خواب عادت به نوشیدن مشروب یا کشیدن ماری‌جوانا داشته‌اند، ذهنشان را به گونه‌ای آموزش داده‌اند که این فعالیت‌ها را به عنوان پیش‌درآمد خواب بشناسد. در نتیجه وقتی مصرف این مواد قطع می‌شود، مغز حیران می‌ماند که چه زمانی وقت خواب است.

کیفیت خواب بیمار به دلیل بی‌خوابی ناشی از سم‌زدایی مختل می‌شود. کم خوابی و بی‌خوابی مقاومت در برابر درد را کمتر می‌کند و باعث تحریک‌پذیری بیمار و پرخاشگری او به اطرافیان می‌شود.

بی‌خوابی یکی از اصلی‌ترین عامل‌های عود اعتیاد است و احتمال برگشت به اعتیاد برای بیماران دچار اختلالات خواب و بی خوابی دو برابر بقیه است. به همین دلیل در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی برای بیماران اعتیاد خدمات درمان اختلالات خواب به عنوان بخشی از سیر درمان بیمار در نظر گرفته شده است. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که درمان بی‌خوابی هم کیفیت خواب و هم علائم افسردگی در بیماران مبتلا به اعتیاد را بهبود می‌بخشد.

درمان بی خوابی هنگام ترک اعتیاد

خوب خوابیدن یکی از بهترین روش‌ها برای تسکین علائم ناراحت کننده خماری و تضمین موفقیت درمان اعتیاد است. البته گفتنش از انجام دادنش آسان‌تر است.

رعایت توصیه‌های زیر به بهبود کیفیت درمان بی خوابی بعد از ترک اعتیاد کمک می‌کند.

1. از دیگران کمک بگیرید

درمان اعتیاد کاری نیست که انجام آن به تنهایی راحت باشد. مشکلاتتان را صادقانه با دیگران در میان بگذارید و از آنها بخواهید که در این دوران سخت کمکتان کنند. عزیزانتان برایتان اهمیت قائلند، از شما مراقبت می‌کنند و می‌خواهند که موفقیتتان را ببینند؛ به احتمال زیاد آن‌ها خوشحال می‌شوند که به شما کمک کنند. از عزیزانتان بپرسید که آیا اجازه می‌دهند در این روزهای سخت شب‌ها در کنارشان باشید یا این که آیا امکان دارد، هر چند وقت یکبار به شما سر بزنند و ببینند که آیا به چیزی احتیاج دارید یا خیر. همین طور می توانید در بهترین کلینیک ترک اعتیاد از روانشناسان متخصص در این راه کمک بگیرید.

2. رفتار درمانی شناختی را امتحان کنید

شانس موفقیت درمان اعتیاد با بهره‌گیری از کمک‌ها و راهنمایی‌های پزشکان و مشاوران متخصص ترک اعتیاد افزایش می‌یابد. رفتاردرمانی شناختی (CBT) یکی از بهترین روش‌ها برای کمک به درمان اعتیاد است. این تکنیک روان‌درمانی در ۶ تا ۱۲ جلسه انجام می‌شود. روانشناس به بیمار کمک می‌کند تا افکار منفی و الگوهای رفتاری مشکل‌ساز خود را که زمینه‌ساز اعتیاد شده است، شناسایی کند. رفتاردرمانی شناختی برای درمان طیف وسیعی از مشکلات از اعتیاد گرفته تا اختلالات خلقی و بی‌خوابی موثر است.

رفتار درمان شناختی - کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی

3. برنامه خواب منظمی را رعایت کنید

برنامه خواب منظمی برای خودتان تعریف کنید و هر روز، حتی آخر هفته‌ها از آن پیروی کنید. باید ذهنتان را به گونه‌ای آموزش بدهید که هر روز راس ساعت مشخصی به طور طبیعی خسته شود و بیدار شود. رعایت این برنامه پیگیری دیگر بخش‌های طرح درمان را آسان‌تر می‌کند.

متعهد شدن به یک برنامه ریزی ساختاریافته با رفتن به رختخواب و بیدار شدن در ساعت مشخص هر روز می تواند تأثیر عمیقی بر خواب فرد بگذارد. داشتن یک برنامه خواب منظم برای تنظیم ساعت داخلی بدن شما که به آن ریتم شبانه روزی نیز می گویند، بسیار مهم است. هرچه خواب شما ثابت تر باشد، کیفیت خواب بهتری خواهید داشت.

در طول روز سعی کنید که حتی‌الامکان چرت نزنید، اگر هم باید چرت بزنید، بیشتر از سی دقیقه نخوابید و چرت روزانه‌تان را قبل از بعدازظهر بزنید؛ در غیر این صورت شب سخت‌تر به خواب می‌روید.

4. بهبود بهداشت خواب

بهداشت خواب، رفتارها و افکاری را توصیف می‌کند که فرد هنگام خوابیدن درگیر آن‌ها می‌شود. برای رعایت بهداشت خواب مناسب غالباً کافی است که متوجه مفهوم بهداشت خواب بشوید و رفتارهایتان را مطابق با آن تغییر بدهید.

داشتن خوابی منظم درمان آن

برای مثال جهت رعایت بهداشت خواب مناسب لازم است که برنامه خوب منظمی داشته باشید، اتاق خوابتان را خنک و تاریک نگه دارید، بلافاصله قبل از خواب ورزش نکنید و چیزی نخورید، در ساعات پایانی روز نوشیدنی‌های الکلی و کافئین‌دار ننوشید و وسایل الکترونیک را قبل از خوابیدن خاموش کنید. وسایل الکترونیک به ذهن انرژی می‌دهد و شبکیه را مملو از نور آبی درخشانی می‌کند که باعث می‌شود، مغز به اشتباه فکر کند که روز است و زمان بیدار شدن فرا رسیده است.

5. اتاق خوابتان را به محیطی تبدیل کنید که شما را به خواب تشویق کند

اتاق خوابتان را فقط به خواب اختصاص بدهید تا به ذهنتان آموزش بدهید که اتاق خواب برایش تداعی کننده آرامش باشد و بداند که این اتاق فقط برای خوابیدن است. سعی کنید هیچ سرگرمی یا کاری را در اتاق خوابتان انجام ندهید.

برای خرید یک تشک راحت هزینه کنید. اتاق خوابتان را سرد و خنک نگه دارید. ذهنتان را وادار کنید که فقط روی خواب تمرکز کند، از چشم‌بند استفاده کنید تا نوری وارد چشمانتان نشود و از دستگاه نویز سفید برای خاموش کردن سر و صداهای مزاحم استفاده کنید.

6. به تغذیه و ورزش اهمیت بدهید

ورزش روش فوق‌العاده‌ای برای تخلیه انرژی اضافی و خسته کردن بدن است تا برای خواب شبانه آماده شود. البته مراقب باشید که ورزش را بلافاصله قبل از خواب انجام ندهید، در غیر این صورت وقتی که باید بخوابید، سرشار از انرژی می‌شوید.

مراقب آنچه می خورید یا می نوشید باشید، مطالعات نشان می دهد که از نیکوتین و کافئین که محرک هستند، حداقل چهار تا شش ساعت قبل از خواب اجتناب کنید، زیرا خوابیدن یا ماندن در خواب را دشوارتر می کنند. هنگام غذا خوردن مراقب باشید، زیرا اگر با معده خالی به رختخواب می روید ممکن است گرسنه شوید، که باعث اختلال در خواب رفتن یا خواب ماندن شما می شود. اگر گرسنه هستید و به زمان خواب شما نزدیک است، یک میان وعده کوچک و سالم بخورید. همچنین در مورد مقدار مایعاتی که قبل از خواب می نوشید احتیاط کنید، زیرا این امر برای جلوگیری از بیدار شدن از خواب برای استفاده از دستشویی در نیمه شب مهم است.

تاثیر تغذیه در بی خوابی - کلینیک پیام تندرستی

قبل از خواب غذای سنگین نخورید و به طور کلی سعی کنید برنامه غذایی سالمی داشته باشید و همچنین به دو نکته اصلی یعنی تغذیه و ورزش توجه داشته باشید. غذاهای سالم خلق و خو را بهبود می‌دهد و کیفیت خواب را بهتر می‌کند. مصرف کافئین را کاهش دهید و تشنگی‌تان را با آب برطرف کنید.

7. از مصرف داروهای خواب‌آور پرهیز کنید

هرچند داروهای خواب‌آور تجویزی کیفیت خواب را بهبود می‌دهند، اما این داروها قدرت اعتیادآوری بسیار بالایی دارند و خطر اعتیاد پیدا کردن به این داروها در صورتی که بیمار سابقه اعتیاد به مواد دیگری را داشته باشد، بیشتر می‌شود.

بهترین کار برای بیمارانی که در حال ترک اعتیاد هستند، این است که از مصرف داروهای خواب‌آور بدون نسخه پرهیز کنند. هرچند خطر اعتیاد پیدا کردن به داروهای بدون نسخه کمتر است. اما مشکل مربوط به تمام داروهای خواب‌آور این است که مصرف کنندگان غالباً متوجه نمی‌شوند که به دارو وابسته شده‌اند و زمانی به این مشکل پی می‌برند که دیگر خیلی دیر شده است.

بیشتر بخوانید: روش های نوین و قطعی زیر نظر پزشک برای ترک داروی آرامش بخش

زنی که شب در تختش می خوابد، لیوان روی آب و قرص ها در پیش زمینه، مفهوم دارو و درمان

به جای دارو می‌توانید مصرف خواب‌آورهای طبیعی را که ذهن و بدنتان را بدون ایجاد خطر اعتیاد آرام می‌کنند، به عادت‌های جدید خوابتان اضافه کنید و بهداشت خوابتان را ارتقاء دهید. مثلاً می‌توانید یک فنجان دمنوش بابونه قبل از خواب بنوشید یا روغن اساسی اسطوخودوس را برای برخورداری از اثرات آروماتراپی داخل دستگاه بخور بریزید.

8. اضطرابتان را مدیریت کنید

اضطراب یکی از شایعترین اختلال‌های روانی است و ارتباط تنگاتنگی با اعتیاد و ترک اعتیاد دارد. حدوداً بیست درصد افراد همزمان به اختلال سوءمصرف مواد مخدر و اضطراب اجتماعی دچار هستند.

حتی اگر بیمار از قبل به اختلال اضطراب مبتلا نباشد، استرس ترک اعتیاد می‌تواند محرک شروع اضطراب در این دوران سخت باشد. رفتاردرمانی شناختی روش موثری برای درمان اضطراب به شمار می‌آید.

9. یک روال آرامش بخش قبل از خواب ایجاد کنید

چه به موسیقی آرامش بخش گوش دهید، چه کتاب بخوانید یا یک حمام آب گرم بگیرید، ایجاد یک روال آرامش بخش عصر به بهبود خواب شما کمک می کند. قبل از پایان کار از تماشای تلویزیون و استفاده از تلفن، تبلت یا لپ‌تاپ خودداری کنید زیرا این فعالیت‌ها می‌توانند باعث بیدار ماندن طولانی‌تر مغز شما و در نتیجه اختلال در خواب شوند. محدود کردن استفاده از صفحه نمایش های روشن حداقل 30 دقیقه قبل از خواب می تواند به ذهن و بدن شما کمک کند تا سرعت خود را کاهش داده و آرام کنید.

10. چرت زدن را کوتاه نگه دارید

اگر تصمیم دارید در طول روز چرت بزنید، چرت خود را حداکثر به 30 دقیقه محدود کنید. تحقیقات توصیه می‌کنند که زمان چرت زدن را به ۱۵ تا ۲۰ دقیقه محدود کنید تا پس از بیدار شدن احساس شادابی بیشتری داشته باشید. چرت زدن به مدت بیش از 30 دقیقه در طول روز می تواند ساعت داخلی بدن شما را که ریتم شبانه روزی شما نیز نامیده می شود مختل کند و خوابیدن را در زمان برنامه ریزی شده برای خواب دشوار کند. همچنین می تواند باعث افزایش خواب آلودگی در طول روز شود.

11. از تماشای ساعت خودداری کنید

خیره شدن به ساعت در حالی که سعی می کنید به خواب بروید می تواند بسیار معکوس باشد زیرا می تواند سطح استرس و اضطراب را افزایش دهد و به خواب رفتن را دشوارتر کند. دور نگه داشتن ساعت اتاق خواب از رختخواب ممکن است به کاهش وسوسه نگاه کردن و دیدن ساعت چند کمک کند. اگر متوجه شدید که به مدت 20 دقیقه یا بیشتر در رختخواب دراز کشیده اید بدون اینکه به خواب بروید، پیشنهاد می شود از رختخواب بلند شوید و در حالی که منتظر خواب آلودگی هستید، کاری آرام انجام دهید.

12. بیوفیدبک

روش درمانی بیوفیدبک به بیمار کمک می‌کند تا از اجزای بدن خود و نوع واکنش‌ها در برابر استرس آگاهی یابد و بتواند با کنترل آن‌ها کیفیت بهتری را برای خواب داشته باشد.

داشتن بی خوابی طولانی مدت چه عوارضی دارد؟

گذراندن دوره های طولانی بدون خواب کافی می تواند بر سلامت کلی جسمی و روانی فرد تأثیر منفی بگذارد. بر اساس مطالعه ای که توسط موسسه ملی بهداشت انجام شده است، علائم بی خوابی که بیش از یک ماه ادامه دارد با اختلال در روز، پریشانی روانی، افزایش غیبت از کار، عملکرد ضعیف بین فردی، افزایش خطر اختلالات روانپزشکی و افزایش خطر عود مرتبط است.

بنابراین، درمان بی‌خوابی با اجرای عادات خواب سالم، همراه با بحث در مورد علائم خود با یک متخصص پزشکی، می‌تواند پشتیبانی لازم برای رسیدن به خواب بهتر را در اختیار شما قرار دهد که همه اینها به شما کمک می‌کند. شما می توانیدبا مراجعه به کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی زیر نظر پزشک و روانپزشک با جدید ترین روش ها درمان خود را شروع کنید.

3.9/5 - (63 امتیاز)
مدیرسایت
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

با عرض سلام و ادب بسیار
یک مورد در خانواده ی ما دچار اعتیاد به مواد مخدر است
خوشبختاته و خوشبختانه می خواهند ترک کنند
در چند روز که به ترک سپری می کردند دچار بی خوابی و بی قراری هستند
لطفا و لطفا در درمان این مشکل به من راه و چاره ای بدین
لطفا
وبا عرض تشکر از شما و همکاران گرامیتان.

مهدیte
3 آوریل 2020

  سلام وقت بخیر
  نحوه درمان برای هر شخص به عوامل مختلفی بستگی دارد که تنها پزشک متخصص ترک اعتیاد قادر به تشخیص آن می باشد . همچنین تمامی بیماران ما در طول دوره درمان اعتیاد می‌آموزند که چگونه اختلالات عاطفی و رفتاری خود را درک و درمان کنند. پیشنهاد می‌کنم با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید تا مشاورانمون راهنماییتون کنند.

  کلینیک پیام تندرستی
  25 آوریل 2020

  با سلام برای ترک اصولی مواد اعتیادآور باید تنها به مراکز تخصصی درمان اعتیاد با مجوز رسمی از وزارت بهداشت مراجعه کنید. ترک مواد دوره علائم ترک سختی دارد که بدون نظارت کادر پزشکی برای بیمار قابل تحمل نیست و موجب لغزش و سوء مصرف مجدد او می شود.

  کلینیک پیام تندرستی
  24 جولای 2021

  با سلام برای ترک اصولی مواد اعتیادآور باید تنها به مراکز تخصصی درمان اعتیاد با مجوز رسمی از وزارت بهداشت مراجعه کنید. بدون نظارت کادر پزشکی برای بیمار قابل تحمل نیست و موجب لغزش و سوء مصرف مجدد او می شود.
  لطفا با شماره 02122222241 تماس بگیرید

  کلینیک پیام تندرستی
  24 جولای 2021

  با سلام برای ترک اصولی مواد اعتیادآور باید تنها به مراکز تخصصی درمان اعتیاد با مجوز رسمی از وزارت بهداشت مراجعه کنید. بدون نظارت کادر پزشکی برای بیمار قابل تحمل نیست و باعث مشکلات جدی موجب لغزش و سوء مصرف مجدد او می شود.
  لطفا با شماره 02122222241 تماس بگیرید

  کلینیک پیام تندرستی
  24 جولای 2021

باسلام بنده دوسال روزی یک گرم تریاک مصرف کردم درعید۹۹خودسرانه بدون داروتصمیم ترک کردم تابه امروزروزی یک ساعت نمی توانم بخوابم خواهش میکنم راهنمایی ام کنیدتصمیمم گرفتم تامرگ هم قبول دارم

التفات خاکی
17 آوریل 2020

  سلام
  بیخوابی یکی از علائم بارز ترک مواد اعتیادآور است. جهت دریافت وقت ویزیت و شروع درمان بی خوابی بعد از ترک اعتیاد ابتدا با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید تا مشاوران این مرکز شما را راهنمایی کنند.

  کلینیک پیام تندرستی
  25 آوریل 2020

  با سلام جهت درمان کامل و جلوگیری از عود مجدد با شماره 02122222241 تماس بگیرید.

  کلینیک پیام تندرستی
  9 می 2021

  سلام
  بیخوابی یکی از علائم بارز ترک مواد اعتیادآور است. جهت دریافت وقت ویزیت و شروع درمان بی خوابی بعد از ترک اعتیاد ابتدا با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید تا مشاوران این مرکز شما را راهنمایی کنند.

  کلینیک پیام تندرستی
  24 جولای 2021

با عرض سلام،۱۲ساله قرص سرترالین۱۰۰ استفاده میکنم،افسردگی خفیف دارم،۴/۵ساله متادون مصرف میکنم،۱۰میلی صبح و ۱۰میلی شب،میترسم ترک متادون مشکلات عصبی شدید برام پیش بیاره،لطفا راهنماییم کنین آسونترین راه ترکم چیه؟متشکرم

ناجی صادقی
11 می 2020

  سلام
  با توجه به شرایط شما پیشنهاد میشود قبل از قطع مصرف یکباره متادون به روانپزشک ترک اعتیاد مراجعه کنید. تنها پزشک قادر به تشخیص آسانترین و نتیجه بخش ترین درمان اعتیاد است.

  کلینیک پیام تندرستی
  12 می 2020

  منم حدود 16 سال هستش كه بشدت اضطراب و افسردگى دارم و دارو مصرف ميكنم و حدود دوسال شروع كردم به مصرف ترامادول و اين اواخر با دوزهاى بسيال بالا مثلا روز 2500 ميل كه تصميم به ترك گرفتم روانپزشك رفتم و قضيرو گفتم ايشونم گفتن كه ترامادول رو از امروز بكن روزى 1500 ميل تا چهار روز بعدش هفتصد ميل در روز اينم تا چهار روز بعدش هم 350 ميل تا چهار روز بعدش گفتم 200 ميل تا چهار روز و آخرش 100 ميل تا چهار روز . من اصلا نفهميدم خمارم خيلى راحت گذاشتم كنار البته سه تا قرص هم داده بود (سيتالوپرام 40 ، رهاكين 200 و نورتريپلتين 25)
  اصلا حالم بد نيست . فقط تا يه هفته بيخابى داشتم و حدود پنج ماهى كشيد تا حالت طبيعيم برگردم .

  Fariborz Ariya
  23 آوریل 2021

   باسلام بسیار سنجیده عمل کردین ک تحت نظر متخصص ترک انجام دادین موفق باشید

   کلینیک پیام تندرستی
   13 آگوست 2021

شیره تریاک به مدت ۱۰ سال به صورت کشیدن و خوردن ادامه دادم.
یکسال قبل با مصرف متادون به صورت روزی ۴۰ قطره شروع کردم اکنون شده ۲ قطره در هر شب قبل از خواب . خواستم کلا بزارم کنار به مدت ۸ روز شب نمی توانم بخوابم درد بدن و بی حالی هم داشتم. لطفا کمک کنید راهنمایی کنید.

عبد الرحیم حویزاوی
13 می 2020

  از عوارض روش ترک یکباره متادون: بی حالی، سرگیجه، بیخوابی و دیگر علائم قطع مصرف است که با روش های جدید مانند گروه درمانی، cbt ، مشاوره های فردی و گروهی و ویزیت ماهیانه روانپزشک و روانشناس می توانید علائمی که بعد از ترک مصرف متادون دچار می شوید را کنترل و برای همیشه درمان کنید.

  کلینیک پیام تندرستی
  17 می 2020

با سلام من چند روز ترک مواد هستم تریاک و شيره الان بدن درد ندارم فقط زمان خواب پرش بدن میگیرم دست بیقرار پاي بيقرار پشت کتفام بيقرارن بطوریکه نميتونم 5دقيقه دراز بکشم بايد تا صبح توي خونه راه برم بخدا خسته شدم چند شبه درست نخوابيدم خواهش میکنم کمک کنيد ممنون ازتون یاحق.

احسان توکلی
20 می 2020

  سوال خوبی کردید من هم این مشکل رو دارم و بی حالی بسیار زیاد دارم حتی با خوردن قهوه هم حل نمیشه چیکار باید کرد؟؟؟

  فرشاد میرفندرسکی
  19 جولای 2020

  دادش پفک نکشیدی مواد کشیدی، باید طاقت بیاری یه 15 یا 16 روز دیگه خوابت درست میشه نگران نباش. حتما دکتر برو تا درد و بیخوابیت رو کنترل کنه

  میلاد
  17 اکتبر 2020

  منم دقیقا مشکل شما رو دارم .بدن درد ندارم .فقط پرش بدن دارم وقتی چشمامو میبندم بیشتر میشه .همین الانم در این وضعیت هستم . کلافه شدم. لطفا راهنمایی کنید

  محمد یونسی
  14 نوامبر 2020

   سلام دوست عزیز
   برای درمان عوارض ترک به پزشک مراجعه کنید تا وصعیت جسمی و روحی شما بررسی و درمان مناسب صورت گیرد.

   کلینیک پیام تندرستی
   14 نوامبر 2020

با سلام خسته نباشید. من تقریباً چهار پنج ماهه متادون مصرف میکنم روزی دوتا 20 میخورم مخام ترک کنم لطفاً بگید چند روز و چقدر هزینه میبره خیلی ممنون

سجاد زردکوهی
23 می 2020

  میتوانید با روش های سم زدایی بدن از مواد مخدر ، برای همیشه ترک کنید .
  طول دوره درمان بستگی به شرایط جسمی و روحی شما دارد و تنها روانپزشک اعتیاد بعد از ویزیت شما قادر به تشخیص می باشد.

  کلینیک پیام تندرستی
  23 می 2020

   دوستان اینها همشون درو دکون هستند و اصلا فایده ای نداره الکی خودتونا امیدوار نکنین.اعتیاد درمان نداره فقط و فقط کنترل داره سعی کنین کنترل کنین همین

   Sm.j
   2 مارس 2021

    با سلام اعتیاد در تمام دنیا بیماری شناخته شده که راه درمان دارویی و رواندرمانی هست

    کلینیک پیام تندرستی
    9 آگوست 2021

سلام دوستان. قبل از هرچیزی شاکر و سپاس گذار خداوند هستم بخاطر قطع مصرف دوباره. خداروشکر ک هنوز زنده ایم. ۵۸ روزه پاکم.2 هفته بستری بودم. اذیتیم بخاطر بی حوصلگیم هستش. پیشنهادی چیزی دارید لطفا بگید بهم .حس میکنم افسرده شدم. مصرف تریاک داشتم.

حمید
29 نوامبر 2020

ببخشید یه سوال دارم ار کسایی که خیلی وقته قرص متادون رو ترک‌کردن من الان نزدیک‌۶ ماه ترک کردم ولی ۵ سال مصرف داشتم روزی یکی ۴۰ این اخری یک و نصفی الان که ۶ ماه گذشته خیلی افسرده شدم هم اینکه الان دو هفته هست همش سردرد دارم بعدم اینکه رفلکش گلو فک کنم گرفتم که خیلی اذیت میشم صبح ها خیلی اذیت میشم ایا اینا به ترک کردن ربط داره.اینم بگم‌من بار اولمه ترک کردم تو خونه خودم ترک کردم.هیچ اطلاعاتی ندارم

M.soltanii
17 مارس 2021

  سلام اگر شش ماه است ک مصرف ندارید ممکن است اختلال خلقی پیدا کرده باشید با روانشناس مشورت کنید

  کلینیک پیام تندرستی
  12 آوریل 2021

اقا من روز پنجم ترکم دکتر قرص خواب نوشته ولی وقتی میخورم دردم بیشتر میشه و نمیزاره بخوابم دلیلش چیه ؟ چیکارکنم؟

علی اسدی
5 سپتامبر 2021

  در این مورد با پزشکی که تحت نظر درمان او هستید، مشورت بفرمایید. بدون اطلاع از نوع اعتیاد و سیر بیماری شما، نمیتوان نظر قاطعی ارائه داد.

  مدیرسایت
  8 سپتامبر 2021

سلام من الان حدود دو هفته هست مواد مخدر را ترک کردم و بی خوابی دارم درست خواب نمیرم اتوماتیک تا ساعت ۵ صبح بیدارم کمک کنید این موضوع منو بدتر عصبی کرده ممنون میشم😪

Setare talasaz
2 ژانویه 2022

  از بارزترین علائم ترک مواد، بی خوابی هست که بعد از ترک اعتیاد میبایست برای درمان اختلال خواب اقدام کنید.

  مدیرسایت
  2 ژانویه 2022

همین حالا تماس بگیرید

02158225
Call Now Buttonمشاوره رایگان