مرکز ترک کوکائین

ترک اعتیاد کوکائین در کلینیک ترک اعتیاد پیام

خانواده‌هایی که نشانه‌های اعتیاد به ماده مخدر کوکائین را در عزیزانشان تشخیص می‌دهند، باید با مراکز تخصصی ترک کوکائین تماس بگیرند و جهت بهره‌گیری از درمان مناسب اقدام کنند. بعضی برنامه‌های ترک اعتیاد نیاز به مراقبت بستری و 24 ساعته دارد، بعضی به صورت سرپایی ارائه می‌شود و تعدادی نیز به صورت ترکیبی از هر دو روش تنظیم می‌شود. هیچ قانون ثابتی درباره بهترین روش ترک اعتیاد کوکائین وجود ندارد.

کوکائین یکی از محرک‌های قدرتمند سیستم عصبی مرکزی است که به دو صورت پودری و کریستالی فروخته می‌شود. مصرف آن غالباً منجر به اعتیاد می‌شود، چون ولع مصرف کوکائین می‌تواند مداوم و مزمن باشد، خانواده‌ها باید عزیزانشان را در برنامه های ترک اعتیادی ثبت نام کنند که حمایت و مراقبت مستمری را از بیماران به عمل می‌آورند تا به این ترتیب از عود اعتیاد جلوگیری کنند. قدرت کوکائین به حدی است که می‌تواند تنها با یک بار مصرف منجر به اعتیاد شود. چنانچه عوارض و خطرات کوکائین به عموم اطلاع داده شود، ممکن است بسیاری از افراد در دام سوء مصرف کوکائین گرفتار نشوند. در هر حال افرادی نیز که پیش از این به اعتیاد به کوکائین آلوده شده‌اند، می‌توانند به درمان خود امیدوار باشند. با بهره‌گیری از درمان مناسب و مراقبت مستمر می‌توان ترک کوکائین را به نحو موثرتری مدیریت کرد.

آگاهی از خطرات مصرف کوکائین

آگاهی از عوارض ناشی از مصرف کوکائین یا ابتلا به یک بیماری گاهی اوقات می‌تواند جان بیمار را نجات دهد، چون خانواده‌هایی که بیمارشان را برای درمان این عوارض به بیمارستان می‌آورند، تصادفاً از اعتیاد بیمارشان مطلع می‌شوند یا این که فرصت مناسبی پیدا می‌کنند تا درباره شروع درمان ترک اعتیاد با متخصص صحبت کنند. اعضای خانواده مشکل اعتیاد بیمارشان را با پزشک در میان می‌گذارند، آزمایش‌های لازم برای تأیید اعتیاد انجام می‌شود و حتی می‌توان بیمار را مستقیماً از بیمارستان به کلینیک ترک اعتیاد منتقل کرد.

برخی بیماران مصرف کننده کوکائین در اثر سوءمصرف این ماده دچار هیچ گونه عوارض جسمی نمی‌شوند. اما کوکائین علائم دیگری ایجاد می‌کند که می‌تواند علامت هشداری برای خانواده‌ها باشد. البته این علائم ممکن است جزئی باشد و فرد دچار اعتیاد بتواند آنها را به سادگی توجیه کند.

کسانی که مصرف کوکائین دارند، هر از گاهی اقدام به ترک کوکائین می‌کنند تا خود را از سوء مصرف مواد محرک نجات دهند، اما قطع مصرف کوکائین منجر به بروز علائم ترک زیر می‌شود:

 • آشفتگی
 • خستگی مزمن
 • افسردگی
 • آرامش غیرعادی
 • افزایش اشتها
 • اختلال خواب

اگر این علائم مشاهده شود و ناگهان جای خود را به انرژی فراوان و سرخوشی بدهد، می‌توان به اعتیاد به کوکائین مشکوک شد.

ضرورت کمک به افراد مصرف کننده کوکائین

وقتی خانواده‌ها متوجه این نشانه‌ها می‌شوند و تصمیم می‌گیرند که برای نجات جان عزیزشان اقدام کنند، می‌توانند با کلینیک تخصصی ترک اعتیاد پیام تندرستی تماس بگیرند. در این مرکز برنامه‌های تخصصی روانپزشکی، روانشناسی و ترک اعتیاد متناسب با شرایط هر بیمار ارائه می‌شود؛ گاهی اوقات لازم است که سم‌زدایی بدن از مواد مخدر به صورت تدریجی (بستری) انجام شود، یعنی این که از خانه به کلینیک شبانه‌روزی ترک اعتیاد منتقل شود و در آنجا تحت نظارت و مراقبت 24 ساعته قرار بگیرد. درمان مناسب با در نظر گرفتن عامل های متعدد انتخاب می‌شود.

احتمال برگشت به اعتیاد برای برخی بیماران بسیار بالا است، این قبیل افراد معمولاً رفقای گرمابه و گلستان دیرینه‌ای دارند که مانند خودشان کوکائین مصرف می‌کنند، به علاوه ممکن است ترک کوکائین برای فرد مصرف کننده دشوار باشد و اینکه بخواهد از دوستانی که او را به مصرف مواد تشویق می‌کنند، فاصله بگیرد. از این گذشته دیدن افراد یا مکان‌های خاص می‌تواند ولع شدید مصرف کوکائین را در بیماران دچار اعتیاد بیدار کند. بخش‌هایی از مغز که توسط کوکائین فعال می‌شود، در اثر مشاهده این محرک‌ها به شدت مصرف کوکائین را طلب می‌کند. غلبه بر این میل و ولع شدید بسیار سخت است.

روش های ترک اعتیاد کوکائین

خدمات بستری بیماران اعتیاد (سم زدایی تدریجی) بهترین گزینه برای این گروه از بیماران اعتیاد است، چرا که محرک‌ها را از دسترس بیمار دور نگه می‌دارد. بیماران می‌توانند مهارت‌هایشان را در این مرکز تقویت کنند و مقاومت در برابر وسوسه مصرف مواد را در خود ایجاد کنند تا وقتی که دوباره به خانه برمی‌گردند، به سلاح‌های لازم برای جلوگیری از تکرار این اشتباه مرگبار مجهز باشند. کلینیک ترک اعتیاد شبانه روزی پیام تندرستی برای این بیماران به مثابه اتاق استراحتی است که در آن تجدید قوا می‌کنند و انرژی لازم را برای در پیش گرفتن یک زندگی پاک پیدا می‌کنند.

در عین حال ضروری است که بیمار ارتباط خود را با پزشک و روانشناس متخصص ترک اعتیاد کوکائین حفظ کند. شایان ذکر است که احتمال عود کردن اعتیاد به کوکائین، حتی بعد از سالها پاک ماندن بالا است. بنابراین لازم است بیمارانی که دوره درمان را به پایان رسانده‌اند، همچنان ارتباط خود را با منابعی که به پاک شدنشان کمک کرده‌اند، حفظ کنند. این افراد همچنان به کمک‌های مشاوران و گروههای حمایت اجتماعی نیاز دارند و ممکن است این ضرورت سالهای سال به قوت خود باقی بماند. خانواده‌ها نیز باید به این نکته توجه کنند. مرکز درمان ترک اعتیاد یا باید نزدیک محل سکونت باشد یا هماهنگی‌های لازم برای دریافت مراقبت و حمایت لازم در اجتماع انجام شود تا بیماران بتوانند برنامه‌های لازم را پس از اتمام درمان رسمی ادامه دهند.

خدمات ارائه شده در مرکز پیام تندرستی:

 • خدمات اورژانسی و شبانه روزی به صورت ویژه
 • استفاده از روش های نوین درمانی
 • انجام تمام آزمایش های پزشکی
 • همراهی پزشک متخصص در مراحل درمان
 • پرستار 24 ساعته
 • اتاق های مجزا با امکانات رفاهی ویژه
 • امکانات هتلینگ و رفاهی
 • پیگیری پس از درمان
 • بهترین کادر روانپزشکی و روانشناس ترک اعتیاد

مراحل بستری در کلینیک پیام تندرستی:

 • مشاوره اولیه بستری
 • انجام آزمایش خون و تست اعتیاد
 • شرح حال بیمار
 • ویزیت روانپزشک
 • دریافت داروهای اولیه بعد از ویزیت دکتر
 • و بستری.

درمان با داروهای روانپزشکی انجام می شود که وابستگی در شخص ایجاد نمی کنند. در طی دوره بستری، ویزیت روانشناس جهت انجام روند درمانی و ریشه یابی علت اعتیاد، ویزیت روانپزشک جهت تغییر دوز داروها نیز انجام می شود.

جديدترين روش مصرف داروي نالتروكسان استفاده از ايمپلنت آن است. از ويژگي هاي اين روش استفاده طولاني مدت بدون نياز به مصرف روزانه خوراكي آن است با اين روش همواره مقدار مشخصي از دارو وارد بدن ميشود.در درمان اعتياد و وابستگي به انواع مخدر ها مانند تریاک  و… و همچنين درمان وابستگي به الكل و ديگر مواد توهم زا ها مثل ماري جوآنا ( حشيش ) ، کوکائین و… نيز مؤثر است ، اين روش باعث كاهش وسوسه ي فرد براي مصرف مجدد و هم چنين بروز علائم محروميت ناشي از عدم مصرف مواد مخدر ميشود و افرادديگر لذتي از مصرف نمي برنددر كلينيك تخصصي روانپزشكي و ترك اعتياد پیام بعداز سم زدايي ، كاشت نالتروكسان توسط جراح انجام ميشود و فرد بهتر است براي رواندرماني هفته اي يكبار به روانشناس و ماهي يكبار براي ويزيت روانپزشكي با دكتر خود در ارتباط باشد تا به نتيجة قطعي و بهبودي كامل خود برسد.

سوالات متداول در مورد ترک کوکائین

ترک کوکائین چند روز طول میکشد؟

مدت زمان ترک کوکائین به عواملی مانند: شرایط سنی شخص مصرف کننده، مدت زمان مصرف و دوز مصرفی این محرک در روز بستگی دارد و میتواند یک هفته تا سه هفته دوره بستری بیمار زمان ببرد.

بهترین روش ترک کوکائین چیست؟

دریافت برنامه درمانی جامع برای ترک اعتیاد کوکائین در کلینیک پیام تندرستی این امکان را به بیماران خود میدهد که بهترین روش ترک اعتیاد را طبق شرایط خود انتخاب کنند.

چگونه کوکائین را ترک کنیم؟

برای ترک همیشگی کوکائین و کنترل علائم ترک می‌بایست دوره بستری برای ترک کوکائین تحت نظر پزشک متخصص ترک اعتیاد صورت بگیرد و بعد از زمان سم زدایی نیز دوره درمانی خود را تحت نظر پزشک و روانشناس ادامه دهید.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

همین حالا تماس بگیرید

02122222241

همین حالا تماس بگیرید

02122222241
Call Now Buttonمشاوره رایگان