پیام تندرستی > مرکز ترک الکل

مرکز ترک الکل

ترک الکل در کلینیک پیام تندرستی

روش‌های مختلفی برای ترک الکل وجود دارد که در مرکز ترک اعتیاد الکل پیام تندرستی از روش‌های نوین و بر اساس نیازهای فردی بیمار، از هر کدام از آن‌ها استفاده می‌شود. مصرف زیاد الکل همیشه عواقب جبران‌ناپذیری مثل کوری، کما و حتی مرگ به دنبال داشته است که افراد زیادی را درگیر خود می‌کند.

اعتیاد به الکل یا الکلیسم باعث وابستگی شدید جسمانی می‌شود و ترک ناگهانی آن می‌تواند خطراتی مثل تشنج و حتی مرگ را در پی داشته باشد. هر کدام از روش‌های ترک اعتیاد به الکل که توسط پزشک متخصص این مرکز برای بیماران تشخیص داده می‌شود، بر اساس شرایط جسمی هر فرد و بسته به مقدار و زمان مصرف الکل او دارد.

سندرم ترک الکل چیست؟

سندروم ترک الکل (AWS) به مجموعه‌ای از علائمی گفته می‌شود که با ترک ناگهانی الکل یا کاهش قابل توجه دوز مصرف الکل در فرد بروز می‌کند. علائم سندرم می‌تواند ترکیبی از علائم جسمی و روحی باشد و فرد از اضطراب و خستگی خفیف تا حالت تهوع را تجربه کند. برخی از علائم شدید این سندروم توهم، تشنج، اختلالات قلبی و تب بالا است که متاسفانه می‌تواند زندگی شخص را تهدید کند. اگر در منزل با چنین علائمی روبرو شدید، باید سریعاً با مرکز فوریت‌های پزشکی تماس بگیرید و از روش ترک الکل در منزل استفاده نکنید زیرا به دلیل عدم حضور کادر درمانی و انجام مراحل سم زدایی به یک باره (ترک یابویی)، می‌تواند علاوه بر عدم موفقیت سلامتی فرد را نیز به خطر بیندازد.

علائم سندرم ترک الکل

علائم و نشانه‌های سندرم ترک اعتیاد الکل ممکن است از شش ساعت تا چند روز پس از آخرین بار مصرف الکل، در فرد ظاهر شود. این علائم حداقل شامل دو مورد از موارد زیر است:

 • لرزیدن
 • اضطراب
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • سردرد
 • افزایش ضربان قلب
 • تعریق
 • تحریک‌پذیری
 • گیجی
 • بی‌خوابی
 • کابوس
 • فشار خون بالا

بهترین راه پیشگیری از سندروم ترک الکل، پرهیز از نوشیدن زیاد الکل است. اگر قبلاً به الکل وابسته شده‌اید، هر چه زودتر به دنبال مشاوره و مراقبت‌های پزشکی برای ترک در بهترین مرکز ترک الکل باشید. هدف ما در کلینیک پیام تندرستی این است که با خیال راحت و به تدریج وابستگی خود را به الکل کاهش دهید، تا بتوانید زندگی سالم را از سر بگیرید.

 

عوارض مصرف الکل

عوارض مصرف الکل برای فرد به اصطلاح الکلی بسیار زیاد است، که از آن جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بروز بیماری‌های کبدی، عوارض عصبی، کاهش تراکم استخوان، مشکلاتی که روی چشم تاثیر می‌گذارند، افزایش خطر ابتلا به سرطان کبد (در صورتی که مصرف‌کننده به بیماری یرقان ابتلا پیدا کند)، تشدید عوارض دیابت، بروز مشکلات جنسی، بروز مشکلات قلبی، ضعف در سیستم ایمنی، بروز مشکلات گوارشی.

آیا ترک الکل باعث افسردگی می‌شود؟

افسردگی بعد از ترک الکل، اگرچه برای همه افراد اتفاق نمی‌افتد، اما بعد از درمان سوء‌مصرف الکل یا اعتیاد به الکل کاملاً طبیعی است. حتی افرادی با مصرف کنترل شده نیز پس از ترک یکباره الکل با افسردگی روبرو می‌شوند. این افسردگی به دلیل کاهش دوپامین در مغز اتفاق می‌افتد و موجب ایجاد احساس غم و نا‌امیدی در فرد می‌گردد. اگر به این افسردگی توجه نشود، می‌تواند منجر به عود اعتیاد در فرد شود.

ترک الکل چند روز طول می‌کشد؟

بسیاری از افراد برای تخمین مدت زمان ترک اعتیاد به الکل تنها مرحله 4 تا 7 روزه سم زدایی را در نظر می‌گیرند و اعتقاد دارند که پس از سم زدایی سریع پاک می‌شوند. در صورتی کلیه مراحل از آگاهی و تصمیم گیری تا مراقبت های بعد از سم زدایی به عنوان بازه زمانی برای ترک الکل به حساب می‌آیند. به همین دلیل و با توجه به اینکه افراد شرایط و موقعیت های متفاوتی در هنگام ترک دارند زمان مشخص برای ترک الکل ثابت نیست و به نسبت شرایط اعتیاد افراد، متفاوت و متغیر است.

در مرکز ترک الکل پیام تندرستی، ترک الکل به صورت تدریجی آغاز می‌شود و همزمان تلاش می‌شود تا برای درمان بسیاری از اختلال‌هایی که ناشی از ترک است، به بیمار کمک شود. شخصی که به الکل اعتیاد دارد، با محرک‌های زیادی در حین اعتیاد روبرو خواهد بود و برای کنترل آن‌ها لازم است در کلینیکی بستری شود که تجهیزات لازم را برخوردار باشد. با توجه به اینکه افراد شرایط و موقعیت های متفاوتی در هنگام ترک دارند زمان مشخص برای ترک الکل ثابت نیست و به نسبت شرایط اعتیاد افراد، متفاوت و متغیر است. کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی با داشتن تجهیزات لازم می‌تواند در جهت ترک و کنترل محرک‌های دیگر به مصرف‌کنندگان در حال ترک کمک کند و با استفاده از روش‌های موثری که برای مدیریت این محرک‌ها لازم است، میل شدید و غیرقابل کنترل به مصرف الکل را کاهش دهد و در نهایت درمان کند.

مراحل ترک اعتیاد الکل

اعتیاد به الکل یکی از شایع‌ترین انواع اعتیاد است که درمان‌ها و روش‌های ترک گوناگونی دارد. اگر شما به دنبال ترک الکل با طب سنتی هستید، باید بدانید درمان اعتیاد به الکل به این سادگی‌ها نیست و باید برای کنترل علائم ترک از روش‌های علمی و اصولی بهره بگیرید. اولین کاری که لازم است برای ترک انجام شود، رفتن به جلسات روانشناسی ترک اعتیاد است. هدف از حضور در این جلسات، ریشه‌یابی دلیل اصلی اعتیاد به الکل است.

پس از آن بر اساس تشخیص پزشک متخصص ترک اعتیاد الکل باید با استفاده از سم‌زدایی توسط داروهای روان‌پزشکی سم‌زدایی انجام شود و این مرحله در کلینیک، تحت نظارت کادر مجرب پرستاری انجام خواهد شد.

خارج کردن الکل از بدن شخص مصرف‌کننده، اولین گام ترک در مرکز ترک الکل است و افرادی که اعتیاد شدید به الکل دارند، در این مرحله علائم ترک شدید و بالطبع آزار‌دهنده‌‌ای را تجربه خواهند کرد. از این جهت که ممکن است عوارض مرگباری در شخص ایجاد شود، لازم است که سم‌زدایی الکل از بدن فرد، تحت نظارت متخصص سم‌زدایی و کادر پزشکی باشد.

همانطور که گفته شد عوارضی مثل لرز، تعریق زیاد، تشنج و توهم از علائمی هستند که در شخص بیمار، هنگام ترک بروز خواهد کرد. سم‌زدایی در واقع به کمک داروهای روان‌پزشکی و بر اساس نظارت کادر پزشکی انجام خواهد شد. کلینیک پیام تندرستی تمام تلاش خود را در این مرحله می‌کند تا از بروز ناراحتی‌های جسمی و روحی و عوارض دوران ترک الکل جلوگیری کند.

۱. ترک قطعی الکل به روش سم‌زدایی تدریجی

یکی از راه‌هایی که برای ترک اعتیاد الکل استفاده می‌شود، سم‌زدایی بدن از مواد مخدر می‌باشد، که لازم است بیمار بصورت شبانه‌روزی در کلینیک بستری شود. مزیتی که این روش نسبت به سایر روش‌ها دارد این است که بیمار، پشتیبانی فردی و مراقبت بیست و چهار ساعته روانشناس ترک اعتیاد و کادر درمانی کلینیک پیام تندرستی را خواهد داشت.

این روش برای افرادی مناسب است که می‌خواهند بدون کمترین تحمل استرس یا حواس پرتی در زمینه کار یا تحصیل یا حتی تعهدات اجتماعی، اعتیاد به الکل را ترک کنند. بستری شدن در کلینیک پیام تندرستی به شخص دچار اعتیاد به الکل اجازه می‌دهد تا به خوبی فرآیند درمان روان‌پزشکی و روان‌شناسی را انجام دهد تا این که در نهایت آن را ترک کند.

۲. ترک الکل با اصلاح رفتار

افرادی که به الکل اعتیاد پیدا می‌کنند، به دنبال این هستند که با دوستان یا نزدیکانشان لذت نوشیدن الکل را تجربه کنند، ولی به این کار معتاد می‌شوند. به همین دلیل کسی که می‌خواهد اعتیاد به الکل را ترک کند، لازم است که مهارت‌ها و مکانیسم‌های مقابله با این پیشنهادها را یاد بگیرد. مهارت جرات‌ورزی یکی از مهم‌ترین مهارت‌هایی است که در کلینیک پیام تندرستی آموزش داده می‌شود و به شخص معتاد کمک می‌کند که راحت‌تر اعتیاد به الکل را کنار بگذارد.

۳. ترک اعتیاد به الکل با مشاوره و روان‌درمانی

مدت زمان دوره ترک الکل به نیازهای خاص و طول مدت مصرف هر بیمار بستگی دارد. زمانی که بیمار در کلینیک پیام بستری می‌شود، می‌تواند از روش‌های رفتار‌درمانی هم بهره‌مند شود، که محبوب‌ترین آن‌ها رفتار‌درمانی شناختی (CBT) است. به طور معمول این مرحله یک هفته زمان خواهد برد و به دلیل سخت بودن این مرحله، داروهای لازم برای شما تجویز خواهد شد.

ارتباط با روانشناس برای ترک مصرف الکل کمک زیادی می‌کند. درمان اختلالات ناشی از مصرف باعث می‌شود، فرد تاثیرات روانی کمتری هنگام ترک داشته باشد. بنابر تجربه و مشاهدات، تعداد افرادی که فقط ترک جسمی الکل را انجام داده‌اند، مجدداً به مصرف دوباره آن بازگشته‌اند و در مقابل محرک‌های بیرونی و وسوسه‌ها قادر به مقاومت نبودند. رویکرد انگیزشی و حمایت روان‌شناسان مرکز ترک الکل پیام، در راه ترک الکل بسیار مفید خواهد بود.

داروهای ترک اعتیاد الکل

داروهایی که برای ترک الکل فرد تجویز می‌شوند، در واقع داروهای حساس به الکل هستند و در صورتی که شخص آن‌ها را مصرف کند، باعث عوارض ناخوشایند جسمی مثل تهوع، استفراغ، تشنج و سردرد شدید می‌شود. این مرحله از درمان به بیزاری درمانی مشهور است و باعث ایجاد حالات ناخوشایند جسمی در فرد مصرف‌کننده الکل می‌گردد، در نتیجه فرد به نوعی شرطی شده و در نهایت نسبت به مصرف الکل بیزار می‌شود. این داروها ممکن است باعث کاهش میل جنسی شوند، اما برای درمان و گذر از این مرحله لازم است.

داروی ترک الکل در کلینیک پیام تندرستی با تجویز و نظارت پزشک به بیمار داده می‌شود و به مصرف‌کننده کمک می‌کند تا بدون داشتن احساس خوب از مصرف، تمایلی به مصرف پیدا نکند. فراموش نکنید که به دلیل حساسیت این داروها و امکان تداخل با الکل، مسمومیت و در نهایت اوردوز ایجاد می‌شود. به همین دلیل به هیچ عنوان نباید بدون مشورت با پزشک آن‌ها را مصرف کنید.

مناسب‌ترین دارو در ترک الکل

یکی از مزایایی که ترک الکل به صورت تدریجی در کلینیک پیام تندرستی دارد، این است که مصرف دارو به صورت مدیریت شده انجام خواهد گرفت. داروهای روان‌پزشکی در این مرکز، توسط روان‌پزشک ترک الکل تجویز می‌شوند و در کنار سایر روش‌های درمانی که وجود دارد، تا ۸۰ درصد ترک با موفقیت روبرو می‌شود. در این مرکز تجویز دارو با دو هدف صورت می‌گیرد:

 • کاهش دادن علائم ترک اعتیاد به الکل و جلوگیری از بازگشت دوباره بیمار به سمت الکل
 • از بین بردن واکنش منفی بدن نسبت به مصرف الکل

داروهایی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است، در کلینیک پیام تندرستی به عنوان مناسب‌ترین داروهای ترک اعتیاد به الکل تجویز می‌شوند:

اکامپروسات: این دارو برای کاهش میل شدید به الکل استفاده می‌شود و علائم ترک الکل را کاهش می‌دهد تا بیمار دچار مشکل نشود.

نالتروکسان: این دارو نیز برای کاهش میل شدید به الکل مورد استفاده قرار می‌گیرد و اثرات خوشایندی که در اثر مصرف الکل در بدن فرد ایجاد می‌شود را از بین می‌برد.

ویویترول: این دارو شامل فرمولاسیون آهسته رهشی از داروی نالتروکسان است.

دیسولفیرام: این دارو عوارض ناخوشایندی که در اثر مصرف الکل ایجاد می‌شود را از بین می‌برد و مراحل ترک را آسان‌تر می‌کند.

تمامی روش‌هایی که در بالا ذکر شد به بیمار کمک می‌کند تا با موفقیت مراحل ترک الکل را پشت سر بگذارد. همچنین بیماران تشویق می‌شوند به محرک‌های بیرونی تنش‌زا واکنش نشان دهند و در نهایت بتوانند آن‌ها را ترک کنند.

چه زمانی باید برای ترک الکل اقدام کنید؟

زمانی که شما هر ماده اعتیاد‌آوری مصرف می‌کنید، حتی اگر به صورت تفریحی باشد، در برهه‌ای از زمان به آن اعتیاد پیدا خواهید کرد. اولین علامت‌های هشدار‌دهنده برای اعتیاد به مصرف الکل، ناتوانی در کنترل مصرف است. در این بازه زمانی فرد تلاشش را می‌کند که مصرف الکل را کنترل شده نگه دارد، ولی احساس ناتوانی می‌کند، چون بدن دچار وابستگی جسمی شده است و تمایل دارد هر روز مقدار بیشتری الکل مصرف کند تا به تاثیرات خوشایند قبلی برسد. ناتوانی در کنترل مصرف الکل گاهی به قدری شدید می‌شود که ممکن است مصرف‌کننده را از ترک الکل نا‌امید کند. هنگامی که با این علائم مواجه شدید، هرچه زودتر برای ترک اقدام کنید.

درمان با داروهای روانپزشکی انجام می شود که وابستگی در شخص ایجاد نمی کنند. در طی دوره بستری، ویزیت روانشناس جهت انجام روند درمانی و ریشه یابی علت اعتیاد، ویزیت روانپزشک جهت تغییر دوز داروها نیز انجام می شود.

جنبه‌های مختلف اعتیاد به الکل در کلینیک پیام تندرستی

در کلینیک پیام تندرستی، ما نوع مصرف الکل را به سه قسمت تقسیم می‌کنیم که در نهایت باعث معتاد شدن شخص می‌شود. در ادامه هر کدام از این سه قسمت را بررسی می‌کنیم:

وابستگی جسمانی

مصرف الکل به مرور باعث وابستگی جسمانی می‌شود و زمانی که فرد الکل مصرف نکند، علائمی مثل سردرد، خماری و بدن درد شدید را تجربه خواهد کرد. در این مرحله در کلینیک پیام، بیمار با تحمل دوره سم‌زدایی و درمان‌های دارویی‌ای که دریافت می‌کند، علائم ناشی از مصرف نکردن الکل را کاهش می‌دهد، تا در نهایت به صورت کامل رفع شوند. در این مرحله شخص تحت نظارت کامل کادر درمانی مجرب خواهد بود. نقش ورزش در ترک اعتیاد به الکل هم می تواند بسیار موثر باشد.

وابستگی روانی

به جز وابستگی جسمانی، نوع دیگری از وابستگی هم در بدن شخص ظاهر می‌شود، که وابستگی روانی نامیده می‌شود. بروز علائمی مثل افسردگی، اضطراب، پریشانی، عدم تمرکز در اثر ترک ناگهانی الکل و در برخی موارد وسوسه‌های فکری، باعث کاهش توانایی مقاومت فرد در برابر ترک الکل می‌شود و ممکن است در نهایت دوباره فرد به مصرف دوباره الکل روی آورد.

در این مرحله در کلینیک پیام تندرستی درمان روان‌شناختی توسط متخصص روان‌شناس صورت می‌گیرد و هدف این است که مشکلات و احساسات ناخوشایندی که در اثر مصرف نکردن الکل ایجاد شده است، از بین برود. تیم خدمات روان‌درمانی پیام تندرستی تمام تلاشش را می‌کند که در میزان موفقیت فرد در مسیر ترک الکل و پایداری او در این امر نقش موثری داشته باشد.

عادت به مصرف

شاید شما مصرف الکل را تنها به عنوان تفریح بین دوستان یا در مهمانی‌ها مصرف کنید، ولی این موضوع به مرور زمان به یک عادت تبدیل می‌شود. برای این که بتوانید این مشکل را حل کنید، باید محیط، موقعیت و دوستان خود را تغییر دهید. به همین دلیل کلینیک پیام تندرستی با راهکارهایی که در این زمینه ارائه می‌دهد، کمک می‌کند شرایط شما حتی از نظر محیطی تغییر کند تا در نهایت بتوانید الکل را ترک کنید.

آیا پس از ترک الکل تمایل به مصرف نیز از بین می رود؟

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که پس از طی کردن زمان یک هفته ای درمان بستری و اتمام سم زدایی دیگر به صورت کامل پاک شده‌اند و مراحل ترک را با موفقیت پشت سر گذاشته اند. در صورتی که پس از اتمام دوره ترک به اصلی ترین مرحله یعنی مراقبت های پس از اتمام دوره ترک اعتیاد می‌رسیم.

با توجه به اینکه پس از سم زدایی و پاکی بدن از الکل بیمار سختی و درد زیادی را متحمل می‌شود اما باز هم تمایل به مصرف الکل در این گروه از افراد حس می‌شود. به همین خاطر مراقبت های پس از سم زدایی، شرکت در جلسات گروهی و فردی مشاوره تا مدت‌ها باید به صورت منظم انجام شود تا عادت و میل به مصرف الکل، کنترل و به صورت کلی از بین برود. در این دوره افراد با عوارض متفاوتی مانند بی خوابی، خماری، خستگی و افسردگی هم رو به رو هستند که همه اینها می‌تواند خطری برای مصرف مجدد به حساب بیاید.

مرکز ترک اعتیاد پیام با بهترین امکانات برای ترک تریاک در خدمت شماست.

شماره تماس: ۰۲۱۲۲۲۲۲۲۴۱

 

بهترین مرکز ترک اعتیاد الکل در تهران

همه افرادی که می‌خواهند الکل را ترک کنند، دوست دارند آن را برای همیشه کنار بگذارند و بر حس تمایل برای مصرف مجدد آن غلبه کنند. بهترین کاری که در این حالت می‌توانید انجام دهید، این است که بعد از بازتوانی برای غلبه بر اعتیاد به الکل، از حمایت‌ها و مراقبت‌هایی که بعد از ترک الکل لازم است، بهره‌مند شوید.

کلینیک پیام تندرستی بهترین مرکز نگهداری ترک اعتیاد الکل در تهران است، که این حمایت‌ها و مراقبت‌ها را در اختیار بیماران و خانواده‌هایشان قرار می‌دهد. این حمایت‌ها به صورت فردی، گروهی و هم به صورت آشنایی با سایر افراد در حال ترک الکل ارائه می‌گردد. برای این که ترک کردن الکل شما تداوم داشته باشد، لازم است تا مشکلاتی که در این مسیر برای شما پیش می‌آید را با روانشناس متخصص ترک اعتیاد الکل در میان بگذارید و از خانواده و دوستانی که دارید، بخواهید در طول فرآیند سم‌زدایی تدریجی الکل به شما کمک کنند.

سیر درمان اعتیاد در پیام تندرستی به عنوان بهترین مرکز ترک الکل در تهران، با استفاده از به‌روزترین متدها و استانداردترین روش‌ها انجام می‌گیرد. خدماتی که در این مرکز انجام می‌شود شامل بررسی‌های تشخیصی، درمان‌های دارویی و غیر دارویی، مشاوره و جلسات روان‌شناختی به صورت فردی یا گروهی انجام می‌شود و این مرکز تا پایان ترک اعتیاد همراه شما خواهد بود.

خدمات ارائه شده در مرکز پیام تندرستی:

 • خدمات اورژانسی و شبانه روزی به صورت ویژه
 • استفاده از روش های نوین درمانی
 • انجام تمام آزمایش های پزشکی
 • همراهی پزشک متخصص در مراحل درمان
 • پرستار 24 ساعته
 • اتاق های مجزا با امکانات رفاهی ویژه
 • امکانات هتلینگ و رفاهی
 • پیگیری پس از درمان
 • بهترین کادر روانپزشکی و روانشناس ترک اعتیاد

مراحل بستری در کلینیک پیام تندرستی:

 • مشاوره اولیه بستری
 • انجام آزمایش خون و تست اعتیاد
 • شرح حال بیمار
 • ویزیت روانپزشک
 • دریافت داروهای اولیه بعد از ویزیت دکتر

و بستری.

جديدترين روش مصرف داروي نالتروكسان استفاده از ايمپلنت آن است. از ويژگي هاي اين روش استفاده طولاني مدت بدون نياز به مصرف روزانه خوراكي آن است با اين روش همواره مقدار مشخصي از دارو وارد بدن ميشود.در درمان اعتياد و وابستگي به انواع مخدر ها مانند متادون و… و همچنين درمان وابستگي به الكل و ديگر مواد توهم زا ها مثل ماري جوآنا ( حشيش ) نيز مؤثر است ، اين روش باعث كاهش وسوسه ي فرد براي مصرف مجدد و هم چنين بروز علائم محروميت ناشي از عدم مصرف مواد مخدر ميشود و افرادديگر لذتي از مصرف نمي برنددر كلينيك تخصصي روانپزشكي و ترك اعتياد پیام بعداز سم زدايي ، كاشت نالتروكسان توسط جراح انجام ميشود و فرد بهتر است براي رواندرماني هفته اي يكبار به روانشناس و ماهي يكبار براي ويزيت روانپزشكي با دكتر خود در ارتباط باشد تا به نتيجة قطعي و بهبودي كامل خود برسد.

سوالات متداول در مورد ترک الکل

 1. بهترین روش برای ترک الکل چیست؟

روشی که برای ترک الکل فرد انتخاب می شود، باید متناسب با شرایط سنی و مدت زمان مصرف باشد و همچنین زیر نظر متخصص مجرب انتخاب شود.

 1. ترک الکل چند روز طول می کشد؟

مدت زمان ترک الکل با توجه به شرایط فرد و میزان اعتیاد متفاوت است اما معمولا بین 1 تا 3 هفته دوره بستری خواهد بود.

 1. الکل را باید چگونه ترک کرد؟

لازمه ترک مراجعه به یک کلینیک معتبر ترک الکل است که با توجه به میزان دوز مصرفی فرد، برنامه درمانی مناسب زیر نظر متخصص مجرب تنظیم شود.

مدیرسایت
Latest posts by مدیرسایت (see all)
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

سلام
من خانومی 50 ساله هستم که 27 روزه قطع الکل کردم.. در 35 سالگی هم اقدام به ترک داشتم که 5 سال در انجمن NA موفق شدم پاک بمانم.. ولی مجدد لغزش کردم.. الان سوالم این است که برای جلوگیری بازگشت مجدد به سمت مصرف شما گروه درمانی دارین؟؟ و من چه طور میتوانم از آن استفاده کنم.. با سپاس و احترام

مهبیز مهندسی
30 تیر 1400

  با سلام و وقت بخير متاسفانه به دليل شرايط کورونا در حال حاضر گروه درمانی متوقف شده است اما توصیه به رواندرمانی فردی توسط روانشناس داریم . با شماره 02122222241 جهت تنظیم وقت تماس بگیرید.

  کلینیک پیام تندرستی
  4 مرداد 1400

همین حالا تماس بگیرید

02122222241
Call Now Buttonمشاوره رایگان