بهترین راه سم زدایی بدن از مواد مخدر چیست؟

مدیرسایت
24 خرداد 1400

سم زدایی اولین مرحله از پروسه درمان اعتیاد است که انجام اصولی و درست آن اهمیت بسیار زیادی دارد. سم زدایی بدن از اعتیاد با حذف کردن مواد اعتیادزا و مضر در بدن همراه است؛ حذف مواد می‌تواند در به دست آوردن سلامتی مجدد نقش بسیار مهمی داشته باشد. پاکسازی خون از مواد مخدر (سم زدایی بدن از اعتیاد) بخشی از روند درمان بوده که بهترین و موثرترین راه درمان قطعی اعتیاد و رهایی از عوارض روانی و جسمی ناشی از مصرف انواع مواد اعتیادآور (عوارضی نظیر مشکلات گوارشی، مشکلات و بیماری‌های قلبی – عروقی و همچنین مشکلات پوستی و …) است که لازم است به صورت اصولی و در یک کلینیک ترک اعتیاد معتبر، زیر نظر یک کادر درمان با تجربه و حرفه‌ای انجام شود.

بهترین روش‌های سم زدایی بدن از مواد مخدر

قطع مصرف ماده مخدر به مرور زمان و تحت نظر کلینیک های تخصصی بهترین راهی است که ترک بدون بازگشت را به همراه دارد؛ طریقه سم زدایی بدن از مواد مخدر به سه روش تدریجی و همچنین سم زدایی سریع و فوق سریع توسط دکتر ترک اعتیاد انجام می‌شود که هر کدام با توجه به شرایط فرد انتخاب می شوند.

سم زدایی سریع و فوق سریع urod

سم زدایی فوق سریع در اعتیاد و سم زدایی سریع در اعتیاد عموما برای افرادی مناسب است که به تازگی درگیر استفاده از مواد مخدر شده‌اند. این روش برای افرادی که دوز مصرفی آن‌ها بیشتر از 1 گرم باشد، قابل استفاده نیست. در استفاده از این شیوه سم زدایی محدودیت‌های دیگری نیز وجود دارد. به عنوان مثال افرادی که از بیماری‌های قلبی و عروقی و یا بیماری‌هایی همچون دیابت رنج می‌برند، نمی توان از این روش برای آن ها استفاده کرد.

سم زدایی تدریجی اعتیاد

سم زدایی تدریجی مواد از بدن که بازه زمانی لازم برای پیاده سازی آن، بسته به شرایط بیمار بسیار متغیر است، روشی کم هزینه و با ریسک کمتر (در قیاس با دیگر روش‌های سم زدایی) است. روشی که به صورت معمول بین 10 الی 12 روز به طول می‌انجامد که این بازه زمانی تحت شرایط فیزیکی بیمار و همچنین دوز مصرفی او می‌تواند افزایش و یا کاهش پیدا کند.

در خلال استفاده از این روش، علائم جسمی و روانی بیمار به صورت پیوسته مورد بررسی قرار گرفته می‌شود و پزشک تلاش می‌کند از طریق استفاده از درمان‌های دارویی، عوارض جسمانی ناشی از ترک تدریجی مواد را تسکین و کاهش دهد. بعد از پشت سرگذاشتن این مرحله از درمان نیز عموما پزشک، مصرف دوز مشخصی از داروی نالتروکسان را در برنامه درمانی بیمار درنظر می‌گیرد. دارویی که میل و ولع بیش از حد فرد برای مصرف مواد را (از طریق سرکوب حس لذت ایجاد شده به هنگام دریافت مواد) کاهش می‌دهد.

تفاوت سم زدایی فوق سریع اعتیاد و سم زدایی تدریجی مواد از بدن

سم زدایی سریع و فوق سریع urod مواد مخدر در مدت زمان کوتاه‌تری منجر به حذف مواد و سموم موجود در بدن فرد می‌شود. روشی که نمی‌توان آن را برای همه افراد استفاده کرد. به عنوان مثال افرادی که مدت زمان زیادی است که درگیر با مقوله اعتیاد هستند و یا افرادی که دوز مصرفی آن‌ها بالاست، به هیچ وجه کاندید مناسبی برای استفاده از این روش نیستند.

کلینیک پیام تندرستی بهترین مرکز جهت سم زدایی اعتیاد

کلینیک پیام تندرستی یکی از مراکز معتبر ترک اعتیاد در تهران است که برای پیاده سازی کلیه مراحل درمان اعتیاد و سم زدایی دارای مجوز معتبر از سوی ارگان‌هایی همچون وزارت بهداشت و درمان کشور است. پیام تندرستی به یک مرکز سم زدایی در اعتیاد پیشرفته مجهز بوده و کادر درمانی مستقر در آن می‌توانند بسته به شرایط مراجعین از هر یک از روش‌های مختلف سم زدایی (سریع، فوق سریع و یا تدریجی) جهت درمان اعتیاد استفاده کنند.

پیام تندرستی کلینیکی شبانه روزی با ساختاری شبیه به یک بیمارستان درمانی، از روش‌های روز و معتبر دنیا برای درمان اعتیاد در بیماران خود استفاده می کند. روش‌هایی که ترکیبی از درمان‌های دارویی و ارائه خدمات مشاوره‌ای و روانشاسی و روانپزشکی برای بیماران هستند. روش‌های ترکیبی که به صورت همزمان وابستگی جسمی و روانی ایجاد شده در فرد را درمان می‌کنند. استفاده از روش‌های درمانی همچون کاشت کپسول نالتروکسان در بدن بیمار، یکی از همین روش‌ هاست. روش درمانی که به صورت تخصصی در این مرکز درمانی انجام می‌شود و در بسیاری از مراجع علمی دنیا و به اعتقاد بسیاری از صاحب نظران حوزه ترک اعتیاد، از آن به عنوان یک راه حل قطعی برای ترک اعتیاد یاد می‌شود.

یکی از وجوه تمایز این مرکز درمانی با سایر کلینیک‌های شهر تهران، ارائه خدمات رفاهی، هتلینگ، درنظرگیری اتاق‌های شخصی و VIP و … برای بیماران است. امکاناتی که می‌توانند بستر مناسبی را برای بیماران فراهم کنند تا تنها بر روی سلامت خود تمرکز داشته باشند. در این مرکز همچنین برنامه‌هایی برای دوره نقاهت بیمار درنظر گرفته شده است. پیگیری‌هایی که عموما با برگزاری جلسات منظم روانشناسی ترک اعتیاد و یا روانپزشکی برای بیماران همراه است تا احتمال بازگشت دوباره او به سمت مصرف انواع مواد اعتیادزا را کاهش دهند.

دسته بندی مقاله : سم‌زدایی
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

سلام ، وقت بخیر
متاسفانه در حال سوءمصرف شربت اپیوم هستم
لطفا در مورد شرایط ، هزینه و طول درمان
منو راهنمایی بفرمائید
سپاس
09121435009

بهنام صمدی
28 فروردین 1399

  سلام وقت بخیر
  طول دوره درمان اعتیاد و سم زدایی بدن از مواد با توجه به شرایط جسمی، مقدار و زمان مصرف مشخص می‌گردد. جهت اطلاع از هزینه های بستری و سم زدایی با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید تا مشاورانمون راهنماییتون کنند.

  کلینیک پیام تندرستی
  6 اردیبهشت 1399

   سلام من برای ترک اعتیاد پیش یه دکتری رفتم و یه نوع قرص قرمز رنگ بهم داده ولی اسمشو نمیدونم الان بعد مصرف رنگ ادرارم خیلی تغیر کرده خواستم بدونم قرص چیه وضرری نداره ؟ مثل قرص اهن میمونه یکم بزرگ تره و هیچ نوع نوشته ای روش نیست فله بهم داده خیلی میترسم لطفا راهنمایی بکنید

   محمد صالحی
   17 فروردین 1400

    سلام . متاسفانه با ویژگی های ظاهری قرص امکان تشخیص دارو و اطلاعات دارویی وجود ندارد .
    توصیه می کنیم مصرف رو قطع بفرمایید .

    کلینیک پیام تندرستی
    23 فروردین 1400

    سلام اسم اون قرصی که به شما دادن فنازومکس هستش و اصلا ربطی به ترک اعتیاد نداره و این قرص برای سوزش وتکرور ادرار هستش و رنگ ادرار رو مثل آب هویچ میکنه شما این قرص از دارو خانه بخر با قرص خودت مقایسه کن ببین یکی هستن

    mahdi moradiani
    11 مرداد 1400

  با سلام دوست عزیز شما نیاز به مشاوره تخصصی دارید با توجه به سن شما میزان مصرف و بیماری های زمینه ای تعداد روز بستری مشخص خواهد شد لطفا با شماره 02122222241 تماس بگیرید.

  کلینیک پیام تندرستی
  19 اردیبهشت 1400

  سلام وقت بخیر
  نحوه درمان برای هر شخص به عوامل مختلفی بستگی دارد که تنها پزشک متخصص ترک اعتیاد قادر به تشخیص آن می باشد . همچنین تمامی بیماران ما در طول دوره درمان اعتیاد می‌آموزند که چگونه اختلالات عاطفی و رفتاری خود را درک و درمان کنند. پیشنهاد می‌کنم با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید تا مشاورانمون راهنماییتون کنند.

  کلینیک پیام تندرستی
  2 مرداد 1400

   سلام‌‌بنده‌معتاد‌به‌تریاک‌هستم‌میخاستم‌ترک‌کنم‌البته‌با‌روش‌سم‌زدایی‌سریع‌یا‌همون‌سرم‌واز‌استان‌کرمان‌تماس‌میگیرم‌میخاستم‌کلینیک‌ی‌یا‌شماره‌تلفنی‌که‌نزدیکای‌استان‌کرمان‌هست‌راهنماییم‌کنید

   مهدی
   15 مرداد 1400

    با سلام متاسفانه مرکز سم زدایی در کرمان نمی شناسیم اما مراجعین عزیز کرمانی ما به تهران مراجعه می کنند

    کلینیک پیام تندرستی
    17 مرداد 1400

    با سلام خیر ما مرکزی را نمیشناسیم

    کلینیک پیام تندرستی
    17 مرداد 1400

  با سلام هزینه درمان بستگی به میزان مصرف و سن شما دارد جهت اطلاعات بیشتر با مشاورین تلفنی ما تماس بگیرید. 02122222241

  کلینیک پیام تندرستی
  2 مرداد 1400

برای سم زدایی باید حتمن بیام تهران نمیشه دارو هاشو بفرسین زنجان من ترک کنم دیگه خسته شدم از متادون روزی ۲۰ سی سی مصرف میکنم کمکم کنید

امیر حسین ناصحی
22 اردیبهشت 1399

  سلام
  برای ویزیت اولیه حتما باید بیمار به کلینیک مراجعه کند و با توجه به نتیجه آزمایشات اولیه اعتیاد و شرایط فیزیکی و روحی شخص مصرف کننده ، برنامه درمانی اعتیاد او توسط روانپزشک اعتیاد تشخیص داده می‌شود . تنها پزشک میتواند تشخیص بدهد که بیمار می تواند سرپایی متادون را ترک کند یا خیر – زیرا کنترل علائم ترک متادون توسط خود فرد مصرف کننده امکان پذیر نمیباشد.

  کلینیک پیام تندرستی
  22 اردیبهشت 1399

چگونه حشیش را ترک کنیم؟

حمید رضا باقری
29 اردیبهشت 1399

  هیچی فقط اراده کن ترکش میکنی

  بیکار و معتاد
  23 شهریور 1399

راستی یسوال برام پیش اومد
اگه من بیام پیش شما و سم زدایی فوق سریع بشم ایا ازین حالت درمیام ؟
دیگه نمیخوام آلوده چیزی بشم لطفا راهنمایی کنین
با خودم عهد بستم دیگه دنبال هیچ چیز نرم

۴ساله ازدواج کردم و میخوام این یسالی که آلوده شدمو جبران کنم و بچه دار بشمو عاشق زندگیم بشم
تروخدا راهنمایی کنین
به یکی از کلینیکا زنگ زدم . گفتن هزینه سمزدایی سریع ده میلیون میشه . واقعا اینجوریه ؟
اینجوری باشه که بعید میدونم بتونم برسونم تو این وضعیت?

آیدین
20 مهر 1399

  تعداد روزهای بستری و طول درمان و سم زدایی بستگی به مصرف دارد لطفا جهت مشاوره با کلینیک تماس بگیرید

  کلینیک پیام تندرستی
  17 مرداد 1400

توضیحاتتون عالی وروحیه بخشه ولی فقط تهرانه ما شهرستانی ها چیکار باید بکنیم چون اینجا فقط دارو میدن وپشتیبانی وروانشناسی و داروی کمکی و… خبری نیست میشه کمک کنید؟
درضمن اگه بیایم و یه هفته بستری بشیم هزینه اش هول وهوش چقدر میشه؟

علی بیگدلو
2 آذر 1399

  باسلام ما از شهرستان پذیرش داریم جهت اطلاعات بیشتر با کلینیک تماس بگیرید. ۰۲۱۲۲۲۲۲۲۴۱

  کلینیک پیام تندرستی
  17 مرداد 1400

سلام وقت بخیر
من متاسفانه شیره تریاک مصرف میکنم
لطفادرموردشرایط و هزینه ها اگه میشه لطف کنید یه توضیح بدین ممنون میشم

محمدرضامعصومی
15 آذر 1399

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت پاسخ خود لطفا با کلینیک تماس بگیرید، مشاوران ما شما را راهنمایی می‌کنند.

  کلینیک پیام تندرستی
  18 آذر 1399

   نمی‌دونم چرا این کلینیک ها اسرار دارندحتما باید حضوری
   باشه بلاخره موقع ترک رفتم کلینیک من کارگر چند میلیون هزینه تو پاچه م رفت که هیچ طول درمان منم 8 ماه طول کشید دیگه خسته شده بودم آخرشم داروهای اینارو خواستم بزارم دهنم سرویس شد تازه فهمیدم که آدمای بیمار اهمیتی برای اینا نداره فقط فقط پول خودشون می شناسن از همه جا تو پاچه مون دارن میزارن اینان روش

   گول خورده
   2 اسفند 1399

    باسلام من ترین روش برای بیمار بستری است به این دلیل توصیه میشود

    کلینیک پیام تندرستی
    17 مرداد 1400

سلام شماميگيدزنگ بزنيدمشاوران ما من زنگ زدم ميگن مشاوره نداريم .بايدمقدارمصرف بگيم يابپرسيم چي به چيه اصلا درست جواب نميدن زرتي تلفن قطع كرد

محمددهقان
17 اسفند 1399

  سلام در خصوص مشاوره بستری و سوالات مشاوران ما مشغول به پاسخگویی هستند. کم لطفی نفرمایید

  کلینیک پیام تندرستی
  23 فروردین 1400

اگر واقعا برای رضای خدا این مطالب رو می‌نویسید خواهشا الکی مردم آلاف نکنید چون چیز بدرد نخوره فقط دنبال پول هستید و همتون فقط آخرش بدون مطلب درست و بی ارزش میگید بیایید مرکز ترک اعتیاد اگر طرف پول درست داشت یا وقت خوش بهتر از شما میدونست باید بیاد ولی نداشتن پول و وقت مخصوصا تو این زمونه خیلی ها نمیتونن بخاطر همینه میان تو گوگل دنبال راهی که درد خماریشون کم بشه اگر واقعا از انسانیت چیزی می‌فهمید درست راهنمایی کنید و قرصی چیزی بنویسید تا ما معتادان بتونیم تهیه کنیم و تو خونه مصرف کنیم تا کمتر درد بکشیم غیر قرصهای مثل متادون و ب2 و امثال اینا که خودشون مخدر هستن همچی پول نمیشه یا ماهارو درست راهنمایی کنید یا مطلب الکی نزارید که آخرش ب کلنیک ختم بشه مرسی یاعلی

Aboalfazl bakhshi
4 تیر 1400

  با سلام دوست عزیز اعتیاد بیماری مزمن روان هست و درمان به این سادگی که شما می فرمایید نیست ما از نظر حرفه ای و قانونی امکان تجویز دارو روی سایت نخواهیم داشت که واقعا شدنی نیست .

  کلینیک پیام تندرستی
  12 مرداد 1400

سلام و عرض ادب خدمت شما بنده نزدیک به 4سال الوده به مواد مخدر از نوع تریاک هستم

سعید پورگهردی
5 تیر 1400

  با سلام اگر تصمیم به ترک دارید کادر ما با درمان تخصصی در خدمتتان هستن

  کلینیک پیام تندرستی
  17 مرداد 1400

سلام من چند روز پیش چندتا نخ حشیش کشیدم ولی تا هنوز اثراتش نرفته ینی هنوز سرگیجه و منگ هسم تا الان هم 4 روز شده آیا راه حلی هس چون واقعا اینجوری نمیتونم به کار هام برسم

فرامرز فتحی
9 تیر 1400

  با سلام نیاز به وزیت متخصص دارید.

  کلینیک پیام تندرستی
  22 تیر 1400

  با سلام حتما به متخصص مغز و اعصاب مراجعه بفرمایید

  کلینیک پیام تندرستی
  17 مرداد 1400

سم زدایی توسط سرم چه مضراتی دارد

مهدی بابایی
7 مرداد 1400

  با سلام سم زدایی توسط سرم های قندی نمکی نیست داخل سرم نیاز به ترکیب کردن دارو های سم زدایی می باشد که توسط متخصص انجام میشود

  کلینیک پیام تندرستی
  11 مرداد 1400

سلام من باهمین شماره ومرکز تماس گرفتم که طبق وعده خودبه مشاوره رایگان هیچگونه مشاوره ای به بنده ندادند وپی درپی گوشی راقطع میکردند فقط اخر اینکه به بنده مبلغ وهزینه خود را گفتند ودوباره قطع کردند

واحدمهدیزاده
12 مرداد 1400

  پوزش میخوام شاید خطوط مشکل داشته مجدد تماس بگیرید

  کلینیک پیام تندرستی
  17 مرداد 1400

خیر

مدیرسایت
24 شهریور 1400

همین حالا تماس بگیرید

02122222241

همین حالا تماس بگیرید

02122222241
Call Now Buttonمشاوره رایگان