بهترین راه سم زدایی بدن چیست؟

بهترین روش های سم زدایی بد از مواد مخدر
کلینیک پیام تندرستی
19 بهمن 1398

اولین قدم به سوی بهبودی و کاهش شدت علائم ترک اعتیاد، پاکسازی بدن از مواد مخدر است. معمولا بیماران مبتلا به اعتیاد به دلیل فشاری که تحمل می کنند، ساده ترین راه ها را انتخاب می کنند. تجربه نشان داده که اگر این بیماران تحت نظر یک کلینیک تخصصی اقدام به ترک اعتیاد کنند، طی یک فرآیند صحیح و مرحله به مرحله می توانند ترک اعتیاد بدون بازگشت را تجربه کنند. در ادامه این مقاله همراه کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی باشید زیرا قرار است راجع به اصلی ترین مرحله ترک اعتیاد یعنی سم زدایی صحبت کنیم و بهترین روش های سم زدایی بدن را بشناسیم.

سموم بدن چگونه دفع می شوند؟

یکی از عمده ترین دلایل تجمع سموم در بدن، مصرف دخانیات و اعتیاد به مواد مخدر است. سم زدایی بدن از طرق مختلف امکان پذیر است. به عنوان مثال در مراکز ترک اعتیاد و مرکز سم زدایی بدن، از قرص های سم زدایی بدن برای خروج مواد مخدر استفاده می‌ شود که مواد مخدر را به مرور زمان از بدن خارج می کند. در طول این فرآیند، مصرف داروهای سم زدا به مرور کاهش داده می شود تا زمانی که اعتیاد فرد از لحاظ جسمی به مخدر مصرفی کاملا از بین برود.

کلینیک پیام بهترین مرکز سم زدایی فوق سریع در تهران

سم زدایی، اولین قدم برای ترک اعتیاد

ترک اعتیاد یکی از سخت ترین کارها برای هر بیمار مبتلا به سوء مصرف مواد مخدر است که فرآیند خاص خودش را دارد. قطع مصرف مواد مخدر دو جنبه اصلی جسمی و روانی دارد. بعد از این که بیمار قلبا کنار گذاشتن مصرف مواد مخدر را پذیرفت، باید به ترک جسمانی بپردازد که اولین قدم برای این موضوع سم زدایی بدن از ماه مخدر است. سم زدایی مواد به معنای حذف مواد مضر از بدن فرد معتاد است که در طی این فرآیند به شخص معتاد کمک می کند که علائم ترک اعتیاد به حداقل حالت ممکن برسد.

به خاطر داشته باشید که این مرحله برای ترک مصرف تمامی مواد مخدر ضروری است. حتی در کلینیک ترک متادون هم از روش سم زدایی استفاده می شود.

بهترین روش های سم زدایی بدن از مواد مخدر

سم زدایی بدن از جنبه های مختلف با روش های متعددی انجام می شود. به عنوان مثال اگر فردی بخواهد از جنبه مدت زمان و سرعت ترک اعتیاد آن را بررسی کند با 3 روش تریجی، سریع و فوق سریع رو به رو می شود. همیشه در مباحث مرتبط با ترک اعتیاد به این نتیجه رسیده ایم که قطع مصرف ماده مخدر به مرور زمان و تحت نظر کلینیک های تخصصی بهترین راهی است که ترک بدون بازگشت را به همراه دارد؛ اما طریقه سم زدایی مواد مخدر به دو روش اصلی زیر تقسیم می شود.

روش های طبیعی سم زدایی از بدن

1-سم زدایی از بدن با دارو

در این روش با استفاده مشخص و کنترل شده از داروهای جایگزین به بیمار کمک می شود تا در طول یک دوره مشخص و تدریجی، سم مخدر مصرفی از بدن او خارج شود. معمولا داروهایی که به صورت قانونی تحت نظارت پزشک در کلینیک های ترک اعتیاد استفاده می شوند متادون و قرص های ب 2 یا همان بوپرنورفین است. بعد از کاهش وابستگی فرد به مخدر اصلی برای ترک ب 2 یا متادون اقدام می شود. که این کار با کاهش دوز مصرفی دارو و تحت نظر پزشک متخصص انجام می شود و به راحتی می تواند بیمار را از شر مخدر های مصرفی نجات دهد.

2-سم زدایی بدن از مواد مخدر بدون دارو

بسیاری از افراد سعی می ‌کنند تا سم زدایی و مراحل ترک اعتیاد را خودشان در منزل انجام بدهند در صورتی که این کار جزو روش بدون دارو و ترک ناگهانی محسوب می شود و می تواند خطرات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. روش سم زدایی بدون مصرف داروهای جایگزین حتما باید در کنار یک پزشک تخصص و مراکز ترک اعتیاد معتبر انجام شود. از آنجایی که در طول دوره اعتیاد بدن فرد به دریافت ماده مخدر عادت کرده است، بنابراین قطع سرخودانه مواد اعتیاد آور می تواند منجربه فوت نیز بشود.

روش های سریع سم زدایی بدن از مواد مخدر

در هر دو روش مراحل ترک اعتیاد تدریجی، سریع و فوق سریع وجود دارد. در کلینیک ترک اعتیاد پیا تندرستی با توجه به مدت زمان اعتیاد فرد، میزان مصرفی او و شرایطی که دارد به بیماران مشاوره های لازم داده می شود برخی افراد باید در یک روند تدریجی و کاهش دوز مصرفی در مرور زمان اقدام به سم زدایی مواد مخدر از بدن کنند. برخی دیگر هم می توانند از طریق روش های سریع طی 4 تا 7 روز تحت نظر پزشک مصرف مخدر را به صفر برسانند.

آیا سم زدایی مواد مخدر با روش طب سنتی امکان پذیر است؟

سم زدایی بدن و ترک اعتیاد ممکن است برای افرادی که به شدت وابسته مصرف مخدر هستند، غیر قابل حل به نظر برسد. اما اگر طی یک روند اصولی صورت گیرد می تواند فرآیند ترک و علائم خماری را نیز بهبود ببخشد. متخصصین ما در کلینیک پیام با استفاده از جدیدترین روش های درمانی به بیماران کمک می کنند تا مراحل ترک اعتیاد را در بهترین حالت ممکن سپری کنند و بتوانند هرچه زودتر به زندگی سالم خود بازگردند. شاید داروی گیاهی خاصی به تنهایی و مستقیما روی سم زدایی بدن تاثیر گذار نباشد اما فراموش نکنید که داشتن یک رژیم غذایی سالم می تواند به شدت روی تسهیل این روند موثر واقع شود.

سم زدایی بدن با طب سنتی

به خاطر داشته باشد که انتخاب یک کلینیک معتبر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا تجربه ترک اعتیاد در یک کلینیک با افراد متخصص که از به روز ترین روش های ترک اعتیاد استفاده می کنند به مراتب راحت تر و اصولی تر از یک مرکز ترک اعتیاد نامعتبر است. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که حتی برای انتخاب یک مرکز ترک اعتیاد زولپیدم که ساده ترین داروی مخدر است، از افراد متخصص مشاوره بگیرید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به دریافت مشاوره های لازم می توانید با شماره 02122222241 تماس حاصل نمایید.

دسته بندی مقاله : ترک اعتیاد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

سلام ، وقت بخیر
متاسفانه در حال سوءمصرف شربت اپیوم هستم
لطفا در مورد شرایط ، هزینه و طول درمان
منو راهنمایی بفرمائید
سپاس
09121435009

بهنام صمدی
28 فروردین 1399

  سلام وقت بخیر
  طول دوره درمان اعتیاد و سم زدایی بدن از مواد با توجه به شرایط جسمی، مقدار و زمان مصرف مشخص می‌گردد. جهت اطلاع از هزینه های بستری و سم زدایی با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید تا مشاورانمون راهنماییتون کنند.

  کلینیک پیام تندرستی
  6 اردیبهشت 1399

برای سم زدایی باید حتمن بیام تهران نمیشه دارو هاشو بفرسین زنجان من ترک کنم دیگه خسته شدم از متادون روزی ۲۰ سی سی مصرف میکنم کمکم کنید

امیر حسین ناصحی
22 اردیبهشت 1399

  سلام
  برای ویزیت اولیه حتما باید بیمار به کلینیک مراجعه کند و با توجه به نتیجه آزمایشات اولیه اعتیاد و شرایط فیزیکی و روحی شخص مصرف کننده ، برنامه درمانی اعتیاد او توسط روانپزشک اعتیاد تشخیص داده می‌شود . تنها پزشک میتواند تشخیص بدهد که بیمار می تواند سرپایی متادون را ترک کند یا خیر – زیرا کنترل علائم ترک متادون توسط خود فرد مصرف کننده امکان پذیر نمیباشد.

  کلینیک پیام تندرستی
  22 اردیبهشت 1399

چگونه حشیش را ترک کنیم؟

حمید رضا باقری
29 اردیبهشت 1399

  هیچی فقط اراده کن ترکش میکنی

  بیکار و معتاد
  23 شهریور 1399