بهترین راه سم زدایی بدن از مواد مخدر چیست؟

بهترین روش های سم زدایی بد از مواد مخدر
نویسنده پیام تندرستی
24 خرداد 1400

اولین قدم به سوی بهبودی و کاهش شدت علائم ترک اعتیاد، پاکسازی و سم زدایی سریع در اعتیاد از مواد مخدر است. معمولا بیماران مبتلا به اعتیاد به دلیل فشاری که تحمل می کنند، ساده ترین راه ها را انتخاب می کنند. تجربه نشان داده که اگر این بیماران تحت نظر یک کلینیک تخصصی اقدام به ترک اعتیاد کنند، طی یک فرآیند صحیح و مرحله به مرحله می توانند ترک اعتیاد بدون بازگشت را تجربه کنند. در ادامه این مقاله همراه کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی باشید زیرا قرار است راجع به اصلی ترین مرحله ترک اعتیاد یعنی سم زدایی صحبت کنیم و بهترین روش های سم زدایی بدن را بشناسیم.

سموم بدن چگونه دفع می شوند؟

یکی از عمده ترین دلایل تجمع سموم در بدن، مصرف دخانیات و اعتیاد به مواد مخدر است. سم زدایی بدن در اعتیاد و پاکسازی خون از مواد مخدر از طرق مختلف امکان پذیر است. به عنوان مثال در مراکز ترک اعتیاد و مرکز سم زدایی بدن، از قرص های سم زدایی بدن برای خروج مواد مخدر استفاده می‌ شود که مواد مخدر را به مرور زمان از بدن خارج می کند. در طول این فرآیند، مصرف داروهای سم زدا به مرور کاهش داده می شود تا زمانی که اعتیاد فرد از لحاظ جسمی به مخدر مصرفی کاملا از بین برود.

طریقه پاکسازی خون از مواد مخدر

سم زدایی، اولین قدم برای ترک اعتیاد

ترک اعتیاد یکی از سخت ترین کارها برای هر بیمار مبتلا به سوء مصرف مواد مخدر است که فرآیند خاص خودش را دارد. قطع مصرف مواد مخدر دو جنبه اصلی جسمی و روانی دارد. بعد از این که بیمار قلبا کنار گذاشتن مصرف مواد مخدر را پذیرفت، باید به ترک جسمانی بپردازد که اولین قدم برای این موضوع سم زدایی بدن از ماه مخدر است. سم زدایی مواد به معنای حذف مواد مضر از بدن فرد معتاد است که در طی این فرآیند به شخص معتاد کمک می کند که علائم ترک اعتیاد به حداقل حالت ممکن برسد.

به خاطر داشته باشید که این مرحله برای ترک مصرف تمامی مواد مخدر ضروری است. حتی در ترک اعتیاد متادون هم از روش سم زدایی استفاده می شود.

بهترین روش های سم زدایی بدن از مواد مخدر

سم زدایی بدن از جنبه های مختلف با روش های متعددی انجام می شود. به عنوان مثال اگر فردی بخواهد از جنبه مدت زمان و سرعت ترک اعتیاد آن را بررسی کند با 3 روش تریجی، سم زدایی سریع در اعتیاد و فوق سریع رو به رو می شود. همیشه در مباحث مرتبط با ترک اعتیاد به این نتیجه رسیده ایم که قطع مصرف ماده مخدر به مرور زمان و تحت نظر کلینیک های تخصصی بهترین راهی است که ترک بدون بازگشت را به همراه دارد؛ اما طریقه سم زدایی مواد مخدر به دو روش اصلی زیر تقسیم می شود.

سم زدایی بدن از اعتیاد با روش های مختلف

1-سم زدایی از بدن با دارو

در این روش با استفاده مشخص و کنترل شده از داروهای جایگزین به بیمار کمک می شود تا در طول یک دوره مشخص و تدریجی، سم مخدر مصرفی از بدن او خارج شود. معمولا داروهایی که به صورت قانونی تحت نظارت پزشک در کلینیک های ترک اعتیاد استفاده می شوند متادون و قرص های ب 2 یا همان بوپرنورفین است. بعد از کاهش وابستگی فرد به مخدر اصلی برای ترک بوپرنورفین یا متادون اقدام می شود. که این کار با کاهش دوز مصرفی دارو و تحت نظر پزشک متخصص انجام می شود و به راحتی می تواند بیمار را از شر مخدر های مصرفی نجات دهد.

2-سم زدایی بدن از مواد مخدر بدون دارو و در خانه

بسیاری از افراد سعی می ‌کنند تا ترک اعتیاد و سم زدایی بدن از مواد مخدر در خانه را انجام بدهند در صورتی که این کار جزو روش بدون دارو و ترک ناگهانی محسوب می شود و می تواند خطرات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. روش سم زدایی و پاکسازی خون از مواد مخدر بدون مصرف داروهای جایگزین حتما باید در کنار یک پزشک تخصص و مراکز ترک اعتیاد معتبر انجام شود. از آنجایی که در طول دوره اعتیاد بدن فرد به دریافت ماده مخدر عادت کرده است، بنابراین قطع سرخودانه مواد اعتیاد آور می تواند منجربه فوت نیز بشود.

سم زدایی بدن از مواد مخدر در خانه

در هر دو روش مراحل ترک اعتیاد تدریجی، سریع و فوق سریع وجود دارد. در کلینیک ترک اعتیاد پیا تندرستی با توجه به مدت زمان اعتیاد فرد، میزان مصرفی او و شرایطی که دارد به بیماران مشاوره های لازم داده می شود برخی افراد باید در یک روند تدریجی و کاهش دوز مصرفی در مرور زمان اقدام به سم زدایی مواد مخدر از بدن کنند. برخی دیگر هم می توانند از طریق روش های سم زدایی سریع در اعتیاد طی 4 تا 7 روز تحت نظر پزشک مصرف مخدر را به صفر برسانند.

آیا سم زدایی مواد مخدر با روش طب سنتی امکان پذیر است؟

سم زدایی بدن در اعتیاد و ترک اعتیاد ممکن است برای افرادی که به شدت وابسته مصرف مخدر هستند، غیر قابل حل به نظر برسد. اما اگر طی یک روند اصولی صورت گیرد می تواند فرآیند ترک و علائم خماری را نیز بهبود ببخشد. متخصصین ما در مرکز تخصصی ترک اعتیاد در تهران به نام کلینیک پیام تندرستی با استفاده از جدیدترین روش های درمانی به بیماران کمک می کنند تا مراحل ترک اعتیاد را در بهترین حالت ممکن سپری کنند و بتوانند هرچه زودتر به زندگی سالم خود بازگردند. شاید داروی گیاهی خاصی به تنهایی و مستقیما روی سم زدایی بدن تاثیر گذار نباشد اما فراموش نکنید که داشتن یک رژیم غذایی سالم می تواند به شدت روی تسهیل این روند موثر واقع شود.

سم زدایی مواد مخدر با روش طب سنتی

به خاطر داشته باشد که انتخاب یک کلینیک معتبر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا تجربه ترک اعتیاد در یک کلینیک با افراد متخصص که از به روز ترین روش های ترک اعتیاد استفاده می کنند به مراتب راحت تر و اصولی تر از یک مرکز ترک اعتیاد نامعتبر است. به همین دلیل پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که حتی برای انتخاب یک مرکز ترک اعتیاد زولپیدم که ساده ترین داروی مخدر است، برای سم زدایی بدن از مواد مخدر و پاکسازی خون از مواد مخدر، از افراد متخصص مشاوره بگیرید. در صورت داشتن هرگونه سوال یا نیاز به دریافت مشاوره های لازم می توانید با شماره 02122222241 تماس حاصل نمایید.

دسته بندی مقاله : مقالات ترک اعتیاد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

سلام ، وقت بخیر
متاسفانه در حال سوءمصرف شربت اپیوم هستم
لطفا در مورد شرایط ، هزینه و طول درمان
منو راهنمایی بفرمائید
سپاس
09121435009

بهنام صمدی
28 فروردین 1399

  سلام وقت بخیر
  طول دوره درمان اعتیاد و سم زدایی بدن از مواد با توجه به شرایط جسمی، مقدار و زمان مصرف مشخص می‌گردد. جهت اطلاع از هزینه های بستری و سم زدایی با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید تا مشاورانمون راهنماییتون کنند.

  کلینیک پیام تندرستی
  6 اردیبهشت 1399

   سلام من برای ترک اعتیاد پیش یه دکتری رفتم و یه نوع قرص قرمز رنگ بهم داده ولی اسمشو نمیدونم الان بعد مصرف رنگ ادرارم خیلی تغیر کرده خواستم بدونم قرص چیه وضرری نداره ؟ مثل قرص اهن میمونه یکم بزرگ تره و هیچ نوع نوشته ای روش نیست فله بهم داده خیلی میترسم لطفا راهنمایی بکنید

   محمد صالحی
   17 فروردین 1400

    سلام . متاسفانه با ویژگی های ظاهری قرص امکان تشخیص دارو و اطلاعات دارویی وجود ندارد .
    توصیه می کنیم مصرف رو قطع بفرمایید .

    کلینیک پیام تندرستی
    23 فروردین 1400

  با سلام دوست عزیز شما نیاز به مشاوره تخصصی دارید با توجه به سن شما میزان مصرف و بیماری های زمینه ای تعداد روز بستری مشخص خواهد شد لطفا با شماره 02122222241 تماس بگیرید.

  کلینیک پیام تندرستی
  19 اردیبهشت 1400

  سلام وقت بخیر
  نحوه درمان برای هر شخص به عوامل مختلفی بستگی دارد که تنها پزشک متخصص ترک اعتیاد قادر به تشخیص آن می باشد . همچنین تمامی بیماران ما در طول دوره درمان اعتیاد می‌آموزند که چگونه اختلالات عاطفی و رفتاری خود را درک و درمان کنند. پیشنهاد می‌کنم با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید تا مشاورانمون راهنماییتون کنند.

  کلینیک پیام تندرستی
  2 مرداد 1400

  با سلام هزینه درمان بستگی به میزان مصرف و سن شما دارد جهت اطلاعات بیشتر با مشاورین تلفنی ما تماس بگیرید. 02122222241

  کلینیک پیام تندرستی
  2 مرداد 1400

برای سم زدایی باید حتمن بیام تهران نمیشه دارو هاشو بفرسین زنجان من ترک کنم دیگه خسته شدم از متادون روزی ۲۰ سی سی مصرف میکنم کمکم کنید

امیر حسین ناصحی
22 اردیبهشت 1399

  سلام
  برای ویزیت اولیه حتما باید بیمار به کلینیک مراجعه کند و با توجه به نتیجه آزمایشات اولیه اعتیاد و شرایط فیزیکی و روحی شخص مصرف کننده ، برنامه درمانی اعتیاد او توسط روانپزشک اعتیاد تشخیص داده می‌شود . تنها پزشک میتواند تشخیص بدهد که بیمار می تواند سرپایی متادون را ترک کند یا خیر – زیرا کنترل علائم ترک متادون توسط خود فرد مصرف کننده امکان پذیر نمیباشد.

  کلینیک پیام تندرستی
  22 اردیبهشت 1399

چگونه حشیش را ترک کنیم؟

حمید رضا باقری
29 اردیبهشت 1399

  هیچی فقط اراده کن ترکش میکنی

  بیکار و معتاد
  23 شهریور 1399

سلام وقت بخیر
من متاسفانه شیره تریاک مصرف میکنم
لطفادرموردشرایط و هزینه ها اگه میشه لطف کنید یه توضیح بدین ممنون میشم

محمدرضامعصومی
15 آذر 1399

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت پاسخ خود لطفا با کلینیک تماس بگیرید، مشاوران ما شما را راهنمایی می‌کنند.

  کلینیک پیام تندرستی
  18 آذر 1399

سلام شماميگيدزنگ بزنيدمشاوران ما من زنگ زدم ميگن مشاوره نداريم .بايدمقدارمصرف بگيم يابپرسيم چي به چيه اصلا درست جواب نميدن زرتي تلفن قطع كرد

محمددهقان
17 اسفند 1399

  سلام در خصوص مشاوره بستری و سوالات مشاوران ما مشغول به پاسخگویی هستند. کم لطفی نفرمایید

  کلینیک پیام تندرستی
  23 فروردین 1400

سلام من چند روز پیش چندتا نخ حشیش کشیدم ولی تا هنوز اثراتش نرفته ینی هنوز سرگیجه و منگ هسم تا الان هم 4 روز شده آیا راه حلی هس چون واقعا اینجوری نمیتونم به کار هام برسم

فرامرز فتحی
9 تیر 1400

  با سلام نیاز به وزیت متخصص دارید.

  کلینیک پیام تندرستی
  22 تیر 1400

همین حالا تماس بگیرید

02122222241