پیام تندرستی > مرکز ترک ترامادول

مرکز ترک ترامادول

ترک ترامادول

کلینیک شبانه روزی ترک اعتیاد پیام تندرستی بعنوان بهترین مرکز ترک ترامادول، متناسب با نیاز هر بیمار، چندین گزینه درمانی برای ترک اعتیاد به ترامادول ارائه می‌دهد. برای برنامه ریزی مسیر درمان، بیماران ابتدا باید نوع درمان مورد نیاز خود را با توجه به پیشنهادات پزشک متخصص از موارد زیر انتخاب کنند.

 • سم زدایی تحت نظارت کادر پزشکی
 • بستری تدریجی در کلینیک ترک اعتیاد و اعصاب و روان
 • ترک اعتیاد بصورت سرپایی
 • برنامه ریزی برای مراقبت و پیشگیری از مشکلات بعد از دوره ترک

هر یک از این گزینه‌ها ارائه دهنده مزایای منحصر به فردی هستند. در طی فرآیند تصمیم گیری برای آگاهی از اینکه کدام گزینه‌ها برای شما مناسب است، می‌توانید با یکی از متخصصین درمانی کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی تماس بگیرید.

برنامه ترک اعتیاد ترامادول پس از ارزیابی و بر اساس نیازهای خاص هر بیمار تنظیم و ارائه می‌شود. در طول ارزیابی، کادر پزشکی ترک اعتیاد کلینیک پیام تندرستی به منظور تعیین میزان اختلال در مصرف مواد بیمار و بروز احتمالی هرگونه اختلال همزمان در سلامت روانی که نیازمند درمان نیز باشد، آزمایشات پزشکی و روانپزشکی انجام می‌دهند.

از مهمترین فواید سم زدایی مواد مخدر از بدن بصورت تدریجی در کلینیک پیام تندرستی می‌توان به محیط آرام و عاری از وسوسه و محرک آن اشاره کرد. همچنین در موارد اورژانسی امکان دسترسی شبانه‌روزی بیماران به پرسنل روانپزشکی و روانشناسی نیز فراهم گردیده است.

اعتیاد به مصرف ترامادول و دیگر دارو های مخدر می تواند به اندازه مخدر های سنگین مانند کراک و هروئین عوارض داشته باشند. تصمیم گرفتن به ترک اعتیاد و کنار گذاشتن مصرف مواد مخدر یکی از مهم ترین و زیبا ترین مراحل زندگی بیماران مبتلا به اعتیاد است. اگر شما تا کنون گرفتار مصرف ترامادول و دیگر داروهای مخدر بوده اید و حالا آنقدر قدرتمند شده اید که تصمیم به ترک اعتیاد گرفته اید در این مقاله همراه ما باشید. اکنون که شما اقدام به ترک کرده اید ما هم در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی بهترین روش ترک ترامادول را به شما معرفی می کنیم.

تشخیص افراد ترامادولی چگونه است؟ (علائم اعتیاد به ترامادول)

اگر قرار باشد ما به عنوان افراد درجه یک یا یک دوست به کمک عزیزانمان برویم و یک زندگی سالم را به آن ها هدیه کنیم ابتدا باید از نکات مهمی آگاهی پیدا کنیم. معمولا بیماران مبتلا به اعتیاد ترامادول، سوء مصرف خود را انکار می کنند بنابراین بهتر است ابتدا با نشانه های یک فرد معتاد به ترامادول آشنا شوید سپس با مراجعه به مرکز ترک ترامادول در تهران و سایر شهر های دیگر به درمان آن اقدام کنید.

از آنجایی که ترامادول یک مخدر افیونی است علائم خماری آن مانند دیگر مخدر های افیونی از جمله تریاک است. علائم اولیه ای که نشان دهنده مصرف ترامادول هستند شامل موارد زیر می شوند:

 • گوشه نشینی، خستگی، بی تفاوتی نسبت به خانواده
 • خشونت طلب شدن، پرخاشگری و قانون شکن شدن
 • کم شدن فعالیت جسمی
 • از بین رفتن اعتماد به نفس
 • تغییرات شدید در خواب
 • قرمز چشم ها و حواس پرتی
مصرف ترامادول

نشانه های ظاهری و جسمی و فیزیکی استفاده از ترامادول کدامند؟

گروه سنی نوجوانان در معرض آسیب پذیری بیشتری قرار دارند که آگاهی خانواده ها می تواند نوجوانان و جوانان را از ورطه نابودی نجات بدهد. خانواده ها می توانند در صورت مشاهده نشانه های ظاهری از قبیل موارد زیر، تشخیص به موقع بدهند و از بروز مشکلات شدیدتر جلوگیری کنند.

 • بی قراری شدید
 • تغییر ناگهانی خلق و خو
 • سرخ شدن چشم ها
 • نگاه های خیره و مات به مدت طولانی
 • نامفهوم شدن نحوه صحبت و ادا نکردن کامل کلمات
 • نداشتن تعادل در حرکت
 • بی توجه شدن به نظافت
 • تاخیر و کندی در انجام کارها
 • خواب آلودگی
نشانه های ظاهری و جسمی و فیزیکی استفاده از ترامادول

اگر شما هم چنین مواردی در ظاهر فرزندانتان مشاهده کردید جای نگرانی نیست؛ شما می توانید با تشخیص به موقع و مراجعه به مرکز تخصصی پیام تندرستی که یک کلینیک روانپزشکی و ترک اعتیاد است، بهترین روش درمانی را انتخاب کنید.

ترک اعتیاد ترامادول چند روز طول می‌کشد؟

علائم سم زدایی قرص ترامادول به طور معمول تا یک روز پس از قطع دارو خود را نشان می‌دهد. به خصوص اگر در حال ترک باشید، ممکن است این سؤال را مطرح کنید که علائم ترک قرص ترامادول دقیقا چه مدت طول می‌کشد؟

مدت زمان سم زدایی ترامادول در مرکز ترک ترامادول برای هر شخص متناسب با میزان مصرف و شرایط جسمی و روحی او متفاوت است. اما می‌تواند از 10 روز تا چند هفته متغیر باشد. دوره علائم ترک بیمار هم به دوز، تحمل، فیزیولوژی و مدت زمان مبارزه او با اختلال مصرف ترامادول بستگی دارد.

برخی از پزشکان کاهش خود ترامادول را برای تسهیل قطع وابستگی جسمی انتخاب می‌کنند. این بدان معناست که ممکن است که ترک ترامادول آسان‌تر باشد، اما جدول زمانی علائم ترک طولانی‌تر خواهد بود، چنانکه غلبه کامل بر وابستگی بدن به این ماده اغلب هفته‌ها یا ماه‌ها طول می‌کشد.

سم زدایی بدن از ترامادول

در صورتی که یک نفر پس از ایجاد وابستگی جسمی تصمیم به قطع مصرف قرص ترامادول داشته باشد، احتمال تجربه علائم ترک ترامادول توسط شخص مصرف کننده وجود دارد. این امر ناشی از این است که مغز به این ماده عادت کرده و حتی بسیاری از فرآیندهای خود را برای کمک به حضور ترامادول تطبیق داده است. هنگام فقدان ناگهانی ماده مخدر، مغز در تنظیم چنین فرآیندهایی با سختی‌هایی روبرو می‌شود که باعث القاء علائم ترک ترامادول می‌شود. هدف اصلی از مراجعه به بهترین مرکز ترک ترامادول و سم زدایی بدن از ترامادول، به حداقل رساندن آسیب های ناشی از این ماده شبه مخدر است.

مرکز سم زدایی بدن از مواد مخدر با نام کلینیک پیام در این حوزه فعالیت دارد و بهترین خدمات را در زمینه سم زدایی بدن ارائه می دهد.

مراحل اصلی سم زدایی ترامادول:

 • ارزیابی – در این مرحله با توجه به ویزیت روانپزشکی و مشاوره روانشناس ترک اعتیاد، بهترین نحوه درمان برای بیمار تشخیص و ارزیابی می‌شود.
 • تثبیت – در این مرحله، فرد برای دستیابی به حالت عاری از مواد اعتیادآور، مراقبت های ویژه پزشکی و پشتیبانی روانی را دریافت می‌کند.
 • تشویق برای درمان بیشتر – از آنجا که سم زدایی ترامادول درمان کاملی برای سوء مصرف مواد نیست، درمان بیشتری برای بهبودی پایدار توصیه می‌شود، مانند: گروه درمانی، خانواده درمانی و …

 

بهترین روش کنار گذاشتن قرص ترامادول

ترامادول جزو داروهای اعتیاد آور است که افراد با مصرف بی رویه آن به این ماده معتاد می شوند. . اولین مرحله برای شروع ترک، شناخت علل گرایش به سوء مصرف این داروی مخدر است. بعد از این مرحله مهم ترین بخش روند ترک اعتیاد، پذیرش بیمار و تصمیم قلبی او برای ترک اعتیاد است.

همیشه استفاده از روش های روانشناسی برای ترک اعتیاد به هر ماده مخدری از ترک کراک گرفته تا ترک متادون و ترامادول بهترین نتیجه را به همراه دارد. زیرا بیماران در طی این فرایند از لحاظ روحی و جسمی حمایت می شوند، وابستگی روحی شان به مصرف مخدر ها کاهش می یابد و در نتیجه می توانند یک ترک اعتیاد بدون بازگشت را تجربه کنند. البته باید به خاطر داشت که مرحله روان درمانی باید در کنار دیگر روش های علمی و نوین از جمله سم زدایی صحیح در مراکز ترک اعتیاد معتبر صورت گیرد تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

بهترین روش کنار گذاشتن قرص ترامادول

عوارض ترک کردن ترامادول و علائم خماری آن

بیمارانی که به استفاده از محرک ترامادول اعتیاد پیدا کرده اند به هیچ عنوان نباید به طور ناگهانی مصرف ترامادول را قطع کنند. ترک ناگهانی ترامادول و دیگر مخدر های افیونی خطرناک بوده و باید تحت نظر پزشک در بهترین مرکز ترک ترامادول اقدام به ترک آن کرد. در ادامه به برخی از عوارض و نشانه های ترک مصرف ترامادول اشاره می کنیم.

 • از جمله مهم ترین عوارض جسمانی می ‌توان خارش، اختلالات بینایی، استفراغ، خشکی دهان، درد معده، تکرر ادرار، دفع پروتئین در بدن، مشکلات تنفسی، اختلالات جنسی، اسهال، قرمزی چشم ها، تب و احساس سردی در بدن را نام برد.
 • اگر بخواهیم عوارض روحی را بشناسیم می توانیم به مواردی از جمله بروز علائم افسردگی، سردرد، اختلالات خواب، کم اشتهایی، اضطراب، اختلال در تعادل، تحریک پذیری شدید، افزایش خشونت و ضعف اشاره کنیم.

آیا کنار گذاشتن مصرف ترامادول در خانه امکان پذیر است؟

اگر بخواهیم واقع بینانه به این مساله نگاه کنیم بهتر است بگوییم که درمان خانگی برای کسانی توصیه می شود که مدت زمان کمی از اعتیاد آن ها می گذرد. در واقع افرادی که دوز مصرفی آن ها پایین بوده و زمان زیادی از اعتیاد آن ها نمی گذرد، می توانند از روش های ترک اعتیاد ترامادول در خانه استفاده کنند. البته این افراد باید در نظر داشته باشند که مانند ترک هر ماده مخدر دیگری مانند ترک حشیش یا تریاک، باید بعد از انجام آزمایش های لازم و مشورت با پزشک اقدام به ترک اعتیاد در خانه کنند.

پیشنهاد کلینیک تخصصی پیام تندرستی به همه بیماران این است که مرحله سم زدایی را در کلینیک و مراکز سم زدایی بدن سپری کنند و بعد از تجویز پزشک متخصص فرآیند ترک وابستگی را در خانه انجام بدهند. به خاطر داشته باشید که بهترین روش برای ترک اعتیاد در خانه سرگرم شدن با فعالیت های مختلف، داشتن برنامه غذایی سالم و ویژه و همچنین حمایت اعضای خانواده است. اگر شما یا عزیزانتان در زمینه ترک اعتیاد نیاز به مشاوره های بیشتر دارید می توانید با شماره تلفن 02122222241 تماس بگیرید.

سوالات متداول در مورد ترک ترامادول

 1. بهترین روش ترک ترامادول چیست؟

بهترین روش ترک ترامادول برای هر فرد متفاوت است زیرا که به شرایط سنی، دوز مصرفی و مدت زمان مصرف وابسته است.

 1. ترک ترامادول چند روز طول می کشد؟

مدت زمان ترک ترامادول با توجه به شرایط کلی و میزان مصرف شخص متفاوت خواهد بود که به طور معمول بین 1 تا 3 هفته است.

 1. ترامادول را چگونه باید ترک کرد؟

برای ترک باید به مرکز معتبر ترک ترامادول مراجعه کرد که متخصص مجرب از روش های به روز و نوین برای درمان فرد مصرف کننده، استفاده کند.

مدیرسایت
Latest posts by مدیرسایت (see all)
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

همین حالا تماس بگیرید

02122222241

همین حالا تماس بگیرید

02122222241
Call Now Buttonمشاوره رایگان