پزشک ترک اعتیاد

بهترین پزشک ترک اعتیاد

امروزه با گسترش مشکل خانمانسوز اعتیاد بسیاری به دنبال بهترین راه برای درمان و گذر از این مقطع از زندگی هستند و قطعا این امر بدون حضور بهترین پزشک ترک اعتیاد در کنار شما امکان‌پذیر نیست.

ویژگی بهترین پزشک ترک اعتیاد

ترک اعتیاد یک پروسه زمان بر و طولانی است. برخی به اشتباه بر این باور هستند که ترک اعتیاد به همان دوره بستری و ترک در داخل کلینیک و کنار گذاشتن مصرف مواد محدود می‌شود. اما همانطور که گفته شد این یک باور غلط است زیرا مرحله اصلی ترک اعتیاد پس از مرحله‌ کنار گذاشتن مصرف یعنی عدم بازگشت به مصرف مواد است. این موضوع که بیمار دیگر به سمت مصرف مجدد کشیده نشود از ویژگی‌های اصلی یک پروسه درمانی صحیح و ترک است.

در این بین همه به دنبال حاصل‌شدن بهترین نتیجه از ترک هستند و این امر بدون حضور بهترین دکتر ترک اعتیاد امکان‌پذیر نیست. برای مشخص شدن بهترین باید برخی ویژگی‌های پزشک را در نظر گرفت و پزشکی که به آن مراجعه می‌کنیم باید دارای ویژگی‌های زیر باشد تا بتوان به آن عنوان بهترین در بین پزشک‌های موجود را داد و برای حاصل شدن بهترین نتیجه به کلینیک یا مطب آن پزشک مراجعه کرد:

اعتبارسنجی و مجوز دار بودن:

اولین موردی که در مورد هرچیزی باید بررسی کرد اعتبار و مجوز است. اعتبار در هر چیزی حرف اول را برای مشخص کردن بهترین می‌زند. داشتن اعتبار بدین معناست که می‌توان به آن پزشک اعتماد کرد. برای بررسی اعتبارسنجی می‌توان مجوز‌های پزشک ترک اعتیادی که به آن مراجعه می‌کنید را مورد بررسی قرار دهید.

پزشکان ترک اعتیاد برای انجام فعالیت‌های مهم ترک مانند سم زدایی مواد مخدر و مشاوره، درمان‌های تخصصی نیازمند مجوزهایی از سمت وزارت بهداشت و درمان هستند که شما می‌توانید در مورد پزشک مدنظرتان این مجوزها را مورد بررسی قرار دهید.

روش‌های درمان:

یکی از فاکتورهای مهم که جزو ویژگی‌های بهترین پزشک ترک اعتیاد خوب به حساب می‌آید مسلط بودن و آشنابودن به روش‌های درمانی جدید است. این موضوع که پزشک شما به تمامی روش های درمانی ترک اعتیاد مسلط باشد و از چه روش‌هایی برای ترک فرد بیمار استفاده می‌کند بسیار مهم و حائز اهمیت است.

برنامه ریزی درمانی:

با توجه به این موضوع که شرایط زندگی مراجعه کنندگان به پزشک از جمله شدت درگیری با اعتیاد، شرایط خانوادگی، شرایط فردی، روحیات و اخلاق و مواردی از این قبیل موارد متفاوت است پزشک شما باید برنامه مشخصی را برای هر فرد با توجه به شرایط خود شخص داشته باشد.

پیگیری و مراقبت در دوره نقاهت:

دوره نقاهت یکی از اصلی‌ترین دوره‌های ترک اعتیاد است. بسیاری از افراد اعتیاد را از نظر جسمی ‌به راحتی ترک می‌کنند ولی به دلیل عدم داشتن مشاوره صحیح و مراقبت‌های دوره نقاهت از نظر روان درمانی و وجهه روانی، شخص هنوز معتاد است. این افراد مجددا به سمت موادمخدر و یا نوشیدنی‌های الکلی و مواد اعتیادآور کشیده می‌شوند.

به همین دلیل است که پیگیری و مراقبت در دوره نقاهت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. پس پزشکی که شما به آن مراجعه می‌کنید باید بتواند مشاوری خوب و قوی در راستای مشاوره‌های ترک اعتیاد باشد تا علاوه بر سلامت جسم سلامت روان فرد بیمار را نیز تضمین کند.

روش درمانی پزشک ترک اعتیاد

روش درمانی پزشک ترک اعتیاد

روش درمانی ترک اعتیاد بسته به شرایط  بیمار متفاوت است. شروع مراحل درمان در مرکز ترک اعتیاد پیام تندرستی به این صورت است که پس از انجام آزمایشات و مشخص شدن جواب تست اعتیاد و ارزیابی نوع مواد مصرفی بیمار بهترین روش برای درمان شخص بیمار توسط پزشک ترک اعتیاد تشخیص داده می‌شود.

پس از تشخیص روش‌های درمانی، متخصصان و پزشکان سریع‌ترین روش برای سم‌زدایی و درمان بیمار را انتخاب می‌کنند تا سعی شود در کمترین زمان ممکن به بهترین نتیجه مطلوب و ترک کامل رسید. پس از آن بیمار وارد فاز بعد از ترک می‌شود که در این مرحله نیازمند مشاوره صحیح همراه با پزشک مشاور متخصص در این حوزه است.

مشاوره‌های روانشاسی همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کرده بودیم جزو مهم‌ترین فاکتورهای درمانی ترک اعتیاد به حساب می‌آید پس به سادگی از کنار این مرحله از درمان نگذرید. زیرا بسیاری از افراد هستند که فقط ترک و سم‌زدایی را مورد بررسی و اهمیت قرار می‌دهند و برای دوره نقاهت و حل مشکلات روانشناختی اعتیاد برنامه ای ندارند و ارزشی قائل نمی‌شوند.

در این بین اشاره به روش‌های درمانی ناصحیح که آن‌ها را با نام درمان‌های خانگی، درمان‌های گیاهی و یا ترک در منزل و… می‌شناسیم خالی از لطف نیست. بسیاری افراد سودجو هستند که قصد فریب شما و پرکردن جیب‌های خودشان را دارند. مواظب روش‌های پیشنهادی این افراد و حیله‌ها و فریب‌های آن‌ها باشید. این افراد ممکن است حتی با معرفی روش‌های نادرست علاوه بر فریب شما به شما آسیب‌های جسمانی نیز وارد کنند و شرایط بدی را از نظر بدنی برای شما ایجاد کنند.

بهترین دکتر ترک اعتیاد در کلینیک پیام

در کلینیک ترک اعتیاد پیام مجرب‌ترین کادر درمانی و پزشک ترک اعتیاد در تهران آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان هستند. این موضوع که پزشک معالج ترک اعتیاد شما یا بیمارتان، چقدر با تجربه است یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای ترک اعتیاد است. بهترین پزشک ترک اعتیاد و با تجربه‌ترین پزشک این توانایی را دارد که به شما بهترین مشاوره را بدهد و سریع‌ترین و بهترین روش‌های درمانی را مخصوص خود شما در نظر بگیرد.

دکتر ترک اعتیاد با برنامه‌ریزی صحیح می‌تواند شما را پله پله تا ترک کامل همراهی نماید. همچنین در کلینیک ترک اعتیاد پیام علاوه بر پزشک ترک اعتیاد و کادر درمان و بستری یک پزشک مشاور مجرب نیز در تمامی‌مراحل همراه شما است تا علاوه بر مشکلات جسمی‌ تاثیرات روانی و مشکلات روانشناسی و فکری شما را هم حل کند

به منظور دریافت مشاوره در زمینه ترک اعتیاد می‌توانید با شماره  41 22 22 22 021 تماس بگیرید و از مشاورین ما مشاوره دریافت نمایید. متخصصان و مشاوران ما به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستند.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

همین حالا تماس بگیرید

02122222241

همین حالا تماس بگیرید

02122222241
Call Now Buttonمشاوره رایگان