تاثیر چسب نیکوتین در ترک سیگار چقدر موثر است؟

چسب نیکوتین برای ترک سیگار
کلینیک پیام تندرستی
23 فروردین 1399

ترک سیگار یکی از شایع ترین مواردی است که روزانه افراد زیادی به آن فکر می کنند. اما ترک سیگار هم مانند ترک سایر مواد اعتیار زا، روند درمان خاص خودش را دارد. بسیاری از افرادی که با عزمی جزم برای ترک سیگار اقدام می کنند، در ابتدا و به علت عدم آگاهی و برنامه ریزی، به علت ترک یکباره و عدم استفاده از نیکوتین با عوارض های سختی از جمله سر درد، بی قراری، اضطراب، اختلال در خواب و حتی مشکلات گوارشی مواجه می شوند و همین مسئله آن ها را از ادامه فرایند ترک دور می کند. حالا اگر شما هم اراده لازم برای ترک سیگار را دارید، در ادامه با کلینیک پیام همراه باشید تا شما را با چسب نیکوتین، یکی از ساده ترین روش های محرک برای ترک سیگار آشنا کند.

چسب ترک سیگار nicotinell چیست؟

چسب نیکوتین یکی از عوامل محرک در عمل ترک اعتیاد به سیگار به حساب می آید. استفاده از آن سختی و مشکلاتی ندارد و فرد می تواند از آن به عنوان راهی برای کنار گذاشتن سیگار استفاده کند.

چسب ترک سیگار همان طور که از نامش پیداست یک چسب ساده است که از محتوی نیکتون و سایر گیاهان دارویی تشکیل شده است. این چسب روی مچ دست فرد داوطلب بسته می شود و به واسطه آن مقدار کمی نیکوتین از طریق پوست فرد جذب و وارد خون می شود. این فرایند موجب می شود تا فرد سیگاری شوک سنگین ترک نیکوتین را نداشته باشد و بتوانند بدون لب زدن به یک نخ سیگار آرام آرام عادت بدنی خود را از اعتیاد به مصرف نیکوتین رها کند.

چسب ترک سیگار nicotinell موثر ترین راه برای ترک دخانیات

چسب ترک سیگار چگونه موجب ترک سیگار می شود

روانشناسی ترک اعتیاد بر این باور است که چسب سیگار نیکوتین دار همانند همراهی است که از اعتیاد و وابستگی فرد سیگاری حمایت می کند. البته این روش تنها با چسباندن آن روی پوست اثر گذار نیست چرا که فرد سیگاری هم مانند سایر افرادی که به انواع مواد مخدر معتاد هستند به حمایت و همراهی اطرافیان خود نیاز دارند تا روند ترک اعتیاد به دخانیات هر چه سریعتر و آسان تر انجام شود.

چسب نیکوتین، ترک سیگار

چسب سیگار از چه موادی تشکیل شده است؟

حالا شاید برای شما این سوال پیش بیاید که اصلا این چسب ترک سیگار از چه متریالی ساخته شده است؟

عمده مواد تشکیل دهنده که به صورت فشرده در این چسب قرار گرفته اند از گیاهانی نظیر لوبلیا گیاه بلغم آوری که به عنوان تنباکوی هندی خاصیت آرام بخشی دارد، گیاه  درخت گنه گنه تنظیم کننده ضربان قلب و مسکن درد و گیاهان تسکین دهنده ای از جمله Inflata ، Nux Vomica ، Staphysagria،  Phosphoricum ، Calcarea Phosphorica تشکیل شده است.

ترک سیگار با استفاده از چسب نیکوتین

آیا برای خرید چسب نیکوتین به نسخه پزشک نیاز است؟

استفاده از چسب ترک سیگار نیکوتین برای افرادی که به استعمال دخانیات اعتیاد پیدا کرده اند محدودیتی ندارند اما اگر شما جزو بانوان باردار و یا افرادی زیر 18 سال هستید، برای استفاده از این محصول به عنوان محرکی برای ترک سیگار حتما با مشاوران گروه درمانی اعتیاد کلینیک پیام مشورت کنید.

نحوه استفاده از چسب ترک سیگار

روش استفاده روزانه از چسب ترک سیگار بسیار ساده است. کافی است شما چسب مورد نظر را روی پوست خود بچسبانید و پس از آن به روزمرگی خود ادامه دهید. در نظر داشته باشید هر چسب تنها 24 ساعت قابل استفاده است و پس از آن باید عوض شود.

استفاده از چسب نیکوتین حس بد و دردی را روی پوست ایجاد نمی کند اما اگر وجود چسب روی پوست برای شما آزار دهنده است می توانید در هنگام ساعات خواب شبانه آن را از پوست خود بکنید.

روش استفاده روزانه از چسب ترک سیگار

آیا استفاده از چسب نیکوتین روند ترک سیگار را تند تر می کند؟

بسیاری از افرادی که چسب نیکوتین را ساده ترین روش برای ترک دخانیات به حساب می آورند. این سوال را در خاطر دارند که آیا استفاده از این روش روند ترک اعتیاد را سریع تر می کند یا خیر! در پاسخ به این سوال بهتر است که یک بار برای همیشه این مسئله را به خاطر داشته باشیم که روند ترک اعتیاد به سیگار مانند ترک الکل و سایر مواد مخدر به روحیه و اراده شخص بستگی دارد کما اینکه استفاده از این چسب های ترک اعتیاد به استفاده مکرر و پیاپی حتی پس از اتمام مراحل ترک بستگی دارد.

مدت زمان استفاده از  چسب نیکوتین برای ترک چقدر است؟

مدت زمان استفاده از چسب ترک سیگار نیکوتین باید به صورت متوسط بین 30 تا 50 روز و حتی بیشتر باشد. با توجه به اینکه هر کدام از بسته های چسب نیکوتین دارای 14 ورق چسب یکبار مصرف هستند، متقاضی می بایست تا پایان زمان مصرف و حتی بعد از زمانی که حس نیاز به مصرف نیکوتین را حس نمی کرد از بیش از 5 بسته از این برچسب استفاده کند.

ترک همیشگی سیگار با آدامس نیکوتین و سیگار الکترونیکی

آیا استفاده از چسب ترک سیگار nicotinell عوارض جانبی به همراه دارد؟

به طور کلی استفاده از برچسب ترک سیگار نیکوتین برای افراد عوارض جانبی به همراه ندارد چرا که این برچست ها از مواد سرطان زا و شیمیایی ساخته نشده و تماما مواردی که برای ساخت این محصول مورد استفاده قرار گرفته شده مواد طبیعی و گیاهی است. اما در مواردی التهاب، خارش و قرمزی سطح پوست در اثر استفاده روزانه از این چسب را تجربه کرده اند.

در نهایت حتما این مسئله را مد نظر داشته باشید که استفاده از مواردی مانند چسب ترک سیگار، سیگار الکترونیکی، آدامس نیکوتین و سایر موارد رایج برای ترک دخانیات، تنها راه میان بری برای ترک به حساب می آید. در انتها اراده و عزم جزم افراد مهم ترین عامل برای ترک مواد اعتیاد زا از جمله سیگار است.

اگر شما قصد ترک سیگار و انواع اعتیاد زا را دارید، پیشنهاد می کنیم همین حالا با شماره تماس 22222241 تماس بگیرید تا کارشناسان و مشاوران کلینیک پیام بتوانند ساده ترین ترین و موثر ترین روش را با توجه به روحیه و سبک زندگی شما پیشنهاد دهند.

دسته بندی مقاله : ترک اعتیاد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

سلام خسته نباشید ببخشید چسب ترک سیگار نیکوتین میخوام شما دارین

فرامرز غفوری
29 اردیبهشت 1399