پیام تندرستی > مرکز ترک گل (ترک ماری جوانا)

مرکز ترک گل (ترک ماری جوانا)

مقاله ترک اعتیاد - ترک اعتیاد ماری جوانا

یکی از شیوه هایی که برای ترک گل یا ماری جوانا در کلینیک پیام تندرستی استفاده می‌‎شود، استفاده از درمان رفتاری برای مقابله با جنبه های روان شناختی اعتیاد است. مدت زمانی که در این روش برای ترک ماری جوانا لازم است، از شخص به شخص متفاوت است و حتی ممکن است برای برخی افراد 12 هفته طول بکشد.

استفاده از روش درمان رفتاری پیوسته (CBT) می‌تواند در درک علت مصرف گل یا ماری جوانا و اعتیاد به آن کمک کند و همین موضوع انگیزه‌ای برای ترک ماری جوآنا ایجاد کند. استفاده از این روش یک روش عالی برای ترک دائمی ماری جوانا است چون مصرف کننده را در برابر وسوسه ها و بازگشت به این ماده محرک  ایمن می‌کند. در واقع باید این طور گفت که کلینیک پیام تندرستی از این روش درمانی استفاده کرده است تا افراد را در مرحله ترک دائمی ماری جوانا قرار دهد و چون ماری جوانا شبیه به یک داروی روان گردان عمل می کند، استفاده از این روش درمانی برای ترک اعتیاد مواد محرک ضروری است.

ترک اعتیاد ماری جوانا یا گل

روش های مختلفی برای ترک اعتیاد به ماری جوانا یا گل وجود دارد که در مرکز ترک گل با استفاده از روش های نوین و بر اساس نیازهای فردی بیمار، از روش های پاکسازی استفاده می‌شود. در حال حاضر با توجه به فشارهای اجتماعی ای که وجود دارد، ترک ماری جوانا یکی از سخت ترین کارها در ترک اعتیاد است. در حال حاضر در جامعه افراد زیادی هستند که تمایل به مصرف ماری جوانا دارند و باعث می‌شود این معضل بزرگ‌تر شود.

افراد زیادی هستند که هر روز ماری جوانا مصرف می کنند و چون نمی توانند مصرف خود را کنترل کنند، به عواقب آن ها توجهی ندارند. بر خلاف چیزی که در بسیاری از سایت ها گفته می شود، ترک اعتیاد ماری جوانا یا گل در منزل امکان پذیر نیست! و حتما باید یک روش درمانی مناسب اتخاذ شود که انتخاب این روش بر اساس وضعیت جسمی و روحی مصرف کننده است و حتما باید توسط کادر درمانی متخصص ترک باشد.

مدت زمان ترک اعتیاد به ماری جوانا

ترک اعتیاد ماری جوانا یا گل یک تا سه هفته زمان خواهد برد که در طول این بازه شخص حتماً باید تحت نظارت روان پزشک، روان شناس و دیگر کادر پزشکی باشد. روان شناسان و متخصصان مراقبت های بهداشتی، با کمک به بیمار مطمئن می‌شوند که بیمار می‌تواند بر ناراحتی‌های روحی ای که ممکن است در طول دوره ترک به سراغ شخص بیاید، غلبه کند.

ترک اعتیاد ماری جوانا کار خطرناکی نیست اما اگر تحت نظارت درست کادر پزشکی در مرکز ترک ماری جوانا نباشد و به صورت خودسرانه باشد، ممکن است ناراحتی‌های روحی و روانی زیادی به بار آورد که در نهایت شخص مجبور به مصرف دارو شود. استفاده از داروهای دیگر یا ترکیبی از داروهای شبه مخدر می‌تواند بسیار خطرناک‌تر باشد و حتماً لازم است شخص توسط متخصصانی که در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی حضور دارند، معاینه شود تا بر اساس شرایط فیزیکی و روحی ای که دارد، با استفاده از مجهزترین خدمات درمانی برای ترک ماری جوانا اقدام کند.

علائم ناشی از مصرف ماری جوانا

پس از این که شخص ماری جوانا مصرف کرد، علائمی در او ظاهر می‌شود که مهم‌ترین علائم افراد معتاد به گل به شرح زیر است که از این طریق می توان فرد معتاد به گل را تشخیص داد:

 • احساس تشنگی شدید
 • احساس کند شدن زمان
 • افزایش حساسیت نسبت به محرک های محیطی
 • بالا رفتن قدرت حس در هنگام برخورد با جزئیات
 • خنده و شوخی های زیاد و انجام اعمال مسخره آمیز
 • احساس قطع ارتباط با محیط
 • احساس غرق شدن در فضای اطراف
 • اختلال در قضاوت
 • از دست دادن حافظه کوتاه مدت
 • اختلال در یادگیری
 • نوسانات خلقی
 • آرامش بیش از اندازه
 • عدم توانایی در تمرکز و تصمیم گیری
 • ضعیف شدن اسپرم در مردان
 • تاری دید

همچنین می‌توان گفت اثرات تحریک کنندگی ماری جوانا آنقدر زیاد است که باعث می‌شود حس خشم فرد تحریک شود و در نهایت اعمال تهاجمی انجام دهد. یکی دیگر از شاخص‌ترین علائم ماری جوانا (گل)، توهم زایی است. در کنار این اثرات روانی، اثرات جسمانی ناشی از مصرف ماری جوانا هم کم نیست که از آن جمله می‌توان به اتساع عروق خونی ملتحمه چشم (خارش، قرمزی و اشک آلود بودن چشم ها)، افزایش ضربان قلب، افزایش فشار خون، افزایش اشتها، خشک شدن دهان، تهوع و استفراغ اشاره کرد.

عوارض کوتاه مدت مصرف گل یا ماری جوانا

ماری جوانا یکی از پرمصرف‌ترین مواد مخدر غیرقانونی در میان جوانان است. اثرگذاری ماری جوانا در صورت کشیدن آنی است و اثر آن یک تا سه ساعت دوام دارد. همچنین اگر ماری جوانا همراه با غذا، مثلاً به صورت براونی و کیک خورده شود، مدت بیشتری طول می‌کشد تا اثر آن حس شود و در این حالت اثر آن معمولاً طولانی‌تر است.

عوارض کوتاه مدت مصرف ماری جوانا عبارت است از:

 • تحریف ادراک (تحریف حواس شنوایی، بینایی، لامسه و از دست دادن حس زمان)
 • مشکلات مربوط به حافظه و یادگیری
 • از دست دادن هماهنگی بدن
 • مشکلات مربوط به تفکر و حل مسئله
 • افزایش ضربان قلب

مصرف ماری جوانا یا گل گاهی اوقات اضطراب، ترس، بی‌اعتمادی یا حمله هراس را نیز به دنبال دارد.

راه های ترک اعتیاد گل یا ماری جوانا

روش ترک اعتیاد به گل یا ماری جوانا در هر شخصی متفاوت است و به مقدار وابستگی شخص به ماری جوانا یا گل بستگی دارد که با مراجعه به بهترین مرکز ترک ماری جوانا مشخص می شود. راه های زیادی برای ترک اعتیاد به گل وجود دارد که اگر بخواهیم واقع بینانه نگاه کنیم، تمام آن‌ها روی فکر و روان مصرف کننده کار می‌کنند و در واقع استفاده از شیوه روان درمانی برای ترک گل انجام می شود چون مصرف گل یا ماری جوانا بیشترین تاثیر را روی روان فرد می گذارد و وابستگی شدید روانی ای که ایجاد می کند، بیشتر از وابستگی جسمی است.

برای ترک مصرف ماری جوانا باید اراده قوی داشته باشید و زمانی که تصمیم به ترک می‌گیرید، باید ذهن تان را با انگیزه ترک مشغول نگهدارید. نقش اصلی‌ای که ماری جوانا در بدن بازی می‌کند جنبه روانی آن است.

سم زدایی ماری جوانا از بدن 

هیچ نوع روش پاکسازی سریعی برای این نوع محرک وجود ندارد و ترک ماری جوانا تنها به کمک سم زدایی تدریجی مواد از بدن (بستری) میسر است. در کلینیک پیام تندرستی روش‌های زیادی وجود دارد که به شما کمک می‌کند راحت‌تر ماری جوانا را ترک کنید و حتی تعداد زیادی از افرادی که تحت درمان اعتیاد به صورت بستری قرار می گیرند، بدون لغزش و سو مصرف ماری جوانا مراحل درمان را سپری می کنند تا در نهایت موفق به ترک کامل ماری جوانا شوند.

برنامه ترک ماری جوانا

همان طوری هم که قبلا مطرح شد، ترک ماری جوانا از شخصی به شخص دیگر متفاوت است و درمانگر با در نظر گرفتن شرایط جسمی و روانی هر فرد، برنامه درمانی متناسب با او را ارائه می کند. اما به صورت کلی ترک گل یکسری مراحل عمومی دارد که به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

1_ مقابله با مصرف گل

در مرحله اول باید از هر چیزی که شما را به مصرف ماری جوانا نزدیک می‌کند دوری کنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که ماری جوانا نخرید. در مجامع دوستانه از استعمال آن خودداری کنید و تحت تاثیر محیط قرار نگیرید. در این مرحله استفاده از خدمات روان درمانی پیام به عنوان بهترین مرکز ترک گل می‌تواند موثرترین راه برای مقابله با وسوسه تهیه این گیاه باشد. درمانگر در طول جلساتی که با هم خواهید داشت، راهکارهای عملی مناسبی به شما آموزش می‌دهد که با انجام تمرین‌ها و قرار گرفتن در موقعیت‌های روزمره، می‌توانید به راحتی با وسوسه به مصرف ماری جوانا جلوگیری کنید. حتی می‌توانید برای دور ریختن لوازمی که با آن‌ها اقدام به مصرف گل می‌کردید، از روانشناس کمک بگیرید.

2_ پیدا کردن جایگزینی برای ترک گل جهت داشتن حالت خوشایند

می‌توانید با کمک درمانگر از روش‌هایی استفاده کنید که جایگزین ماری جوانا باشد. برای این که بتوانید با سهولت بیشتری گل را کنار بگذارید، لازم است که فعالیت‌های شادی آور بیشتری در برنامه روزمره تان داشته باشید تا نیازی نباشد برای بهبود وضعیت روحی و روانی‌تان ماری جوانا مصرف کنید. اگر مسئله‌ای وجود دارد که مانع شادی شما می‌شود، حتماً با پزشک خود مشورت کنید تا علائم افسردگی را در شما بررسی کند. همچنین شرکت کردن در فعالیت‌های ورزشی می‌تواند به افراد کمک کند تا راحت تر کنترل افکارشان را در دست بگیرند و حتی از افسردگی ناشی از ترک اعتیاد هم رهایی پیدا کنند. همچنین روشی موثر برای ترک گل، کاشت ایمپلنت نالتروکسان است.

3_ داشتن ارتباط طولانی مدت با روانشناس

حتی برای چند ماه بعد از ترک ماری جوانا هم رابطه خود را با درمانگرتان حفظ کنید تا اگر زمانی از نظر فکری در شرایط بحرانی قرار گرفتید، بتوانید به راحتی از او کمک بگیرید تا به شما در کنترل افکارتان کمک کند. تحقیقات نشان داده است که زمانی که شما هنگام ترک ماری جوانا از یک متخصص و درمانگر کمک می گیرید، تا 95 درصد به موفقیت بیشتری در زمینه ترک این ماده مخدر دست پیدا می کنید.

پس بهترین روشی که در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی میتوان برای ترک گل یا ماریجوانا انتخاب کرد، روش مشاوره روانشناسی و روان درمانی است. بیشتر افرادی که به کلینیک پیام تندرستی مراجعه می‌کنند به دلیل خلاء های عاطفی‌ای که داشته‌اند به سمت مصرف ماری جوانا روی آورده‌اند و زمانی که این افراد در این کلینیک تحت مراقبت های روانی قرار می‌گیرند و از جلسات مشاوره بهره می‌برند، خلاء های عاطفی شان درمان می‌شود و فرد به تدریج تمایل خود را نسبت به مصرف ماری جوانا از دست می‌دهد.

بروز حس شدید اضطراب از جمله علائمی است که در هنگام ترک ماریجوانا بروز می‌کند و به همین دلیل صحبت کردن با یک درمانگر متخصص در مورد افکار و احساساتی که به وجود می‌آید، می‌‍تواند مانع از مصرف مجدد ماری جوانا در دوره ترک و پس از آن شود و با وسوسه های خود مقابله کنید. در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی درمانگر با ارائه برنامه های مدون و راهکارهای لازم، کمک می کند تا شخص راحت‌تر با عوارض بعد از ترک گل روبرو شود.

پس از ترک ماده مخدر گل

پس از ترک گل برخی علائم مانند داشتن حس افسردگی یا اضطراب طبیعی است و بزرگ‌ترین مشکلی که افراد بعد از ترک گل پیدا می‌کنند این است که دوست دارند مجدد به مصرف گل روی آورند. عده زیادی هم به بی خوابی دچار می‌شوند و چون نمی‌توانند به راحتی بخوابند، به قرص های خواب آور یا آرامش بخش روی می آورند و این ماجرا تا جایی ادامه می‌یابد که فرد ترجیح می‌دهد مجددا گل مصرف کند. چاره چیست؟ چیزی که باید بدانید این است که بسیاری از علائم فیزیکی ناشی از ترک گل در 7 تا 10 روز اول از بین می‌روند ولی علائم روانی آن همچنان باقی می‌مانند که کمک یک فرد درمانگر به شدت حس می‌شود.

سخن آخر

همیشه اولین مرحله در ترک اعتیاد، آگاهی است. به همین دلیل همیشه در خاطر داشته باشید که شاید مصرف ماری جوانا برای چند ساعتی باعث ایجاد حس سرخوشی در شما شود، اما در نهایت با بالا رفتن میزان مصرف تان، شما به این ماده مخدر اعتیاد پیدا خواهید کرد. اگرچه ترک گل ممکن است از لحاظ جسمی شبیه به مواد مخدری مثل هروئین یا الکل نباشد، اما اعتیاد روان شناختی آن بسیار قدرتمند باشد.

به همین دلیل لازم است با دیدن نشانه های گل کشیدن در فرد، مراحل ترک ماری جوانا تحت نظر روانپزشک متخصص انجام شود و ترک آن در منزل یا به کمک گیاهانی مثل کندر به هیچ وجه امکان پذیر نیست و حتی ممکن است باعث بروز بیمارهایی مربوط به اختلالات روحی و روانی شود.

خدمات کلینیک پیام تندرستی برای درمان اعتیاد گل

سیر درمان اعتیاد در کلینیک تخصصی ترک اعتیاد و اعصاب و روان پیام تندرستی که بهترین مرکز ترک گل (ماری جوانا) است، با استفاده از به روز ترین متدها و استانداردترین روش ها انجام می‌گیرد. خدماتی که در بهترین بیمارستان ترک اعتیاد باید انجام شود شامل بررسی‌های تشخیصی، درمان‌های دارویی و غیر دارویی، مشاوره و جلسات روان شناختی به صورت فردی یا گروهی است.

خدمات ارائه شده در مرکز پیام تندرستی:

 1. خدمات اورژانسی و شبانه روزی به صورت ویژه
 2. استفاده از به روزترین روش های ترک اعتیاد مواد مخدر
 3. انجام تمام آزمایش های پزشکی
 4. همراهی پزشک متخصص در مراحل درمان
 5. پرستار 24 ساعته
 6. بستری تفکیک شده و اختصاصی
 7. امکانات هتلینگ و رفاهی که فضای اختصاصی همراه با امکانات تردمیل، میز تنیس و … در اختیار بیمار قرار داده می شود.
 8. پیگیری پس از درمان
 9. خدمات روانپزشکی و روانشناختی ترک اعتیاد

مراحل بستری در کلینیک پیام تندرستی:

 1. مشاوره اولیه بستری
 2. پذیرش بیمار
 3. آزمایش خون و تست اعتیاد
 4. شرح حال بیمار از خانواده و همراه بیمار و خود بیمارتوسط روانشناس
 5. ویزیت روانپزشک
 6. دریافت داروهای اولیه بعد از ویزیت دکتر
 7. و در انتها بستری انجام می شود.

درمان با داروهای روانپزشکی انجام می شود که هیچ گونه وابستگی در شخص ایجاد نمی کنند. در طی دوره بستری نیز ویزیت روانشناس جهت سیر بیماری و ریشه یابی علت اعتیاد، ویزیت روانپزشک جهت تغییر دوز داروها نیز انجام می شود.

جديدترين روش مصرف داروي نالتروكسان استفاده از ايمپلنت آن است. از ويژگي هاي اين روش استفاده طولاني مدت بدون نياز به مصرف روزانه خوراكي آن است با اين روش همواره مقدار مشخصي از دارو وارد بدن ميشود.در درمان اعتياد و وابستگي به انواع مخدر ها مانند هروئین  و… و همچنين درمان وابستگي به الكل و ديگر مواد توهم زا ها مثل ماري جوآنا ( حشيش ) ، گل و … نيز مؤثر است ، اين روش باعث كاهش وسوسه ي فرد براي مصرف مجدد و هم چنين بروز علائم محروميت ناشي از عدم مصرف مواد مخدر ميشود و افرادديگر لذتي از مصرف نمي برنددر كلينيك تخصصي روانپزشكي و ترك اعتياد پیام بعداز سم زدايي ، كاشت نالتروكسان توسط جراح انجام ميشود و فرد بهتر است براي رواندرماني هفته اي يكبار به روانشناس و ماهي يكبار براي ويزيت روانپزشكي با دكتر خود در ارتباط باشد تا به نتيجة قطعي و بهبودي كامل خود برسد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درمورد روش های بستری مربوط به هر ماده مخدر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول در مورد ترک گل

 1. بهترین روش برای ترک اعتیاد گل (ماری جوانا) چیست؟

انتخاب بهترین روش ترک اعتیاد ماری جوانا یا گل به میزان مصرف فرد و شرایط سنی بستگی دارد که زیر نظر متخصص باید انجام شود.

 1. ترک ماری جوانا (گل) چند روز طول می کشد؟

مدت زمان ترک گل یا ماری جوانا معمولا بین 1 تا 3 هفته خواهد بود که به میزان دوز مصرفی فرد بستگی دارد و با توجه به آن برنامه درمانی مشخص می شود.

 1. گل یا ماری جوانا را چگونه باید ترک کرد؟

برای ترک، مرکز معتبر ترک گل (ماری جوانا) را باید انتخاب کرد که برنامه درمانی مناسب شرایط فرد را زیر نظر متخصص مجرب تنظیم کند.

مدیرسایت
Latest posts by مدیرسایت (see all)
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

همین حالا تماس بگیرید

02122222241

همین حالا تماس بگیرید

02122222241
Call Now Buttonمشاوره رایگان