5 مورد از نشانه های مصرف الکل چیست؟

نشانه های تشخیص فرد الکلی
مدیرسایت
1 اردیبهشت 1399

اعتیاد به الکل یکی از شایع ترین انواع اعتیاد است که در بیشتر موارد دامن گیر بسیاری از جوانان حتی نوجوانان می‌شود. این نوشیدنی اعتیادزا اولین و شاید دم دستی ترین نوع از نوشیدنی های اعتیادآور است که استفاده بیش از حد آن موجب بروز بیماری های خطرناکی مانند سرطان و حتی بیماری های گوارشی می‌شود. در بیشتر موارد و به دلیل سن پایین مصرف کنندگان و عدم آگاهی برای خطرات جبران ناپذیر، اطرافیان فرد باید نشانه های مصرف الکل را جدی بگیرند و در صورت بروز الکسیم راه های درمان سریع آن را پیش بگیرند. در ادامه همراه با کلینیک پیام تندرستی باشید تا در مورد نشانه های بارز الکلی شدن افراد با شما صحبت کنیم و در انتها راحت ترین و ساده راه برای ترک همیشگی الکل، پیش روی شما بگذاریم.

1- از دست دادن کنترل فرد، شایع ترین راه تشخیص فرد الکلی

اعتیاد به الکل با مصرف بیش از حد اتانول که از مخمر گیاهان و دانه های میوه به دست می‌آید موجب بروز نشانه هایی می‌شود که زندگی عادی فرد را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. از جمله شایع ترین مواردی که در افراد معتاد به الکل مشاهده می‌شود از دست دادن کنترل فرد در مصرف است.

مشخصات و علائم اعتیاد به الکل چیست

به کرات دیده شده که افراد معتاد به الکل، بدون مشاهده علائم مسمومیت به دفعات از حجم بالایی از الکل استفاده می‌کنند و همین مورد زنجیره ای از نشانه های الکلیسم را برای بیماران معتاد به الکل به وجود می‌آورد که در نهایت ترک آن را بدون مراجعه حضوری به کلینیک ترک اعتیاد میسر نخواهد کرد.

نشانه های بروز اعتیاد در فرد الکلی مانند زنجیره به هم پیوسته ای است که زندگی روزمره بیمار را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. استفاده مکرر از الکل اولین و بارزترین نشانه های اعتیاد به الکل است.

مصرف غیر قابل کنترل الکل

مصرف غیرقابل کنترل گاهی موجب می‌شود تا افراد معتاد در شرایط غیرعادی اقدام به مصرف الکل کنند. برای مثال مصرف الکل در ساعت های اولیه صبحگاهی به عنوان یکی از نشانه های واضح اعتیاد به الکل در افراد عنوان می‌شود.

2-تعرق و لرز شدید از بارزترین خصوصیات فرد الکلی

در پی استفاده مکرر و بی رویه از الکل، علایمی مانند تعرق شدید و لرز بدنی تمام شبهات لازم برای اعتیاد به الکل را از بین می‌برد و آن را به یقین تبدیل می‌کند. بیشتر افراد به دلیل وابستگی بدنی به نوشیدن الکل، در صورت عدم استفاده با لرز و تعرق شدید مواجه می شوند. به صورتی که که این نشانه تا زمان مصرف مجدد الکل از بین نمی‌رود و همین مسئله موجب می‌شود تا انگیزه ترک اعتیاد الکل را از بیماران بگیرید.

لرز و تعرق از نشانه های اعتیاد به الکل

3- تکلم بریده بریده و اختلال در حافظه کوتاه مدت از جمله نشانه های جدی اعتیاد به الکل

از جمله نشانه‌های جدی اعتیاد به الکل که در زمان های عدم مصرف فرد را به خود درگیر می‌کند می‌توان به تکلم بریده بریده و عدم تعادل رفتاری اشاره کرد. همچنین اختلال حافظه و عدم به یادآوری رویدادهای خاص نیز به عنوان نشانه‌های جدی که زندگی بیمار را تحت تاثیر قرار می‌دهد عنوان شده است. همچنین در مورد مصرف الکل در زمان حاملگی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

4- خارش شدید بدن از نشانه های غیر قابل کنترل الکلیسم

یکی دیگر از موارد شایع که بیماران الکلی در پی استفاده مکرر الکل به آن دچار می‌شوند، خارش شدید بدن است. در این شرایط فرد مبتلا به علت رسوب املاح صفراوی زیر پوست، خارش شدید را تجربه می‌کند که در مواردی منجر به بروز زردی پوست، کبودی و حتی خون ریزی می‌شود.

علائم و نشانه های الکلیسم

5- پر خاشگری و گوشه گیری از متداول ترین نشانه های الکلیسم

نشانه‌های ظاهری مصرف بالای الکل علاوه بر آسیب فیزیکی به بدن موجب بروز مشکلات روحی بسیاری می‌شود که روی روابط اجتماعی و ارتباط با دیگران نیز اختلال ایجاد می‌کند. همچنین مصرف همزمان شیشه و الکل می تواند علائم به مراتب شدیدتری را ایجاد کند.

یکی از مهمترین نشانه ها، پرخاشگری و گوشه گیری فرد مبتلا است به صورتی که موجب آزار و اذیت اطرافیان نیز می‌شود. در صورت مشاهده این مورد پس از نشانه های عنوان شده در این مقاله حتماً برای یافتن بهترین روش با یک مشاور متخصص ترک الکل صحبت کنید.

از  نشانه های واضح مصرف اعتیاد آور الکل، گوشه گیری و پرخاشگری فرد مبتلاست به همین دلیل در صورت مشاهده چنین موردی در عزیزان خود، زنجیره نشانه های اعتیاد به الکل را دنبال کنید تا برای درمان هر چه سریعتر فرد مبتلا بتوانید چاره ای بیندیشید.

مراحل ترک الکل چند روز طول می کشد؟

به صورت کلی ترک اعتیاد مانند ترک سایر مواد زمان بر است و به اراده و انگیزه فرد بیمار بستگی دارد. اگر بخواهیم باورهای غلط در مورد سو مصرف مواد مخدر را کنار بگذاریم و خوش بینانه به ماجرا نگاه کنیم. فرد مبتلا به مصرف بی رویه نوشیدنیهای الکلی می‌تواند با مراجعه به کلینیک های تخصصی ترک الکل و پشت سر گذاشتن مراحل مشاوره فردی و گروهی و بستری در مرکز ترک اعتیاد به زودی سلامتی خود را به دست آورد و به زندگی عادی خود برگردد.

ترک الکل چند روز طول می کشد

در حالت کلی فرآیند ترک الکل به صورت مرحله به مرحله انجام می‌شود برای مثال در ابتدا فرد مبتلا باید مرحله سم زدایی بدن از الکل را پشت سر بگذراند و بعد از آن با روش های اصلاح رفتاری، مشاوره و مصرف دارو های روانپزشکی، وابستگی روحی و فیزیکی مصرف را از بدن بیرون کند.

کلینیک پیام تندرستی به عنوان یکی از برترین مراکز ترک اعتیاد الکل، این امکان را برای بیماران عزیزی که قصد ترک همیشگی الکل را دارند فراهم کرده تا در هر زمان از شبانه روز بتوانند با شماره تماس 22222241 ارتباط بگیرند و از مشاوره و راهنمایی کارشناسان این کلینیک برای بهبود سلامتی خود اطلاع لازم کسب کنند.

دسته بندی مقاله : مقالات ترک اعتیاد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

همه عوارض رو هروز خودمون جلوچشمامونه یکم مشاوره بدین چطوری موقه خشم جلوش وایسیم .وقتی کنترلشوازدست میده چیکارکنیم یکم مشاوره بدین
متشکرم..

عزیزه افشار
24 شهریور 1399

  سلام دوست عزیز
  توصیه میکنیم برای یادگیری مهارت کنترل خشم به روانشناس مراجعه کنید.

  کلینیک پیام تندرستی
  29 شهریور 1399

  الکل نخورید خب 🙂

  مریم
  27 آبان 1399

از كجا بفهميم شخص مقابل شيشه مصرف نمى كند

مهديه رحيمى
28 آذر 1399

  با آزمایش اعتیاد

  کلینیک پیام تندرستی
  25 تیر 1400

همین حالا تماس بگیرید

02122222241
Call Now Buttonمشاوره رایگان