بهترین روش ترک ترامادول چیست؟

بهترین روش ترک ترامادول
کلینیک پیام تندرستی
12 اسفند 1398

اعتیاد به مصرف ترامادول و دیگر دارو های مخدر می تواند به اندازه مخدر های سنگین مانند کراک و هروئین عوارض داشته باشند. تصمیم گرفتن به ترک اعتیاد و کنار گذاشتن مصرف مواد مخدر یکی از مهم ترین و زیبا ترین مراحل زندگی بیماران مبتلا به اعتیاد است. اگر شما تا کنون گرفتار مصرف ترامادول و دیگر داروهای مخدر بوده اید و حالا آنقدر قدرتمند شده اید که تصمیم به ترک اعتیاد گرفته اید در این مقاله همراه ما باشید. اکنون که شما اقدام به ترک اعتیاد ترامادول کرده اید ما هم در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی بهترین روش ترک ترامادول را به شما معرفی می کنیم.

تشخیص افراد ترامادولی چگونه است؟

اگر قرار باشد ما به عنوان افراد درجه یک یا یک دوست به کمک عزیزانمان برویم و یک زندگی سالم را به آن ها هدیه کنیم ابتدا باید از نکات مهمی آگاهی پیدا کنیم. معمولا بیماران مبتلا به اعتیاد ترامادول، سوء مصرف خود را انکار می کنند بنابراین بهتر است ابتدا با نشانه های یک فرد معتاد به ترامادول آشنا شوید سپس با مراجعه به کلینیک بستری ترک اعتیاد تهران و سایر شهر های دیگر به درمان آن اقدام کنید.

از آنجایی که ترامادول یک مخدر افیونی است علائم خماری آن مانند دیگر مخدر های افیونی از جمله تریاک است. علائم اولیه ای که نشان دهنده مصرف ترامادول هستند شامل موارد زیر می شوند:

 • گوشه نشینی، خستگی، بی تفاوتی نسبت به خانواده
 • خشونت طلب شدن، پرخاشگری و قانون شکن شدن
 • کم شدن فعالیت جسمی
 • از بین رفتن اعتماد به نفس
 • تغییرات شدید در خواب
 • قرمز چشم ها و حواس پرتی
ترک ترامادول در خانه

نشانه های ظاهری و جسمی و فیزیکی استفاده از ترامادول کدامند؟

گروه سنی نوجوانان در معرض آسیب پذیری بیشتری قرار دارند که آگاهی خانواده ها می تواند نوجوانان و جوانان را از ورطه نابودی نجات بدهد. خانواده ها می توانند در صورت مشاهده نشانه های ظاهری از قبیل موارد زیر، تشخیص به موقع بدهند و از بروز مشکلات شدیدتر جلوگیری کنند.

 • بی قراری شدید
 • تغییر ناگهانی خلق و خو
 • سرخ شدن چشم ها
 • نگاه های خیره و مات به مدت طولانی
 • نامفهوم شدن نحوه صحبت و ادا نکردن کامل کلمات
 • نداشتن تعادل در حرکت
 • بی توجه شدن به نظافت
 • تاخیر و کندی در انجام کارها
 • خواب آلودگی
چگونه ترامادول را ترک کنیم

اگر شما هم چنین مواردی در ظاهر فرزندانتان مشاهده کردید جای نگرانی نیست؛ شما می توانید با تشخیص به موقع و مراجعه به مرکز تخصصی پیام تندرستی که یک کلینیک روانپزشکی و ترک اعتیاد است، بهترین روش درمانی را انتخاب کنید.

بهترین روش ترک قرص ترامادول

ترامادول جزو داروهای اعتیاد آور است که افراد با مصرف بی رویه آن به این ماده معتاد می شوند. . اولین مرحله برای شروع ترک اعتیاد ترامادول، شناخت علل گرایش به سوء مصرف این داروی مخدر است. بعد از این مرحله مهم ترین بخش روند ترک اعتیاد، پذیرش بیمار و تصمیم قلبی او برای ترک اعتیاد است.

همیشه استفاده از روش های روانشناسی برای ترک اعتیاد به هر ماده مخدری از ترک کراک گرفته تا ترک متادون و ترامادول بهترین نتیجه را به همراه دارد. زیرا بیماران در طی این فرایند از لحاظ روحی و جسمی حمایت می شوند، وابستگی روحی شان به مصرف مخدر ها کاهش می یابد و در نتیجه می توانند یک ترک اعتیاد بدون بازگشت را تجربه کنند. البته باید به خاطر داشت که مرحله روان درمانی باید در کنار دیگر روش های علمی و نوین از جمله سم زدایی صحیح در مراکز ترک اعتیاد معتبر صورت گیرد تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

عوارض مصرف ترامادول

عوارض ترک ترامادول و علائم خماری آن

بیمارانی که به استفاده از محرک ترامادول اعتیاد پیدا کرده اند به هیچ عنوان نباید به طور ناگهانی مصرف ترامادول را قطع کنند. ترک ناگهانی ترامادول و دیگر مخدر های افیونی خطرناک بوده و باید تحت نظر پزشک اقدام به ترک آن کرد. در ادامه به برخی از عوارض و نشانه های ترک مصرف ترامادول اشاره می کنیم.

 • از جمله مهم ترین عوارض جسمانی ترک ترامادول می ‌توان خارش، اختلالات بینایی، استفراغ، خشکی دهان، درد معده، تکرر ادرار، دفع پروتئین در بدن، مشکلات تنفسی، اختلالات جنسی، اسهال، قرمزی چشم ها، تب و احساس سردی در بدن را نام برد.
 • اگر بخواهیم عوارض روحی ترک ترامادول را بشناسیم می توانیم به مواردی از جمله بروز علائم افسردگی، سردرد، اختلالات خواب، کم اشتهایی، اضطراب، اختلال در تعادل، تحریک پذیری شدید، افزایش خشونت و ضعف اشاره کنیم.

ترک ترامادول در خانه امکان پذیر است؟

اگر بخواهیم واقع بینانه به این مساله نگاه کنیم بهتر است بگوییم که درمان خانگی ترک اعتیاد ترامادول برای کسانی توصیه می شود که مدت زمان کمی از اعتیاد آن ها می گذرد. در واقع افرادی که دوز مصرفی آن ها پایین بوده و زمان زیادی از اعتیاد آن ها نمی گذرد، می توانند از روش های ترک اعتیاد ترامادول در خانه استفاده کنند. البته این افراد باید در نظر داشته باشند که مانند ترک هر ماده مخدر دیگری مانند ترک حشیش یا تریاک، باید بعد از انجام آزمایش های لازم و مشورت با پزشک اقدام به ترک اعتیاد در خانه کنند.

بهترین روش ترک ترامادول

پیشنهاد کلینیک تخصصی پیام تندرستی به همه بیماران این است که مرحله سم زدایی را در کلینیک و مراکز سم زدایی بدن سپری کنند و بعد از تجویز پزشک متخصص فرآیند ترک وابستگی را در خانه انجام بدهند. به خاطر داشته باشید که بهترین روش برای ترک اعتیاد در خانه سرگرم شدن با فعالیت های مختلف، داشتن برنامه غذایی سالم و ویژه و همچنین حمایت اعضای خانواده است. اگر شما یا عزیزانتان در زمینه ترک اعتیاد نیاز به مشاوره های بیشتر دارید می توانید با شماره تلفن 02122222241 تماس بگیرید.

دسته بندی مقاله : ترک اعتیاد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

سلام وقت بخیر
من سالهاست قرص کلونازپام 1 مصرف می کنم و بدون این قرص شبها نمی توانم بخوابم و از این وابستگی خسته شدم و اینکه الان زمانی هستش که برای جواب تست اعتیاد هم به مشکل می خورم البته برای ازدواج. من چطور باید این قرصو ترک کنم. واقعا خیلی ساله درگیر شدم و خسته ام

نازنین پارسا
16 اردیبهشت 1399

  سلام
  برای ترک قرص کلونازپام توصیه می شود به روانپزشک ترک قرص مراجعه کنید. می‌توانید با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید، مشاوران ما در کلینیک آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند.

  کلینیک پیام تندرستی
  20 اردیبهشت 1399

سلام اقایه دکتر من یک سال است که قرص ترامادول ۲۲۵ مصرف میکنم والان می خوام ترکش کنم هر کار می کنم این قرص منو ول نمی کنی اگه یک وعده نخورمش کل بدنم درد میگیره چکار کنم توراخدا کمکم کنید

علی علینژاد
17 اردیبهشت 1399

  سلام
  قرص ترامادول جز مواد شبه مخدر است که در صورت مصرف خودسرانه ، شخص به آن وابستگی پیدا میکند . ترک قطعی آن باید تحت نظر و تشخیص پزشک متخصص ترک اعتیاد صورت پذیرد. جهت دریافت مشاوره برای ترک ترامادول می‌توانید با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید، مشاوران ما در کلینیک آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند.

  کلینیک پیام تندرستی
  20 اردیبهشت 1399

من الان ده ساله ترامادول مصرف میکنیم و هر روز فقط یک دویست میلی گرمی میخورم،هر وقت تاخیر در استفاده پیش میاد پاهام سرد میشن و آب بینی میاد،خمیازه پشت سرهم،واسه همین دوست ندارم تاخیر داشته باشم،سوالم اینه که اگه بخام ترک کنم چند روز طول میکشه وابستگیم از بین بره

Papillon
19 اردیبهشت 1399

  طول دوره ترک ترامادول بستگی به دوز و مدت زمان مصرف شما دارد که تنها پزشک قادر به تشخیص بهترین روش ترک اعتیاد برای شما است. اگر از روش اصولی برای ترک اسفاده کنید قطعا نتیجه خواهید گرفت.

  کلینیک پیام تندرستی
  20 اردیبهشت 1399

در ضمن اینکه طی این ده سال شاید به تعداد انگشت شمار دوز سیصد مصرف کردم،و الا فقط دویست میخورم،اونم صبح،بعدش تا فردا صبح که از خواب بیدار شم،بعد از ظهر یا شبا اصلا احساس خماری و بی حالی ندارم،منتظر مشاوره و کمکتونم،ممنون

Papillon
19 اردیبهشت 1399