بهترین داروی گیاهی ترک اعتیاد چیست؟

ترک اعتیاد به روش طب سنتی با گیاهان دارویی
hdmteam
25 فروردین 1399

درمان قطعی ترک اعتیاد با داروهای گیاهی! حتماً شما هم این جمله تبلیغاتی را بارها و بارها شنیده‌اید و یا نوشته آن را در پشت شیشه و یا تابلوهای بعضی از مغازه‌ها و مراکز درمانی در سطح شهر دیده‌اید! شنیدن این عبارت برای بسیاری از افرادی که به مصرف مواد مخدری مانند تریاک، کوکایین، شیشه و سایر مواد مخدر اعتیاد دارند انگیزه قوی برای ترک ایجاد می‌کند اما آیا اصلاً داروی گیاهی ترک اعتیاد که از نظر پزشکی و علمی تأیید شده باشد و توسط وزارت بهداشت مجوز داشته باشد وجود دارد؟ در این مقاله همراه کلینیک پیام باشید تا هر آنچه که باید در مورد داروهای گیاهی ترک اعتیاد بدانید را به شما توضیح دهیم.

آیا داروی گیاهی برای ترک اعتیاد وجود دارد؟

خیر ، خیر ، خیر و باز هم خیر! هیچ راه میانبری وجود ندارد!

چیزی با ارزش‌تر از سلامتی انسان‌ها و جان آن‌ها نیست. این سؤال از آن دست سؤالاتی است که در پاسخ دادن به آن نباید به هیچ عنوان درنگ کرد و یا طفره رفت. در موضوعات پزشکی جای شکّ و شبه نیست چرا که کوچکترین اشتباه می‌تواند جان انسان‌ها را به خطر بیاندازد.

با توجه به تبلیغات گسترده در خصوص درمان اعتیاد با داروهای گیاهی، بسیاری از افراد بر این باورند که با استفاده و خرید داروهای سنتی و گیاهی می‌توانند از شر اعتیاد به مواد مخدر راحت شوند. اما نکته قابل تأمل این است که تا کنون هیچ داروی گیاهی معتبری و دارای مجوز برای درمان قطعی اعتیاد ساخته نشده است.

البته این نکته را باید در نظر گرفت که در کل در جریان درمان اعتیاد توجه به سلامت جسمی فرد و رژیم غذایی مناسب می‌تواند در روند بهبودی فرد بسیار مؤثر باشد. اما این به این معنی نیست که تغذیه و یا یک گیاه خاص می‌تواند اعتیاد را درمان کند.

پس اگر با وعده‌های درمان قطعی اعتیاد با داروهای سنتی و گیاهی مواجه شدید حتماً توصیه‌های کلینیک پیام را در خصوص استفاده نادرست از داروهای غیر استاندارد جدی بگیرید و از مصرف آن پرهیز کنید.

بهترین داروی گیاهی برای ترک اعتیاد به تریاک

چرا استفاده از داروی ترک اعتیاد به روش سنتی پیشنهاد نمی‌شود؟

حال شاید این سؤال برای شما هم ایجاد شده باشد که اصلاً چرا استفاده از داروهای گیاهی هیچ وقت به افراد معتاد پیشنهاد نمی‌شود. در پاسخ به این سؤال بهتر است این نکته را در نظر داشتیم که بیش از 90 درصد مواد اعتیادزا از جمله تریاک، کوکائین و هروئین، خود از گیاهان و عصاره آن‌ها تهیه شده‌اند. پس استفاده از هر گیاهی نمی‌تواند منجر به سلامتی افراد شود.

داروهای گیاهی و سنتی که توسط افراد غیر متخصص به عنوان داروی گیاهی ترک اعتیاد تجویز می‌شوند معمولاً در دو دسته قرار می‌گیرند که توجه به آن برای کسانی که به دنبال ترک اعتیاد از این روش‌ها هستند بسیار حائز اهمیت است:

دسته اول : این گیاهان ممکن است از نوع گیاهان شناخته شده و متعارفی باشند که همه ما به شکلی با آن‌ها آشنا هستیم و حتی برای درمان مشکلات دیگری از آن‎ها استفاده می‌کنیم. و ممکن است از گیاهان خوراکی روزمره ما باشند و به خودی خود عوارض و مشکلات خاصی برای ما ایجاد نکنند.

اما در هر صوت هیچ گونه تحقیق علمی و عملی توسط هیچ نهاد و ارگان معتبر داخلی و خارجی بر روی این گیاهان انجام نشده است و هیچ مقاله معتبر علمی در مجلات پزشکی در این خصوص وجود ندارد. حتی فردی که با این گیاهان اعتیاد خود را درمان کرده باشد در اجتماع دیده نمی‌شود هرچند اگر هم باشد باز از درجه اعتبار ساقط است چرا که از نظر علمی و پزشکی صرف وجود چند مورد خاص نمی‌تواند الگوی درمانی برای تمام بیماران باشد.

دسته دوم که بسیار شایع‌تر هستند به ظاهر گیاهان ترکیبی هستند که معمولاً در عطاری‌ها و یا مراکز غیر معتبر طب سنتی دیده می‌شود. این داروهای ترکیبی و به ظاهر گیاهی، بسیار بسیار خطرناک بوده چرا که اغلب آن‌ها از مواد مخدر دیگر نظر تریاک ، مورفین و یا مشتقات شیمیایی تریاک مثل متادون و بوپرنورفین تشکیل شده‌اند.

این گیاهان بسیار اعتیادآور هستند و در واقع اصلاً گیاه نیستند. به دلیل اینکه فرد بعد از مصرف این داروها تمایلش به مصرف ماده مخدری که به آن اعتیاد داشته کمتر می‌شود گمان می‌کند که اعتیادش از بین رفته در حالی که به آن داروی گیاهای اعتیاد پیدا خواهد کرد. در واقع اعتیادش فقط جایگزین می‌شود.

استفاده از این گیاهان بیمار را دچار وابستگی می‌کند و نه تنها فرآیند ترک تریاک، شیشه، کوکائین و مواد اعتیادزا صورت نمی‌گیرد بلکه مسئله مصرف مواد اعتیادآور به نسبت قبل بسیار افزایش پیدا می‌کند.

داروهای ترک اعتیاد متادون به روش گیاهی

عوارض استفاده غلط از داروهای گیاهی برای ترک اعتیاد

استفاده نابه‌جا و غلط از داروهای دست‌سازی که با عنوان داروی گیاهی ترک اعتیاد در بازار به فروش می‌رسد علاوه بر ایجاد حس وابستگی و اعتیاد در فرد، موجب بروز عوارض خطرناکی نیز می‌‍شود که از مهم‌ترین آن ها می‌توان به تشنج، مشکلات گوارشی، اسهال و یبوست، سرگیجه و تهوع و بروز بیماری‌های قلبی و عروقی اشاره کرد.

به همین منظور و برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی که در برخی مواقع خطر مرگ را نیز برای افراد افزایش می‌دهد، پیشنهاد می‌کنیم برای انجام مراحل ترک اعتیاد به امن‌ترین روش ممکن، حتما از مراکز و کلینیک‌های ترک اعتیاد مشاوره بگیرید تا بهترین روش و داروها را برای سم زدایی بدن به شما ارائه دهند و با بستری در محیطی استاندارد و ایمن در مدت زمانی کوتاه پاکسازی کامل خون را پشت سر بگذارید.

عوارض استفاده غلط از داروهای گیاهی ترک اعتیاد

داروی گیاهی برای ترک الکل

با توجه به اینکه در این مقاله بارها در مورد عوارض مصرف گیاهان دارویی غیر استاندارد صحبت کردیم، با این حال بهتر است این نکته را در نظر داشته باشیم که استفاده از سبزیجات و تغذیه سالم تأثیر به سزایی در بهبود روند ترک اعتیاد را به همراه دارد. برای مثال آن دسته از افرادی که برای ترک الکل اقدام کرده‌اند می‌توانند با استفاده از کرفس، خرما، کدو تلخ و عصاره گیاه کودزو روند ترک الکل را مؤثرتر و سریع تر پشت سر بگذارند. البته استفاده از هر یک از موارد یاد شده تنها با مشاوره و اجازه پزشک در جلسات گروه درمانی اعتیاد اثربخش خواهد بود.

تسریع ترک اعتیاد به الکل با گیاهان و سبزیحات

استفاده از دم کرده ها، موثر ترین روش برای التیام در دوره ترک اعتیاد

دم کرده های طبیعی و جوشانده ها، همیشه به عنوان یک پیشنهاد اثر بخش به افرادی که در حال مبارزه با اعتیاد هستند پیشنهاد می شود. استفاده از دم کرده زرشک و بید برای بیماران گرم مزاج می تواند موثر باشد چرا که این دم کرده ها حاوی مواد افیونی هستند و نوشیدن آن موجب خون رسانی و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

دم کرده و جوشونده بهترین داروی گیاهی ترک اعتیاد

روغن تراپی و ماساژ درمانی چقدر در درمان اعتیاد اثر بخش است؟

از حق بگذریم نمی توانیم اثر بخشی روش های سنتی که به تسریع فرایند ترک و خون رسانی در بدن کمک می کنند را نادیده بگیریم. روش هایی از جمله بادکش، روغن تراپی و ماساژ درمانی علاوه بر خون رسانی، به فرایند پاکسازی خود در مرکز سم زدایی بدن نیز کمک می کند.

برای انجام این مراحل این نکته را در نظر داشته باشید که کلیه این موارد می تواند پس از اتمام دوره ترک و بستری در کلینیک های ترک اعتیاد برای افراد موثر واقع شود چرا که انجام مراقبت های پس از ترک مواد نیز همانند دوره ترک اعتیاد برای فرد اهمیت دارد. شما می توانید برای استفاده صحیح از روش های یاد شده در منزل با کمک و همراهی مشاوران و پزشک هایی که از ابتدای فرایند ترک اعتیاد همراه شما بوده اند آن را انجام دهید.

روغن تراپی و ماساژ درمانی بهترین تسکین دهنده بعد از ترک اعتیاد

در انتها مجددا به این نکته تاکید می کنیم که تا کنون هیچ داروی استاندارد گیاهی برای ترک اعتیاد و یا درمان خانگی اور دوز تریاک، شیشه و هروئین معرفی نشده و استفاده از داروهای غیر استاندارد بدون نظر و تجویز پزشک می تواند اثرات جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. به همین منظور و برای جلوگیری از بروز مشکلات و پاسخ به پرسش های شایع در خصوص روند استاندارد ترک اعتیاد، پیشنهاد می کنیم با شماره تماس 22222241 تماس بگیرید تا کارشناسان و مشاوران حاضر در کلینیک پیام با مشاوره رایگان بهترین و سریع ترین روش را برای ترک مواد مخدر به شما پیشنهاد دهند.

دسته بندی مقاله : مقالات ترک اعتیاد
دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید

سلام خسته نباشید.آقای دکتر بنده می خواهم ترک اعتیاد در چند روز را پیش شما انجام دهم سنم ۴۷سال است مصرفم متادون روزی ۳سی سی بود با پزشک ترک اعتیاد سریع تماس گرفتم گفت متادون ترکش کمی سخته سوخته گرفتم جوشاندم آبش روزی دو بار می خورم.خواهشان جوابم دهید که خدمتان برسم برای سهم زدایی هزینه چقدر است و چند روز بستری می شوم ممنونم. منتظرم

خانی پور
17 اردیبهشت 1399

  می‌توانید با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید، متخصصین روانشناسی ترک اعتیاد در کلینیک آماده پاسخ گویی به سوالات شما درباره مدت زمان و روش های سم زدایی مواد اعتیادآور هستند.

  کلینیک پیام تندرستی
  20 اردیبهشت 1399

عوارض واقعی بعد از ترک با داروهای گیاهی نسبت به ترک عادی چیه؟ .هزینه درمان رو هم بگید

مرتضی حسنخانی
22 اردیبهشت 1399

  سلام
  عوارض ترک بستگی به مواد مصرفی شما دارد . اگر مواد شما از خانواده مخدرها باشد از نظر جسمی بسیار آسیب پذیر بوده و اگر از خانواده محرک ها باشد ، بیشترین تاثیر بر روی اعصاب مرکزی است. اگر داروهای شبه مخدر مانند متادون و ترامادول استفاده میکنید . این داروها علائم ترک شدیدی دارند که با داروهای گیاهی قابل کنترل و درمان نیستند . حتما باید با پزشک ترک اعتیاد خود در اینباره صحبت کنید. به هیچ عنوان در مورد ترک مواد اعتیادآور درمانی نکنید. برای اطلاع از هزینه های پذیرش و بستری می‌توانید با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید.

  کلینیک پیام تندرستی
  23 اردیبهشت 1399

همسر من معتاد به شيشه هستش و حاضر نيست به مراكز ترك اعتياد مراجعه كنه،ميگه خودم ترك مي كنم،به گفته ي خودش تقريبا ٦ سال هست كه اعتياد داره و مصرفش هر روز يا يك روز در ميان بوده،واقعا بلاتكليفم،لطفا راهنماييم كنيد يعني واقع ميشه در حالت عادي اين موادو كنار بزاره؟

حدیث
29 اردیبهشت 1399

  ترک شیشه در خانه کار هرکسی نیست؛ بهتر است در موضوع ترک موادی مانند شیشه که بیشترین تاثیر آن بر روی مغز و اعصاب است، با خودمان روراست باشیم. توصیه میکنم برای تعیین وقت مشاوره ترک اعتیاد با روانشناس متخصص اقدام بفرمایید .

  کلینیک پیام تندرستی
  31 اردیبهشت 1399

سلام میخواستم بدونم که قیمت urdویاتعویض خون چغدرهستش وآیابعدش کادرپزشگیتون((روانشناس))بابیمارتان تازمان موردنیاز همراهی لازم را دارند یاخیر
باشیم ای بسیارازکادرمجربتون وممنون اززحمات خداپسندانه وکارهای شبانه روزی جهادگونه شماعزیزان دریادل وباگذشت خداقوت به امیدپاک شدن وپاک موندن وپاک زندگی کردن تمام عزیزان مبتلاشده به این بیماری دشواروفوق العاده قوی امیدوارم تمام بیماران به سلامتی کامل دست پیداکنند ودیگه گرفتاراین بیماری نشوند

محمدندیمی
2 خرداد 1399

  سلام
  تعویض خون اصلا روش پزشکی برای ترک اعتیاد نیست و در کلینیک ترک اعتیاد پیام تندرستی به هیچ عنوان انجام نمی گیرد. تنها روش برای پاکسازی بدن ، سم زدایی است. که سم زدایی بدن از مواد مخدر بستگی به شرایط جسمی، مقدار دوز مصرفی و نوع مواد مخدر بیمار دارد. برای اطلاع از تعیین وقت برای سم زدایی می‌توانید با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید.

  کلینیک پیام تندرستی
  3 خرداد 1399

سلام من ۴۳سالمه روزانه ۶عدد متادون چهل میخورم میخوام ترک کنم

مهرداد امیدی
23 خرداد 1399

  سلام دوست عزیز
  دوز مصرفی شما بالاست، برای ترک اعتیاد و شروع درمان به متخصص مراجعه فرمایید و از درمان خانگی بپرهیزید.

  کلینیک پیام تندرستی
  25 شهریور 1399

سلام وعرض خسته نباشین به تمام دوستان گلم راستش من حدود یک سال خورده ای مصرف شربت دارم به مقدار خیلی کم شاید روزی یک سی سی شایدم کمتر الان 10روز گذاشتم کنار و استفاده نکردم ولی خیلی بیخوابی و پادرد اذیتم میکنه میخواستم اگه میشه راهنمای م کنن
ممنون از شما..

امید
28 خرداد 1399

  سلام دوست عزیز
  برای رفع عوارض ترک به متخصص مراجعه کنید.

  کلینیک پیام تندرستی
  26 شهریور 1399

سلام اقای دکتر خسته نباشید میتونم یه سوال ازتون بپرسم کسی که اعتیاد به تریاک داشته باش اگه روزی ۲ سی سی متادون بخورد بعد کم کم قطعش کنه براش خوب یا نه ؟ممنونم اگه جواب بدین

ندا نظری
30 تیر 1399

  سلام دوست عزیز
  خیر، توصیه نمیشه.

  کلینیک پیام تندرستی
  18 آذر 1399

با سلام من مدت ۷ماهه ک شیشه میکشم دوس دارم ترک کنم چکار کنم

آرمان
18 شهریور 1399

  سلام دوست عزیز
  برای دریافت مشاوره جهت ترک شیشه با شماره 41 22 22 22 – 021 تماس بگیرید.

  کلینیک پیام تندرستی
  29 شهریور 1399

سلام خسته نباشین، بعد از اینکه توضیحاتتون رو خوندم واسه یه لحظه فک کردم که واقعا میشه که مشکل اعتیادم رو با کمکتون حل کنم چون بدون کمک کاملا غیر ممکنه، بعنوان مثال بوعلی سینا که نابغه پزشکی و فلسفه و…. بخاطر یه مریضی خیلی ساده که خودش بارها دیگرانو درمان کرده بود مُرد، بهر حال من چهار ساله که شربت متادون میخورم و حدودا روزی بیست تا ۳۰ سی سی مصرفمه، شدیدااااااااا هم امادگی و روحیه ترک رو دارم به دلایل خیلی زیاد، با شماره ای که گفتین تماس گرفتم و گفتن باید دوازده روز بستری بشی و … ملیونننننننن تومن هم هزینش میشه و راه دیگه ای هم نداره. من دانشجوی پزشکی هستم ولی چون خودم معتادم کاملاااا بقیه رو درک میکنم، میدونم که نظرم رو انتشار نمیدین و بازم میدونم اینهمه که تایپ کردم کوچک ترین تاثیری نداره ولی فقط خواستم حس واقعی یه مریض و یه معتاد رو نسبت به کاسبی تون بدونین و متوجه بشین چرا طرف راضیه هزار جور مواد نامرغوب و سمی بکشه ولی به ترک فکر نکنه، امیدوارم از حرفام ناراحت نشده باشین ،خیلییییی شرمنده که وقتتونو گرفتم و یا علی

محمد
22 شهریور 1399

  سلام دوست عزیز
  خیلی ممنون از بیان نظراتتون. ولی همانطور که شما فرمودید دوز مصرفی شما بسیار بالاست و نیاز به سم زدایی بدن دارید که مستلزم بستری شماست. در خصوص هزینه بستری باید مد نظر داشته باشید که کلینیک ما خصوصی است و با توجه به درمان نوین و خدماتی که در طول درمان به بیمار ارائه میدهیم به نسبت آن، مبلغ بیشتری برای اداره کلینیک هزینه میشود. شما میتوانید با مراجعه به یک مرکز ترک اعتیاد دولتی معتبر، درمان خود را آغاز کنید.

  کلینیک پیام تندرستی
  25 شهریور 1399

سلام خسته نباشید،من حدود دو سال هست ک شیره میخورم،اوایلش مصرف کم بود، مثلا یک گرم شیره برای دو روز کافی بود ولی در حال حاضر روزی تقریبا سه گرم میخورم،یه نمونه قرص گیاهی تهیه کردم، یکی دو وعده که خوردم به نظر خماری و درد رو رفع میکرد ولی مشکلی ک قرص های گیاهی دارند اینه ک فلفل زیادی توش هست ک بدجور معده رو میسوزونه،،لطفا راهنمایی کنید….

سینا
18 آذر 1399

  سلام دوست عزیز
  همانطور که در مقاله نیز گفته شد، قرص ترک اعتیاد گیاهی، قرص فلفلی یا به اصطلاح قرص دوغی، برای ترک اعتیاد فقط جنبه تبلیغاتی دارد و چنین ادعایی به هیچ وجه صحت نداشته و موثر بودن آن نیز هیچ گونه پایه علمی ندارد. برخی عوارض داروهای ترک اعتیاد گیاهی شامل مسمومیت دارویی، سرگیجه، انسداد رگ، مشکلات تنفسی، سردردهای مزمن، بیماری‌های قلبی و عروقی است و گوارش شما را نیز به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.
  به شما توصیه می‌کنیم از خوددرمانی بپرهیزید و درمان خود را به دست متخصص این زمینه بسپارید.

  کلینیک پیام تندرستی
  18 آذر 1399

با سلام و عرض ادب
با توجه به مصرف روزانه 5 سی سی شربت متادون ، آیا راهی برای ترک در منزل که موجب خدشه به کار و فعالیت روزانه نشود وجود دارد؟

داود
14 اسفند 1399

  سلام . خیر نیاز به بستری هست

  کلینیک پیام تندرستی
  23 فروردین 1400

سلام من ۶ سال به طور مداوم هرروز ۲گرم شیره به صورت خوراکی روزی ۴ نوبت مصرف میکنم و خیلی دوست دارم که پاک بشم ورها مشکل اصلیه بنده این هست که هیچ یک از اعضای خانواده نمیدونن که بنده اعتیاد دارم

سید احسان بهشتی
29 اسفند 1399

  سلام با توجه به نوع مصرف و مقدار مصرف نیاز به درمان به صورت بستری است

  کلینیک پیام تندرستی
  23 فروردین 1400